Ухвала
від 11.04.2025 по справі 175/4579/25
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний номер 175/4579/25

провадження №1-кс/175/543/25

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 квітня 2025 року селище Слобожанське

Дніпропетровський районний суд

Дніпропетровської області у складі:

головуючого слідчого судді ОСОБА_1 ,

за участю: секретаря ОСОБА_2

розглянувши клопотання старшого дізнавача СД Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 погоджене прокурором-стажистом Краматорської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про дозвіл на тимчасовий доступ до документів, а також перевіривши надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42025052390000017 від 20.03.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 272 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

До Дніпропетровського районного суду надійшло клопотання старшого дізнавача СД Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 погоджене прокурором-стажистом Краматорської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про дозвіл на тимчасовий доступ до документів.

В обґрунтування свого клопотання старший дізнавач посилається на те, що 17.03.2025 о 12:59 надійшло повідомлення зі служби 102 про те, що 17.03.2025 о 12:49 до травмпункту м. Краматорську звернувся ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючий за адресою: АДРЕСА_1 , з діагнозом: відкритий перелом нігтьової фаланги 4 пальця лівої кисті зі зміщенням, забій садно 3 пальця лівої кисті. Відповідно до пояснень ОСОБА_5 , травми він отримав 17.03.2025 о 10:20 на виробництві ПРаТ ІНФОРМАЦІЯ_2 (Код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), внаслідок потрапляння палецю в ланцюг опрокидача.

Даний факт внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42025052390000017 від 20.03.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 272 КК України.

Під час досудового розслідування до ПРаТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (Код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) було надано запит відповідно до ст. 93 КПК України на надання наступних документів:

- статуту (положення) ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »;

- положення про службу охорони праці ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »;

- наказів про призначення на посаду осіб відповідальних за охорону праці по підприємству в цілому та по безпосередньо по дільниці де працював ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та їх посадових інструкцій;

- назва та індивідуальні ознаки машини/механізму/устатковання під час роботи на якому ОСОБА_5 , 17.03.2025 отримав тілесні ушкодження.

- технічної документації щодо технологічного процесу ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » під час якого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 отримав тілесні ушкодження;

- особової справи ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;

- особистої картки обліку спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;

- книг (журналів) про проведення інструктажів з охорони праці з ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;

- наряду-допуску (книги нарядів) на виконання робіт ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

На вказаний запит надійшла відповідь про те, що станом на 28.03.2025 проводиться розслідування нещасного випадку, однак документи, вказані в запиті надані не були.

Відповідно до ст. 12 КК України, кримінальне правопорушення передбачене ч.1 ст. 272 КК України є проступком, відповідальність за яке передбачено у вигляді штрафу від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або обмеженням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Отримані відомості можуть бути використані під час досудового розслідування як доказ факту та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

Вказані документи потрібні для проведення інженерно-технічної експертизи з охорони праці та безпеки життєдіяльності, яка має суттєве значення для встановлення важливих для дізнання обставин, а саме: визначення суб`єктивної та об`єктивної сторони проступку, що має суттєве значення для встановлення істини по справі.

Прокурор надав заяву про розгляд клопотання без його участі, клопотання підтримав у повному обсязі.

Клопотання про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час розгляду питання слідчим суддею від учасників процесуальної дії не надійшло, за ініціативою суду не здійснюється, що відповідає положенням ст. 107 КПК України.

Слідчий суддя, розглянувши клопотання та дослідивши додані до нього документи, вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

В провадженні СД Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області перебувають матеріали досудового розслідування, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42025052390000017 від 20.03.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 272 КК України.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснюється Краматорською окружною прокуратурою Донецької області.

Тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, який застосовується з метою дієвості цього провадження (ст. 131 КПК України).

Згідно зі ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно п. 7 ч. 1 ст. 160 КПК України у клопотанні зазначаються: обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать: відомості, які можуть становити лікарську таємницю.

Слідчий суддя постановляє ухвалу про надання доступу до документів з розпорядженням про можливості їх вилучення за умови, що сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що вони мають суттєве значення для встановлення важливих обставин, та можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, а без вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів (ч. 5 та ч. 7 ст. 163 КПК України).

Частиною 6 ст. 163 КПК України, визначено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Слідчий суддя вважає, що слідчим доведено, що було вчинено кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 272 КК України, документи котрі перебувають у володінні ПРаТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (Код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за адресою: АДРЕСА_2 , необхідні для отримання доказів протиправної діяльності, з`ясування або спростування обставин вчинення кримінального правопорушення.

За таких обставин з урахуванням викладеного та забезпечуючи виконання завдань кримінального провадження щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування, з метою досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, зокрема для встановлення обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до документів, котрі знаходяться у володінні ПРаТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (Код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за адресою: АДРЕСА_2 , з можливістю вилучення завірених копій документів, а саме: статуту (положення) ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »; положення про службу охорони праці ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »; наказів про призначення на посаду осіб відповідальних за охорону праці по підприємству в цілому та по безпосередньо по дільниці де працював ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та їх посадових інструкцій; назва та індивідуальні ознаки машини/механізму/устатковання під час роботи на якому ОСОБА_5 , 17.03.2025 отримав тілесні ушкодження; технічної документації щодо технологічного процесу ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » під час якого ОСОБА_5 , 17.03.2025 отримав тілесні ушкодження; особової справи ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; особистої картки обліку спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; книг (журналів) про проведення інструктажів з охорони праці з ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; наряду-допуску (книги нарядів) на виконання робіт ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , а також неможливість отримати відомості в інший спосіб та враховуючи, що в матеріалах клопотання вбачається достатність підстав вважати, що вказане має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, і існує можливість використання як доказів відомостей, а тому слідчий суддя вважає за необхідне клопотання слідчого задовольнити.

Керуючись ст. ст. 107, 159-164, 162, 163, 166 КПК України, слідчий суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшогодізнавача задовольнити.

Надати тимчасовий доступ до документів, що знаходяться у володінні ПРаТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (Код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за адресою: АДРЕСА_2 , з можливістю вилучення завірених копій документів, а саме:

- статуту (положення) ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »;

- положення про службу охорони праці ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »;

- наказів про призначення на посаду осіб відповідальних за охорону праці по підприємству в цілому та по безпосередньо по дільниці де працював ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та їх посадових інструкцій;

- назва та індивідуальні ознаки машини/механізму/устатковання під час роботи на якому ОСОБА_5 , 17.03.2025 отримав тілесні ушкодження.

- технічної документації щодо технологічного процесу ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » під час якого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 отримав тілесні ушкодження;

- особової справи ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;

- особистої картки обліку спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;

- книг (журналів) про проведення інструктажів з охорони праці з ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;

- наряду-допуску (книги нарядів) на виконання робіт ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Виконання ухвали про тимчасового доступу до речей і документів доручити старшому дізнавачу СД Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_3 , або іншому дізнавачу/уповноваженій особі, якому доручено здійснювати досудове розслідування по кримінальному провадженню №42025052390000017 від 20.03.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 272 КК України.

Строк дії ухвали - один місяць з дня постановлення ухвали.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудДніпропетровський районний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення11.04.2025
Оприлюднено14.04.2025
Номер документу126527059
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —175/4579/25

Ухвала від 11.04.2025

Кримінальне

Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області

Васюченко О. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні