10/289А
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
ПОСТАНОВА
20.12.07 Справа№ 10/289А
За позовом : ДПІ у Личаківському районі м. Львова
До відповідача : ТзОВ „ВТП „Львіввікнопласт”
Про : стягнення 17112,50 грн.
Суддя : Довга О.І.
Секретар : Яремчук С.М.
Представники :
від позивача : Задорожний І. - довіреність № 1284/25/10-017 від 02.07.2007 року
від відповідача : не з‘явився
Представникам роз'яснені права та обов'язки передбачені ст.ст. 49-59 КАС України, підстави та право відводу судді –ст. 27 КАС України, та секретаря судового засідання –ст. 29 КАС України.
Заяв та клопотань про відвід судді та секретаря судового засідання не подано.
Суть спору :
Господарським судом Львівської області розглядається справа за позовом ДПІ у Личаківському районі м. Львова до ТзОВ „ВТП „Львіввікнопласт” м. Львів про стягнення 17112,50 грн. боргу.
Представник позивача в судових засіданнях позовні вимоги підтримує повністю, просить позов задоволити.
Відповідач письмових заперечень на позов не подав, явку представника в судове засідання не забезпечив.
Судом встановлено :
Відповідно до преамбули Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 р. №2181 цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому мислі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Відповідно до ст. 1 п.1.12 контролюючий орган - державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю достовірністю, повнотою нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) та погашенням податкових зобов'язань чи податкового боргу. Податкові органи є контролюючим органом стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів.
Контролюючі органи мають право здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати лише стосовно тих податків і зборів (обов'язкових платежів), які віднесені до їх компетенції цим пунктом.
Органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі - органи стягнення), є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.
Активи платника податків (кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання) можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу.
У будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов'язковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденти, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обов'язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді та створюється від їх імені.
У п.п 5.3.1 ст. 5.3 Закону України ''Про погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” зазначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
У разі , коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом ЗО календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.
Згідно довідки відділу обліку заборгованість Товариства з обмеженою відповідальністю „ВТП „Львіввікнопласт” перед бюджетом станом на 01.10.2007р. становить - 17 112,5 грн. та складається з:
- податку на додану вартість - 13 582,88 грн.
- податку з доходів найманих працівників -3 488,16 грн.
- податку з власників транспортних засобів - 47,46 грн.
Усупереч наведеним нормам чинного законодавстава платник податків не вжив жодних заходів для погашення податкових зобов'язань.
На час розгляду спору суми податків відповідача є узгодженими та у встановлені законом строки до бюджету не сплачені, тобто визнаються сумою податкового боргу.
Як вбачається з матеріалів справи , відповідно до ст.6 вищеназваного Закону ДШ у Личаківському районі м. Львова направила відповідачу податкові вимоги.
17 липня 2007 року податковим органом винесено Рішення про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
Згідно відповіді на запит ДПІ у Личаківському районі м.Львова до Львівського міського управління земельних ресурсів наявність земельних ділянок закріплених на праві власності за товариством - відсутня.
Згідно відповіді на запит ДШ у Личаківському районі м.Львова до МВС України Управління Державтоінспекції УМВС у Львівській області, за товариством транспортних засобів не зареєстровано.
Так як боржником не вживаються заходи щодо погашення заборгованості, яка має тенденцію росту, керуючись ст. З Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", ст.ст. 6, 18, 19, 104, 107, 122, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В :
1. Адміністративний позов задоволити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „ВТП „Львіввікнопласт” ( м. Львів, вул. Туган-Барановського 9/А, кв.45, код ЄДРПОУ 20844898 ) в доход державного бюджету 17122,5 податкового боргу .
3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „ВТП „Львіввікнопласт” ( м. Львів, вул. Туган-Барановського 9/А, кв.45, код ЄДРПОУ 20844898 ) в доход державного бюджету ( р/р № 31119092800006 в УДК у Львівській області , Отримувач - Держбюджет Личаківського району м. Львова , МФО 825014, код ЄДРПОУ 20807199) 171,22 грн. державного мита.
Суддя Довга О.І.
Постанова може бути оскаржена в порядку та в строки, передбачені ст.186 КАС України.
Постанова вступає в законну силу відповідно до ст.254 КАС України, після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Главою І „Апеляційне провадження” Розділу ІV КАС України.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України –з дня складення у повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Довга О.І.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 20.12.2007 |
Оприлюднено | 16.01.2008 |
Номер документу | 1265115 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Довга О.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні