А-6/333
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 грудня 2007 р. Справа № А-6/333
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Грици Ю.І. при секретарі судового засідання Цюрак А.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи за позовом Коломийської ОДПІ вул. Б.Хмельницького,3, м.Коломия, 78200
до відповідача Малого підприємства "Стрілець", вул.С.Палія, 26а, м.Коломия, Коломийський район, Івано-Франківська область,78200
про припинення юридичної особи
За участю представників сторін:
Від позивача: Тропець В.В, (довіреність №б/н від 28.11.06 )начальник юридичного відділу
Від відповідача: не з"явилися
встановив: заявлено позов про припинення юридичної особи.
Позивач підтримав заявлені вимоги про припинення юридичної особи. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач 17.04.07 подав до Коломийської оДПІ декларацію з податку на прибуток за 1 квартал 2007 року, в якій зазначено, що підприємсто за звітний період не займалося виробничо-господарською діяльністю, прибутку не отримувало. Згідно декларацій за 2004-2006 роки податкові зобов"язання за звітні періоди не декларує, декларує нульове значення об"єкта оподаткування, при цьому валовий дохід за делараціями відсутній. Нездійснення господарської діяльності, на думку позивача, суперечить установчим документам підприємства і є підставою для застосування адміністративно-господарської санкції встановленої ст.247 ГК України - припинення юридичної особи, оскільки підприємство створено з метою отримання прибутку, а прибуток можна отримувати шляхом ведення діяльності, яка визначена статутом.
Відповідач в судове засідання не з”явився, заперечення на позов не подав, хоча був належним чином повідомлений про час і місце розгляду спору. За наведених обставин, справа розглядається за наявними матеріалами відповідно до ст.128 КАС України.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника позивача, суд встановив, що Мале підприємство "Стрілець", вул.С.Палія, 26а, м.Коломия –зареєстроване виконкомом Коломийської міської ради 09.09.92 як суб'єкт господарювання, про що свідчить свідоцтво Про державну реєстрацію суб"єкта підприємницької діяльності. Ідентифікаційний код 22181203. Згідно довідки Івано-Франківського обласного управління статистики МП "Стрілець" включене до ЄДРПОУ 19.04.96. На податковий облік до Коломийської оДПІ платник податків взятий 20.03.95.
Згідно з частиною першою ст. 216 Господарського кодексу України учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором.
Відповідно до ст. 218 Господарського кодексу України підставою господарсько-правової відповідальності учасника господарських відносин є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання. Учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов'язання чи порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення.
Статтею 238 Господарського кодексу України передбачено, що за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків. Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються цим Кодексом, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами.
Згідно зі ст. 239 Господарського кодексу України до таких санкцій, зокрема, віднесено скасування державної реєстрації та ліквідація суб'єкта господарювання.
Частиною1 ст. 247 Господарського кодексу України передбачено, що у разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідації. Скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання провадиться за рішенням суду, що є підставою для ліквідації даного суб'єкта господарювання відповідно до статті 59 цього Кодексу.
Наведена норма ст.247 ГК України узгоджується з нормами ст.43 та ст.57 ГК України. Згідно з ст.43 ГК підприємці мають право без обмежень самостійно здійснювати будь-яку підприємницьку діяльність, яку не заборонено законом. Особливості здійснення окремих видів підприємництва встановлюються законодавчими актами. Перелік видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, а також перелік видів діяльності, підприємництво в яких забороняється, встановлюються виключно законом.
Відповідно до ст.ст.55, 57 ГК України предмет діяльності суб"єкта господарювання має бути визначений у статуті, оскільки юридична особа має правоздатність відповідно до встановлених статутом (положенням) цілей її діяльності, здійснює господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), а отже може здійснювати тільки ті види господарської діяльності, яка передбачена установчими документами.
Чинним законодавством не встановлено відповідальності суб"єктів господарювання за нездійснення господарської діяльності протягом певного періоду та неодержання прибутку, а утотожнення позивачем нездійснення господарської діяльності з "діяльністю, що суперечить закону чи установчим документам" в розумінні ст.247 ГК України є помилковим.
Виходячи з системного аналізу вищенаведених норм Господарського кодексу України, суд вважає, що нездійснення господарської діяльності відповідачем не є порушенням встановленим ч.1 ст.247 ГК України, а отже, підстави для застосування адміністративно-господарської санкції відсутні.
З огляду на викладене, позов про припинення юридичної особи відповідача задоволенню не підлягає.
На підставі ст.124 Конституції України, керуючись, п.2 ст. 38, ч. 1 ст. 216, ст. 218, ч. 1 ст. 238, ч. 1 ст. 247 Господарського кодексу України, Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців», ст.ст. 49,158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
постановив:
в позові відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її складення у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Грица Юрій Іванович
постанова підписана 25.12.07
Виготовлено в АС "Діловодство суду"
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2007 |
Оприлюднено | 16.01.2008 |
Номер документу | 1264762 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Грица Ю.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні