У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
11 квітня 2025 року м. Чернігівсправа № 927/341/25 Господарський суд Чернігівської області, в складі судді Романенко А.В., розглянувши матеріали позовної заяви від 09.04.2025 б/н
за позовом: «Терравітал»,
вул. Гагаріна, буд. 46, с. Бірки, Чернігівський район, Чернігівська область, 17060;
до відповідача 1: Остерської міської ради,
вул. Незалежності, 21, м. Остер, Чернігівський район, Чернігівська область, 17044;
до відповідача 2: СВК «Євминка»,
вул. Червоноармійська, 16в, с. Літочки, Броварський район, Київська область, 07410;
предмет спору: оскарження актів органу місцевого самоврядування; визнання недійсним договору оренди землі
без повідомлення (виклику) учасників справи
09.04.2025, «Терравітал» звернувся до Господарського суду Чернігівської області з немайновим позовом до відповідачів 1 та 2 - Остерської міської ради (як правонаступника Євминської селищної ради) та СВК «Євминка», згідно з яким просив суд:
- визнати незаконним та скасувати Євминської сільської ради Козелецького району Чернігівської області від 20.08.2019 року (правонаступником якої є Остерська міська рада);
- визнати недійсним договір оренди землі, укладений 21.08.2019, між Євминською сільською радою та СВК «Євминка».
Суд дослідив матеріали позовної заяви від 09.04.2025 б/н та дійшов висновку, що вона підлягає залишенню без руху враховуючи наступне.
Частиною 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) встановлені загальні вимоги до змісту позовної заяви, за пунктами 2, 4, 5 та 8 якої позовна заява повинна містити:
- повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;
- зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні;
- зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
- перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Згідно з частиною 2 статті 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази на підтвердження обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
За частиною 2 статті 80 цього Кодексу позивач, особи, яким законом надане право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Суд констатує, що позовна заява складена з порушенням перелічених вимог Кодексу:
- позивач не визначив повного найменування учасників справи, зокрема не зазначив організаційно-правових форм юридичних осіб;
- не зазначив про наявність / відсутність в учасників справи електронних кабінетів, зареєстрованих у підсистемі Електронний суд;
- вимога заявлена до відповідача 1, Остерської міської ради, не конкретизована, відтак суд позбавлений можливості встановити її правовий зміст;
- зазначаючи про порушення речового права, права оренди на спірні земельні ділянки (перелік яких у тексті позовної заяви не наведений), позивач не надає до матеріалів позовної заяви засвідченої копії договору, на підставі якого в нього таке право виникло;
- зазначаючи, що відповідач 1, Остерська міська рада, є правонаступником Євминської сільської ради, позивач не надає до матеріалів позовної заяви документального підтвердження, зазначених ним у позові обставин, виходячи з яких ним визначений суб`єктний склад сторін у спорі.
За п. 2 частини 1 статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи на підтвердження сплати судового збору в установленому порядку та розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
За частиною 1 статті 3, частиною 1, пунктом 2 частини 2 та частиною 3 статті 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Судовий збір справляється в відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, в відсотковому співвідношенні до ціни позову та в фіксованому розмірі.
Ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру встановлюється в розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 3 статті 6 цього Закону встановлено, що в разі коли в позовній заяві об`єднані дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Статтею 7 Закону України Про державний бюджет на 2025 рік установлено, що з 1 січня 2025 року прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць складає 3028,00 грн.
Таким чином, за розгляд господарським судом першої інстанції даного спору (що об`єднує дві немайнові вимоги) заявник мав сплатити судовий збір у розмірі 4844,80 грн (з урахуванням коефіцієнту 0,8 при зверненні до суду в електронній формі в підсистемі Електронний суд).
Належні докази на підтвердження дотримання заявником наведених вище вимог до матеріалів позовної заяви не надані. Докази сплати судового збору в установленому порядку та розмірі за подачу до суду позову, що об`єднує дві вимоги немайнового характеру, відсутні.
Відповідно до частини 1, 2 статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовна заява подана без додержання вимог викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня її вручення.
З урахуванням зазначеного, дану позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк у 10 календарних днів, з дня її вручення, для усунення недоліків шляхом подачі до суду: належних доказів сплати судового збору в сумі 4844,80 грн; письмово визначити повне найменування учасників спору; зазначити про наявність / відсутність в учасників справи електронних кабінетів, зареєстрованих у підсистемі Електронний суд; письмово визначити прохальну частину позову в частині вимог, заявлених до відповідача 1, Остерської міської ради; належно засвідчену копію договору оренди спірних земельних ділянок, укладеного між позивачем та Козелецькою районною державною адміністрацією, на підставі розпорядження від 22.12.2018 № 892; належним чином засвідчену копію рішення (другої позачергової сесії восьмого скликання) Остерської міської ради від 18.12.2020 № 18-02/VIII (щодо реорганізації шляхом приєднання до її складу Євминської сільської ради).
Керуючись статтями 162, 164, 174, 176, 234, 235 ГПК України, господарський суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Позивачу, протягом 10 (десяти) календарних днів з моменту отримання даної ухвали, усунути виявлені недоліки позовної заяви.
3. Роз`яснити позивачу, що відповідно до статті 176 ГПК України, в разі неусунення ним недоліків позовної заяви в установлений судом строк, позовна заява залишається без розгляду.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суд звертає увагу учасників справи, що відповідно до приписів частин 5-8 статті 6 та частин 5, 6 статті 242 ГПК України, пунктів 5.6, 5.8, 10, 16, 17, 29, 37 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, учасникам справи (їх представникам), які є користувачами Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, судові рішення в паперовій формі не надсилаються і не вручаються. Суд надсилає такі рішення в електронній формі до електронного кабінету таких осіб, і вони вважаються врученими в день отримання повідомлення про доставку копії судового рішення на офіційну електронну адресу учасника справи (його представника), з якого і починається перебіг процесуального строку, встановленого законом або судом. Обмін процесуальними документами в електронній формі між судом та/або особами, що є (повинні бути) користувачами Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, мають здійснюватися виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://cn.arbitr.gov.ua/sud5028/.
Суддя А.В. Романенко
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 11.04.2025 |
Оприлюднено | 14.04.2025 |
Номер документу | 126534584 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Романенко А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні