Справа № 215/2375/25
УХВАЛА
10 квітня 2025 року суддя Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Науменко Я.О. ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 (місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 ) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Імпульс-Компані» ( ЄДРПОУ 39318031, місцезнаходження за адресою: 49000, Дніпропетровська обл., м. Дніпро, вул.Корнієнка Василя, буд.72) про стягнення заборгованості заробітної плати,
ВСТАНОВИВ:
04.04.2025 до судунадійшла зазначенапозовна заява,в обґрунтуванняякої вказано,що ОСОБА_1 працює уТОВ «Імпульс-Компані»з 01.06.2023року напосаді «прибиральникслужбових приміщень»дільниці прибирання«Фабрика збагачуванняЦГЗК» потеперішній часна підставіНаказу №12від 31.05.2023.Весь цейчас позивачпрацювала заграфіком добачерез три,але усамому наказіпро прийняттяна роботу,зазначена тривалістьробочого дня(тижня40годин),а повиненбув застосованийпідсумований облікробочого часу.Як наслідок,за весьперіод роботироботодавець неоплачував фактичновідпрацьовані вечірніта нічнігодини роботи.Крім того,на дільницізнаходяться 2санвузли длямиття ідезінфекції,роботодавцем надаютьсядеззасоби дляприбирання.Згідно ізлистом Міністерствасоціальної політикиУкраїни №737/0/101/-17-28від 17.03.2017Щодо доплатипрацівникам,які використовуютьу роботідезінфікуючі засоби,а такожпрацівникам,які зайнятіприбиранням туалетів-де доплата,яка встановлюєтьсяпрацівникам запереліком посад,затвердженим колективнимдоговором закладу,в межахкоштів,передбачених наоплату праціу кошторисі,якщо виконанняцих робітвключено допосадових обов`язківпрацівників.При цьомупосадовими обов`язкамиможе бутипередбачено виконанняпевних видівробіт звикористанням дезінфікуючихзасобів,або роботаз прибираннятуалетів звикористанням дезінфікуючихзасобів,або простоприбирання туалетів. Доплата в розмірі 10 відсотків посадового (місячного) окладу (тарифної ставки) працівникам, які використовують у роботі дезінфікуючі засоби, а також працівникам, які зайняті прибиранням туалетів,нараховується понад розмір мінімальної заробітної плати. Позивач просить стягнути з відповідача заборгованість по доплатам у вечірній та нічний час та прибирання туалетів з використанням дезінфікуючих засобів з 01.06.2023 по 01.04.2025 у розмірі 37070,00 грн. Також просить зобов`язати роботодавця ввести підсумований облік робочого часу за графіком змішаності доба через три та затвердити «Перелік посад (професій, робіт), які використовують у роботі дезінфікуючі засоби» або внести до посадової інструкції дані, які вказували б на обов`язковість прибирання з використанням дезінфікуючих засобів.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Дослідивши матеріали позовної заяви встановлено, що дана позовна заява не відповідає вимогам ч. 4 ст.177 ЦПК України.
До позовної заяви представником позивача не долучено платіжну інструкцію про сплату судового збору.
Згідно зіст.1 Закону України «Про судовий збір»встановлено, що судовий збір - збір, який справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
За подання позовної заяви немайнового характеру, який поданий фізичною особою справляється судовий збір - 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що становить 1211,20 грн.
У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру (ч.3ст.6 Закону України «Про судовий збір»).
Під позовною вимогою розуміється матеріально-правова вимога, тобто предмет позову, який являє собою одночасно спосіб захисту порушеного права. При цьому об`єднанню підлягають вимоги, які пов`язані між собою підставами виникнення або доказами, що підтверджують ці вимоги. Підстава позову - це фактичні обставини, на яких ґрунтуються вимоги позивача. Отже, вимоги повинні випливати з тих самих фактичних обставин, на яких вони ґрунтуються. Похідною позовною вимогою є вимога, задоволення якої залежить від задоволення іншої позовної вимоги (основної вимоги).
Отже, оскільки позовна заява містить дві вимоги немайнового характеру, а саме: 1) зобов`язати роботодавця ввести підсумований облік робочого часу за графіком змішаності доба через три 2)затвердити «Перелік посад (професій,робіт), які використовують у роботі дезінфікуючі засоби або внести до посадової інструкції дані, які вказували б на обов`язковість прибирання з використанням дезінфікуючих засобів, позивач мала сплатити за подання позовної заяви судовий збір в сумі 1211,20 грн +1211,20 грн = 2422,40 грн. Враховуючи вищезазначене, суд приходить до висновку, що позивачем не сплачено судовий збір у той час як позов містить дві самостійні вимоги.
На підставі ч. 2 ст. 133 ЦПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Зі змістуст.6 Закону України «Про судовий збір»слідує, що судовий збір сплачується за кожну позовну вимогу майнового та немайнового характеру, тобто за правилами даної статті судовий збір сплачується за кожну вимогу. У разі пред`явлення кількох вимог, сума судового збору може сплачуватися однією сумою, але із урахуванням сумарного складання всіх вимог.
За викладених обставин, доказів оплати суми судового збору у встановленому порядку та розмірі суду не надано.
Позивач має усунути зазначений недолік позовної заяви шляхом оплати судового збору в сумі2422,40 грн. та подати до суду докази такої оплати або документально підтвердити наявність підстав для звільнення від сплати судового збору.
З огляду на викладене, зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, так як подана з порушенням вимог ст.ст. 175, 177 ЦПК України, з наданням позивачу строку для усунення виявлених недоліків шляхом направлення до суду оригіналу платіжного доручення або квитанції про сплату несплаченого судового збору, або документ, що підтверджує підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до Закону та детального розрахунку заборгованості чи нового тексту позовної заяви.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 95, 177, 185 ЦПК України, суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Імпульс-Компані» про стягнення заборгованості заробітної плати залишити без руху.
Надати ОСОБА_1 строк для виправлення вказаних в ухвалі недоліків - десять днів з дня отримання копії даної ухвали.
Попередити ОСОБА_1 , що у випадку не усунення недоліків позовна заява буде вважатись не поданою і буде повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Тернівський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 10.04.2025 |
Оприлюднено | 14.04.2025 |
Номер документу | 126527856 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Тернівський районний суд м.Кривого Рогу
Науменко Я. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні