Ухвала
від 09.04.2025 по справі 638/8012/24
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 638/8012/24

Провадження № 1-кс/638/1149/25

УХВАЛА

Іменем України

09 квітня 2025 року м. Харків

Дзержинський районний суд м. Харкова у складі:

слідчого судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові клопотання старшого слідчого СВ Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором начальником Барвінківського відділу Ізюмської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №12024221070000452 від 03 квітня 2024 року за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 190 КК України,

в с т а н о в и в:

07 квітня 2025 року старший слідчий СВ Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором начальником Барвінківського відділу Ізюмської окружної прокуратури ОСОБА_4 , звернувся до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, в якому просив надати дозвіл на отримання тимчасового доступу до документів, які знаходяться у володінні Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 , розміщеного за адресою:, АДРЕСА_1 , а саме: усіх заяв поданих до Єдиного державного веб-порталу електронних послуг « ІНФОРМАЦІЯ_1 » із зазначенням особи, яка наклала цифровий підпис та цифрові файли, фото/відео файли, які до них додані гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , (код НОМЕР_2 ); хронологія використання Єдиного державного веб-порталу електронних послуг « ІНФОРМАЦІЯ_1 » гр. ОСОБА_5 в період з 01.01.2023 по 01.05.2024 із зазначенням ІР- адреси; номери пристроїв які використовувалися гр. ОСОБА_5 для входу до Єдиного державного веб-порталу електронних послуг « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в період з 01.01.2023 по 01.05.2024 із зазначенням ІР-адрес; інші документи, які послугували підставою подання заяв про надання компенсації за пошкоджений або знищений об`єкт нерухомого майна гр. ОСОБА_5 , які можуть бути використанні як докази в кримінальному провадженні.

Клопотання мотивоване тим, що вищевказані документи та речі, до яких необхідно отримати тимчасовий доступ підпадають під вимоги п. 4 ч. 1 ст. 162 КПК України і є конфіденційною інформацією. При цьому, вони самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні і є охоронюваною законом таємницею. З метою встановлення всіх обставин у кримінальному провадженні, які мають суттєве значення, для повного та всебічного встановлення обставин вчинення злочину, виникла необхідність в отриманні доступу до оригіналів документів або паперових копій електронного документообігу, які знаходяться у розпорядженні Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ЄДРПОУ НОМЕР_1 , розміщеного за адресою: АДРЕСА_1 , у зв`язку з чим слідчий звернувся до слідчого судді з цим клопотанням.

В судове засідання слідчий не з`явився, надав заяву про розгляд клопотання за його відсутністю.

Представник ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в судове засідання викликався у встановленому законом порядку, однак в судове засідання не з`явився, причини неприбуття не повідомив. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Дослідивши клопотання та додані до нього документи, якими слідчий обґрунтовує доводи клопотання, суд дійшов висновку про задоволення клопотання з наступних підстав.

Судом встановлено, що слідчим відділом Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12024221070000452 від 03 квітня 2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 190 КК України, за фактом того, що мешканці Ізюмського району Харківської області спільно з посадовими особами підприємств, установ та організацій державного підпорядкування та приватної форми власності, використовуючи документи з ознаками підробки, вчиняють дії, направлені на оформлення права власності на нерухоме майно (житлові будинки та інше), з метою в подальшому отримання компенсації за зруйноване майно в результаті військової агресії РФ проти України. Сума нарахованої компенсації за зруйноване майно є особливо великим розміром.

З ІНФОРМАЦІЯ_3 , надійшло рішення від 21.05.2024 року № 635/24 про відмову у затвердженні рішення з розгляду питань щодо надання компенсацій за знищені об`єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених агресією рф про України гр. ОСОБА_5 компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна будинок за адресою: АДРЕСА_2 . Заява щодо надання компенсації надійшла з використанням електронної публічної послуги «Відновлення».

Під час відпрацювання отриманих відомостей, було встановлено, що буд. АДРЕСА_2 належить ОСОБА_5 та дійсно був пошкоджений внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених агресією РФ проти України. Гр. ОСОБА_5 мала право на відшкодування за пошкоджений будинок, але грошова сума, яку гр. ОСОБА_5 могла отримати за пошкоджений будинок її не влаштовувала і вона, шляхом обману вирішила заволодіти державними грошовими коштами в розмірі як за знищений будинок. Для цього гр. ОСОБА_5 за допомогою сторонніх осіб та техніки, навмисно зруйнувала свій будинок, видавши це за знищення внаслідок бойових дій.

Допитаний як свідок ОСОБА_6 повідомив слідчому, що у березні 2024 року він разом з ОСОБА_7 під`їхали до будинку гр. ОСОБА_5 , щоб подивитися чи можна заїхати у двір на тракторі. Для чого ОСОБА_8 хотів заїхати до двору він не пояснів. Під час огляду подвір`я стіни будинку були цілі. Через деякий час він дізнався від мешканців села про те, що в будинку гр. ОСОБА_5 впала стіна.

З наданої ІНФОРМАЦІЯ_4 документації встановлено, що 14.04.2024 гр. ОСОБА_5 подано заяву про надання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна з додатками, через застосунок « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яка була зареєстрована під №ЗВ-14.04.2024-98120.

Компенсації за пошкоджене/знищене нерухоме майно, регулюються: Законом України «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об`єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України» (далі за текстом Закон); Порядком надання компенсації для відновлення окремих категорій об`єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації, з використанням електронної публічної послуги «єВідновлення», затвердженим постановою КМУ від 21 квітня 2023 року № 381 (далі за текстом Порядок № 381); Порядком надання компенсації за знищені об`єкти нерухомого майна, затвердженим постановою КМУ від 30 травня 2023 року № 600 (далі за текстом Порядок № 600).

Правові засади створення та ведення Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України визначено Законом та Порядком ведення Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України, затвердженим постановою КМУ від 13 червня 2023 року № 624 (далі за текстом Порядок № 624; Реєстр пошкодженого та знищеного майна).

Законом визначено, що знищені об`єкти нерухомого майна - об`єкти нерухомого майна, які розташовані в Україні та стали непридатними для використання за цільовим призначенням внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України, відновлення яких є неможливим шляхом поточного або капітального ремонту, реконструкції, реставрації чи економічно недоцільним.

Відповідно до п. 2-1 Порядку №600, подання особою, яка є власником знищеного об`єкта нерухомого майна, заяви про надання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна, визначеного згідно з пп. «а» п. 4 ч. 1 ст. 1 Закону, в електронній формі здійснюється з використанням засобів Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема мобільного додатка Порталу ІНФОРМАЦІЯ_1 (Дія), за умови, що право власності такої особи на зазначений знищений об`єкт нерухомого майна зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та підтверджено відповідними відомостями з нього.

Для отримання компенсації заявник подає до Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об`єкти нерухомого майна (далі за текстом Комісія), уповноваженої розглядати заяви на відповідній території, заяву (ч. 6 Порядку №600).

Згідно п. 8 Порядку №600, заява про надання компенсації подається до Комісії за вибором заявника:

- в електронній формі - засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі за текстом Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу ІНФОРМАЦІЯ_1 (Дія);

- у паперовій формі - через центр надання адміністративних послуг, орган соціального захисту населення або нотаріуса.

Відповідно до п. 10 Порядку №600, заявник, який подає заяву в електронній формі:

1) встановлює мобільний додаток Порталу ІНФОРМАЦІЯ_1 (Дія) на електронному носії, критерії якого підтримують його використання (у разі подання заяви через мобільний додаток Порталу ІНФОРМАЦІЯ_1 (Дія), та проходить електронну ідентифікацію та автентифікацію;

2) відкриває поточний рахунок із спеціальним режимом використання для зарахування компенсації (далі за текстом спеціальний рахунок) в одному з банків України, з яким ІНФОРМАЦІЯ_5 укладено відповідний договір електронної інформаційної взаємодії, та перевіряє номер спеціального рахунку (за стандартом IBAN) для виплати компенсації, інформація щодо якого передана банком та який наявний у мобільному додатку Порталу ІНФОРМАЦІЯ_1 (Дія);

3) обирає у мобільному додатку ІНФОРМАЦІЯ_1 (Дія) послугу «Компенсація за знищене майно»;

4) подає у мобільному додатку Порталу Дія (Дія) заяву;

5) отримує у мобільному додатку Порталу ІНФОРМАЦІЯ_1 (Дія) автоматичне повідомлення про реєстрацію поданої заяви та про початок її розгляду;

6) забезпечує доповнення запитуваної інформації у разі надходження відповідних повідомлень у мобільному додатку Порталу ІНФОРМАЦІЯ_1 (Дія) або додаткове подання документів у випадку, передбаченому ч. 9 ст. 4 Закону.

Визначення розміру компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна розраховується Комісією за відповідною формулою. Розмір компенсації встановлюється на рівні не нижче вартості спорудження житла відповідної площі, розрахованої за показником опосередкованої вартості у регіонах України відповідно до місцезнаходження такого майна (п. 16 Порядку №600).

Згідно п. 17 Порядку № 600, Комісія повідомляє заявнику про прийняття рішення щодо надання/відмови, зупинення розгляду заяви невідкладно, але не пізніше наступного робочого дня з дня прийняття відповідного рішення:

- в електронній формі - засобами Порталу Дія, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу ІНФОРМАЦІЯ_1 (Дія);

- у паперовій формі - на поштову адресу або в інший спосіб, зазначений заявником у заяві.

З метою збору та обліку інформації про пошкоджене та знищене нерухоме майно громадян України внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації постановою КМУ від 26 березня 2022 року № 380 затверджено Порядок подання інформаційного повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації проти України, який визначає умови, механізм та процедуру подання відповідного інформаційного повідомлення (далі за текстом Порядок № 380).

Згідно п. 10 Порядку №380, особа є відповідальною за достовірність наданих в інформаційному повідомленні даних.

Згідно з ч. 1 ст. 133, п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Одним із заходів забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.

Відповідно до ч. 3 ст. 132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.

Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні (ч. 5 ст. 132 КПК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

До інформації, яка містить охоронювану законом таємницю, належать персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних (п. 8 ч. 1 ст. 162 КПК України).

Відповідно до ч. 5, 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Подане слідчим клопотання відповідає вимогам ст.160 КПК України, матеріали клопотання містять достатні дані про те, що інформація, яка знаходиться у володінні ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », про тимчасовий доступ до якої просить надати дозвіл слідчий, в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні. При цьому отримати інформацію, про яку зазначено в клопотанні, неможливо без застосування заходу забезпечення кримінального провадження, оскільки зазначена інформація знаходиться в операторів телекомунікацій. На переконання слідчого судді, потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання, як розголошення персональних даних особи, які знаходиться у володільця персональних даних.

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про задоволення клопотання слідчого та надання тимчасового доступу до речей та документів, оскільки зазначені відомості можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, та іншим способом неможливо довести вказані обставини.

Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 164 КПК України в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено розпорядження надати (забезпечити) тимчасовий доступ до речей і документів зазначеній в ухвалі особі та надати їй можливість вилучити зазначені речі і оригінали або копії документів, якщо відповідне рішення було прийнято слідчим суддею, судом.

Керуючись ст.107, 131-132, 159, 163, 164, 165, 309, 372 КПК України,

п о с т а н о в и в:

Клопотання старшого слідчого СВ Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором начальником Барвінківського відділу Ізюмської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №12024221070000452 від 03 квітня 2024 року за ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 190 КК України задовольнити.

Надати слідчим Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 , розміщеного за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:

- усіх заяв поданих до Єдиного державного веб-порталу електронних послуг « ІНФОРМАЦІЯ_1 » із зазначенням особи, яка наклала цифровий підпис та цифрові файли, фото/відео файли, які до них додані ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , (код НОМЕР_2 );

- хронологію використання Єдиного державного веб-порталу електронних послуг « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_5 в період з 01.01.2023 по 01.05.2024 із зазначенням ІР- адреси;

- номери пристроїв які використовувалися ОСОБА_5 для входу до Єдиного державного веб-порталу електронних послуг « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в період з 01.01.2023 по 01.05.2024 із зазначенням ІР-адрес;

- інших документів, які послугували підставою подання заяв про надання компенсації за пошкоджений або знищений об`єкт нерухомого майна ОСОБА_5 , які можуть бути використанні як доказ у кримінальному провадженні.

Встановити строк дії ухвали до 08 червня 2025 року.

Роз`яснити посадовим особам ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторін кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала слідчого судді оскарженню в апеляційному порядку не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудДзержинський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення09.04.2025
Оприлюднено10.04.2025
Номер документу126462514
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —638/8012/24

Ухвала від 16.04.2025

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Латка І. П.

Ухвала від 16.04.2025

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Латка І. П.

Ухвала від 15.04.2025

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Латка І. П.

Ухвала від 09.04.2025

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Латка І. П.

Ухвала від 07.04.2025

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Латка І. П.

Ухвала від 07.04.2025

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Латка І. П.

Ухвала від 07.04.2025

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Латка І. П.

Ухвала від 07.04.2025

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Латка І. П.

Ухвала від 07.04.2025

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Латка І. П.

Ухвала від 07.04.2025

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Латка І. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні