ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про зупинення провадження у справі
справа № 380/5494/25
10 квітня 2025 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Москаля Р.М. розглянув на стадії підготовчого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до комунального закладу Львівської обласної ради "Львівський обласний центр медико-соціальної експертизи" про скасування рішення, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 (адреса: Любинці,Стрийський район, Львівська область, 82456) (далі - позивач) звернувся в суд з позовом до комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський обласний центр медико-соціальної експертизи» (далі - відповідач), в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення міжрайонної спеціалізованої офтальмологічної МСЕК комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський обласний центр медико- соціальної експертизи» у формі довідки про невизнання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , інвалідом від 13.09.2024 р.;
- зобов`язати комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівський обласний центр медико-соціальної експертизи» встановити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . III (третю) групу інвалідності без визначення строку повторного огляду.
Процесуальні документи (ухвала про відкриття провадження у справі, позовна заява з додатками тощо), скеровані відповідачу за вказаною у позові адресою, повернуті поштою до суду з відміткою «адресат відсутній за вказаною адресою (ліквідовано)». Секретар судового засідання здійснила спробу повідомити відповідача про відкриття провадження у цій справі телефоном, проте оператор зв`язку повідомив, що контактний номер не обслуговується.
Суд здійснив запит до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та отримав відповідь № 1282859 від 10.04.2025, зі змісту якої випливає, що відповідач як юридична особа перебуває в стані припинення внаслідок прийняття засновником рішення про ліквідацію (дата запису: 20.01.2025).
Суд з`ясував, що 01.01.2025 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування медико-соціальної експертизи та впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи» від 19 грудня 2024 року №4170-IX, відповідно до якого повноваження, права і обов`язки медико-соціальних експертних комісій щодо проведення медико-соціальної експертизи, а також повноваження, права і обов`язки Центральної медико-соціальної експертної комісії Міністерства охорони здоров`я України припиняються 31 грудня 2024 року, а також запроваджується система експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи, що повинні виконувати подібні до МСЕК функції.
Отже, відповідач як суб`єкт владних повноважень перебуває в стані припинення внаслідок ліквідації системи МСЕК, поштовий та телефонний зв`язок із ним не функціонує, а функції щодо встановлення інвалідності передані новій системі суб`єктів (експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи), відомостями щодо початку функціонування яких та правонаступництва щодо МСЕК яких суд не володіє.
Позивач забезпечений правничою допомогою адвоката, який звернувся до суду з цим позовом до відповідача в той час, як щодо нього вже два місяці тривала ліквідаційна процедура, а повноваження щодо встановлення інвалідності (зміст позовних вимог до відповідача) вже не належали Львівському обласному центру медико-соціальної експертизи чи його підрозділам.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 236 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі ліквідації суб`єкта владних повноважень, іншого органу, а також злиття, приєднання, поділу, перетворення юридичної особи, які були стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво, - до встановлення правонаступника.
З огляду на наведені вище обставини суд дійшов висновку про необхідність зупинення провадження у цій справі - до встановлення правонаступника відповідача.
Позивачу слід скористатися правничою допомогою свого адвоката та встановив, що є правонаступником відповідача, про результати повідомити суд для вирішення питання про поновлення провадження у цій справі. Якщо позивач дійде висновку, що спірні правовідносини не допускають правонаступництва, йому слід повідомити суд про наявність підстав для закриття провадження у цій справі для вирішення питання про повернення йому судового збору, сплаченого за подання цього позову.
Керуючись ст.ст. 180, 236, 248, 256, 294, 295 КАС України, суд
У Х В А Л И В:
Зупинити провадження в адміністративній справі №380/5494/25 до встановлення правонаступника комунального закладу Львівської обласної ради "Львівський обласний центр медико-соціальної експертизи".
Учасникам справи слід невідкладно повідомити суд про усунення обставин, які зумовили зупинення провадження у справі №380/5494/25.
Ухвала набирає законної сили негайно після підписання. Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду у п`ятнадцятиденний строк з дня її складення.
Суддя Москаль Р.М.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.04.2025 |
Оприлюднено | 14.04.2025 |
Номер документу | 126514983 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо охорони здоров’я, з них медико-соціальної експертизи |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Москаль Ростислав Миколайович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Москаль Ростислав Миколайович