Ухвала
від 10.04.2025 по справі 640/7463/22
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позову без розгляду

10 квітня 2025 року справа № 640/7463/22

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кушнової А.О., розглянув у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження заяву ОСОБА_1 про залишення позову без розгляду в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Національної академії Служби безпеки України, Служби безпеки України про визнання протиправним та скасування рішення,

в с т а н о в и в:

У травні 2022 року до Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 із позовом до Національної академії Служби безпеки України, Служби безпеки України, в якому позивач просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Національної академії Служби безпеки України та Служби безпеки України щодо не вирішення питання про призначення ОСОБА_1 на рівнозначну або нижчу не більш як на один ступінь (виходячи з розміру посадового окладу) посаду в системі Служби безпеки України;

- зобов`язати Службу безпеки України і Національну академію Служби безпеки України вжити заходів щодо призначення ОСОБА_1 на рівну або нижчу не більш як на один ступінь (виходячи з розміру посадового окладу) посаду в системі Служби безпеки України з неухильним дотриманням вимог Положення про проходження військової служби військовослужбовцями Служби безпеки України, затвердженого Указом Президента України від 27 грудня 2007 року № 1262.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 25.05.2022 (суддя Пащенко К.С.) відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні без виклику учасників справи та проведення судового засідання.

07.07.2022 на адресу Окружного адміністративного суду міста Києва від відповідача-1 надійшов відзив на позовну заяву.

14.07.2022 на адресу Окружного адміністративного суду міста Києва від позивача надійшла відповідь на відзив на позовну заяву відповідача-1.

28.07.2022 на адресу Окружного адміністративного суду міста Києва від відповідача-2 надійшли витребувані судом докази.

01.08.2022 на адресу Окружного адміністративного суду міста Києва від відповідача-2 надійшов відзив на позовну заяву.

05.08.2022 на адресу Окружного адміністративного суду міста Києва від позивача надійшла відповідь на відзив відповідача-2 на позовну заяву.

19.08.2022 на адресу Окружного адміністративного суду міста Києва від відповідача надійшли заперечення на відповідь на відзив на позовну заяву відповідача-2.

30.08.2022 на адресу Окружного адміністративного суду міста Києва від позивача надійшли пояснення на заперечення відповідача-2 проти відповіді на відзив.

07.12.2022 через підсистему "Електронний Суд" від позивача надійшли додаткові пояснення по справі, в яких позивач повідомив суд про те, що наказом Національної академії Служби безпеки України від 19.10.2022 №314-ОС/ДСК його призначено на посаду наукового консультанта відділу навчально-наукових видань центру навчальних, наукових та періодичних видань Національної академії Служби безпеки України, проте з таким призначенням позивач не погодився, оскаржив даний наказ до суду, та ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 23.11.2022 у справі №640/20215/22 відкрито спрощене позовне провадження.

Законом України від 13.12.2022 № 2825-IX "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" (далі - Закон № 2825-IX) Окружний адміністративний суд міста Києва ліквідовано, утворено Київський міський окружний адміністративний суд із місцезнаходженням у місті Києві.

Відповідно до п. 2 Прикінцевих та перехідних Закону № 2825-IX, з дня набрання чинності цим Законом Окружний адміністративний суд міста Києва припиняє здійснення правосуддя; до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду справи, підсудні окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.

14.12.2022 вказаний Закон був опублікований в газеті "Голос України" №254 та набрав чинності 15.12.2022.

22.06.2023 на адресу Київського окружного адміністративного суду супровідним листом від 29.12.2022 №03-19/7605/22 "Про скерування за належністю справи" надійшли матеріали адміністративної справи №640/7463/22.

22.06.2023 відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями справу передано на розгляд судді Київського окружного адміністративного суду Кушновій А.О.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 21.07.2023 прийнято адміністративну справу №640/7463/22 до провадження судді Київського окружного адміністративного суду Кушнової А.О. Продовжено розгляд адміністративної справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами зі стадії розгляду справи по суті.

06.04.2025 через підсистему "Електронний суд" позивачем подано заяву від 06.04.2025 про залишення позову без розгляду відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 140 Кодексу адміністративного судочинства України.

Розглянувши вказану заяву позивача, суд зазначає таке.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.240 Кодексу адміністративного судочинства України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.

Суд зазначає, що вказана правова норма не передбачає наявності розсуду суду при надходженні від позивача заяви про залишення позовної заяви без розгляду та імперативно визначає певний наслідок вчинення такої процесуальної дії як залишення позову без розгляду.

З огляду на вищевказане, суд вважає за необхідне позовну заяву ОСОБА_1 до Національної академії Служби безпеки України, Служби безпеки України про визнання протиправним та скасування рішення, - залишити без розгляду.

Керуючись статтями 240, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

у х в а л и в:

1. Клопотання позивача від 06.04.2025 задовольнити.

2. Позовну заяву ОСОБА_1 до Національної академії Служби безпеки України, Служби безпеки України про визнання протиправним та скасування рішення, - залишити без розгляду.

3. Копію даної ухвали видати (надіслати) всім учасникам справи, зокрема, шляхом направлення тексту ухвали електронною поштою, факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), телефонограмою.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.

Суддя Кушнова А.О.

СудКиївський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення10.04.2025
Оприлюднено14.04.2025
Номер документу126546812
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо звільнення з публічної служби, з них

Судовий реєстр по справі —640/7463/22

Ухвала від 10.04.2025

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Кушнова А.О.

Ухвала від 21.07.2023

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Кушнова А.О.

Ухвала від 24.05.2022

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Пащенко К.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні