Справа № 479/1050/24
Провадження № 2/474/7/25
РІШЕННЯ
Іменем України
11.04.25р. с-ще Врадіївка
Врадіївський районний суд Миколаївської області у складі:
головуючого судді Сокола Ф.Г.
за участю секретаря судового засідання Багрін Н.А.
позивачки ОСОБА_1
представниці позивачки ОСОБА_2
відповідача ОСОБА_3
розглянув у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Врадіївський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Первомайському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), про визнання батьківства, -
встановив:
31.07.2024р. ОСОБА_1 (далі - позивачка) звернулася до суду із позовом до ОСОБА_3 (далі - відповідач) про визнання батьківства, в якому просить:
1) визнати громадянина України ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , документ, що посвідчує особу номер НОМЕР_1 від 04.11.2021р., батьком дитини жіночої статі громадянки України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
2) внести зміни в актовий запис цивільного стану про народження ОСОБА_4 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 , що складений Врадіївським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області за № 82 від 07.08.2009р., в якому внести зміни в графі "відомості про батька" та вказати батьком ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянина України.
В обґрунтування позовних вимог позивачка вказує на те, що з 2008р. вона та відповідач періодично проживали однією сім`єю без реєстрації шлюбу, за адресою: АДРЕСА_1 , та вони ж періодично припиняли свої стосунки, а з часом знову відновлювали їх.
Так, у різний період часу, сторони стали батьками трьох дітей: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
В зв`язку з тим, що на момент народження ОСОБА_4 відповідач перебував у зареєстрованому шлюбі, не бажав на той момент залишати сім`ю, розлучатися з законною дружиною, народження дитини позивачкою зареєстровано у порядку ст. 135 СК України.
27.10.2021р. шлюб зареєстрований 15.08.2000р. між ОСОБА_3 та ОСОБА_7 розірвано, про що Врадіївським відділом ДРАЦС видано свідоцтво серії НОМЕР_2 .
Також позивачка вказує, що на момент народження дітей у зареєстрованому шлюбі не перебувала. Шлюб зареєстрований між нею та ОСОБА_8 було розірвано рішенням суду у червні 2013р., та їй залишено дошлюбне прізвище " ОСОБА_8 ".
28.05.2024р. між позивачкою та відповідачем зареєстровано шлюб.
Станом на 24.07.2024р. відповідач відмовляється, у спосіб визначений ст. 125 СК України, визнати своє батьківство стосовно дитини ОСОБА_4 , щоб уникнути обов`язку утримувати дитину.
Позивачка та її представниця ОСОБА_2 позов підтримали, наполягали на його задоволенні.
Відповідач, у судовому засіданні 11.04.2025р. позов визнав повністю та пояснив, що з моменту народження доньки ОСОБА_10 відносився до неї як до доньки, а остання відносилася до нього як до батька.
Представниця третьої особи Танасюк О.В. в судові засідання не з`явилася, хоча належним чином в порядку, визначеному ст.ст. 128-130 ЦПК України, повідомлена про час, дату та місце судового розгляду. Водночас, 25.02.2025р. звернулася до суду із заявою, в якій просить розглядати справу у відсутність представника в зв`язку з зайнятістю. В цій же заяві просить суд при прийнятті рішення взяти до уваги, що станом на сьогоднішній день єдиним методом точного встановлення батьківства стосовно конкретної дитини є молекулярно-генетична експертиза (тест ДНК), та що саме вона є одним з видів біологічної експертизи, до завдань якої віднесено встановлення спорідненості родинних зв`язків. Доказова цінність такого тесту переважає будь-який інший доказ на підтвердження або оспорювання кровного споріднення та має вирішальне значення у вирішенні спору цієї категорії.
Відповідно до ч. 3 ст. 211 ЦПК України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Згідно ч. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Відповідно до ч. 4 ст. 200 ЦПК України ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 206, 207 цього Кодексу.
Вивчив матеріали справи, враховуючи те, що визнання відповідачем пред`явленого до нього позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд вважає за можливе прийняти рішення на підставі наявних у справі матеріалів, за відсутності учасників судового розгляду, які не з`явилися у судове засідання, оскільки неявка останніх не перешкоджає розгляду справи по суті.
Заслухав пояснення сторін, показання свідків, дослідив матеріали справи, судом встановлено наступне.
Так, як вбачається з матеріалів справи, а саме свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 виданого 07.08.2009р. Відділом реєстрації актів цивільного стану Врадіївського районного управління юстиції Миколаївської області, у ньому міститься наступна інформація щодо дитини ОСОБА_4 : дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_6 ; місце народження - Україна Миколаївська область Врадіївський район смт Врадіївка; відомості про актовий запис - актовий запис № 82, складений 07.08.2009р.; батьки: батько ОСОБА_11 та мати ОСОБА_12 ; місце державної реєстрації та орган державної реєстрації актів цивільного стану, що видав свідоцтво - Відділ реєстрації актів цивільного стану Врадіївського районного управління юстиції Миколаївської області.
Згідно з витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження з зазначенням відомостей по батька відповідно до ч. 1 ст. 135 СК України № 00040827934 від 04.08.2023р., вчинено реєстрацію актового запису про народження: актовий запис зареєстровано в реєстрі 07.08.2009р. 10:49:57 за № 00003888045, реєстратором Відділом реєстрації актів цивільного стану Врадіївського районного управління юстиції Миколаївської області. Та внесено відомості про актовий запис: номер актового запису 82, дата складання 07.08.2009р., орган державної реєстрації актів цивільного стану, що склав актовий запис - Відділ реєстрації актів цивільного стану Врадіївського районного управління юстиції Миколаївської області. Також внесено відомості про дитину: дитина ОСОБА_4 , дата народження ІНФОРМАЦІЯ_6 , місце народження: Україна, Миколаївська область, Врадіївський район смт Врадіївка. В графі відомості про батька зазначено ОСОБА_11 та в графі відомості про матір зазначено - ОСОБА_12 . Підстава запису відомостей про батька - ч. 1 ст. 135 СК України.
21.06.2013р. рішенням Врадіївського районного суду Миколаївської області у справі № 474/288/13-ц, яке набрало законної сили 02.07.2013р., шлюб, зареєстрований 12.12.2011р. Берізківською сільською радою Кривоозерського району Миколаївської області за актовим записом № 02 від 12.12.2011р. між ОСОБА_13 та ОСОБА_8 розірвано. Після розірвання шлюбу позивачці залишено дошлюбне прізвище " ОСОБА_8 ".
Відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_4 , виданого повторно 18.04.2017р., Відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області, у ньому міститься наступна інформація щодо дитини ОСОБА_5 : дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_7 ; місце народження - Україна Миколаївська область Врадіївський район смт Врадіївка; відомості про актовий запис - актовий запис № 27 складений 03.03.2015р.; батьки: батько ОСОБА_3 та мати ОСОБА_12 ; місце державної реєстрації - Відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Врадіївського районного управління юстиції Миколаївської області; орган державної реєстрації актів цивільного стану, що видав свідоцтво - Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області.
Згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_5 , виданого повторно 20.05.2024р., Врадіївським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Первомайському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), у ньому міститься наступна інформація щодо дитини ОСОБА_6 : дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_8 ; місце народження - Україна Миколаївська область Доманівський район смт Доманівка; відомості про актовий запис - актовий запис № 175 складений 23.12.2019р.; батьки: батько ОСОБА_3 та мати ОСОБА_12 ; місце державної реєстрації - Доманівський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області; орган державної реєстрації актів цивільного стану, що видав свідоцтво - Врадіївський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Первомайському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса).
27.10.2021р. Врадіївським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Первомайському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) видано свідоцтво про розірвання шлюбу серії НОМЕР_2 , у якому зазначено, що шлюб між чоловіком ОСОБА_3 та ОСОБА_7 розірвано, про що 15.08.2000р. складений відповідний актовий запис № 32. Після державної реєстрації розірвання шлюбу дружині присвоєне прізвище ОСОБА_14 . Місце державної реєстрації розірвання шлюбу - відділ державної реєстрації актів цивільного Врадіївського районного управління юстиції Миколаївської області.
28.05.2024р. Врадіївським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Первомайському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) зареєстровано шлюб між ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , актовий запис № 25. Після реєстрації шлюбу прізвище дружини " ОСОБА_8 " змінене на " ОСОБА_8 " (свідоцтво про шлюб серії НОМЕР_6 , видане 28.05.2024р. вказаним відділом державної реєстрації актів цивільного стану).
Із долучених фотоматеріалів вбачаються фрагменти спільного життя позивачки, відповідача, дітей.
Неповнолітня дитина ОСОБА_4 була допитана судом 04.02.2025р. з дотриманням вимог ЦПК України щодо допиту неповнолітнього свідка, в ході чого пояснила, що відносини між нею та ОСОБА_16 , як між донькою та батьком. Пам`ятає, як він її забирав з садочку, як катав на санках взимку, як вів до першого класу школу, як приїздив з заробітків з Києва та на Новий рік привозив їй подарунки. Вона хоче, щоб відповідач був їй офіційно батьком, і допомагав їй, а не при кожному скандалі з мамою ОСОБА_17 йшов з дому та казав, що вона, свідок, не його донька. Батько при сварках казав мамі, чого відразу не записала на нього доньку, а потім казав, що не буде записувати на себе дитину, бо то матері треба лише, щоб стягувати з нього аліменти. Знає, що бабуся по батьковій лінії ОСОБА_18 завжди настроювала батька ОСОБА_19 проти матері ОСОБА_20 , бо мати з нею завжди сварилася. Вона, свідок, зараз з батьком спілкуються по телефоні, у розмовах каже, що він на роботі.
Допитана в судовому засіданні свідок ОСОБА_21 показала, що знає ОСОБА_17 з 2008р., оскільки разом з нею працювали в полі, сапали соняшник. Тоді і познайомилися. Так, почали дружити, збиратися вечорами поговорити. Знає, що на той час вона жила з ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_10 у них народилася донька ОСОБА_10 . До народження доньки ОСОБА_10 не бачила, щоб ОСОБА_20 жила з іншими чоловіками. З пологового будинку ОСОБА_20 з ОСОБА_10 забирав ОСОБА_19 . Він же вів доньку ОСОБА_10 до першого класу школи. Позивачка ОСОБА_20 та відповідач ОСОБА_19 , то жили разом, то не жили. Так і сьогодні, то сваряться, то не сваряться. Як помиряться, то живуть добре. Проти їх відносин була мати ОСОБА_22 .
Згідно з ст. 13 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" № 2398-УІ від 01.07.2010р. - державна реєстрація народження дитини проводиться з одночасним визначенням її походження та присвоєнням їй прізвища, власного імені та по батькові. Походження дитини визначається відповідно до Сімейного кодексу України. Державна реєстрація народження дитини проводиться за письмовою або усною заявою батьків чи одного з них за місцем її народження або за місцем проживання батьків або за заявою, поданою в електронній формі. Якщо державна реєстрація народження дитини проводиться за місцем проживання батьків чи одного з них, то за їх бажанням місцем народження дитини в актовому записі про народження може бути визначене фактичне місце її народження або місце проживання батьків чи одного з них. Підставою для проведення державної реєстрації народження дитини є визначені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я документи, що підтверджують факт народження.
Відповідно до "Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні" затверджених наказом Міністерства юстиції України № 52/5 від 18.10.2000р. (п. 15 глави 1 розділу ІІ та п. п. 1, 2, 3, 8, 15, 18, 20 глави 1 розділу Ш) - у разі введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях відповідно до Закону України "Про правовий режим воєнного стану" державна реєстрація актів цивільного стану проводиться будь-яким органом державної реєстрації актів цивільного стану за зверненням заявника.
Державна реєстрація народження дитини проводиться з одночасним визначенням її походження та присвоєнням їй прізвища, власного імені та по батькові. Походження дитини визначається відповідно до Сімейного кодексу України.
Підставами для проведення державної реєстрації народження є один із документів:
- медичний висновок про народження;
- медичне свідоцтво про народження (форма № 103/о);
- медична довідка про перебування дитини під наглядом лікувального закладу (форма № 103-1/о);
- лікарське свідоцтво про перинатальну смерть (форма № 106-2/о);
- медичний документ, виданий компетентним суб`єктом іншої держави, що підтверджує факт народження, належним чином легалізований;
- рішення суду про встановлення факту народження дитини жінкою.
Підписання заяви про державну реєстрацію народження батьками, які не перебувають у шлюбі, є їх спільною заявою про визнання батьківства.
Якщо батьки не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від матері визначається на підставі одного із документів, передбачених у пункті 2 глави 1 розділу ІІІ, а походження дитини від батька визначається за спільною заявою батьків про державну реєстрацію народження.
У разі подання заяви про державну реєстрацію народження одним із батьків або іншою особою походження дитини від батька визначається за заявою матері та батька дитини про визнання батьківства, поданою через представника, повноваження якого мають бути засвідчені нотаріально, або надісланою поштою за умови її нотаріального посвідчення.
Якщо мати дитини не перебуває у шлюбі та немає спільної заяви батьків, прізвище та громадянство батька дитини зазначається за прізвищем та громадянством матері, а власне ім`я та по батькові - за вказівкою матері у заяві про державну реєстрацію народження. Графи актового запису про народження "Дата народження", "Місце проживання" в розділі "Відомості про батька" у цьому випадку не заповнюються.
При вирішенні судом спорів про визнання батьківства, материнства, оспорювання батьківства чи материнства, встановлення фактів батьківства та материнства зміни до актових записів про народження вносяться відповідно до законодавства, яке регулює порядок внесення змін до актових записів цивільного стану.
Аналогічні положення містилися і в цих правилах, в редакції чинній станом на 10.01.2009р., в п.п. 1, 14, 15, 17 гл. 1 розд. ІІІ.
Правилами внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання Правилами внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених наказом Міністерства юстиції України № 96/5 від 12.01.2011р., визначено, що зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання відповідного актового запису, за винятком випадків, встановлених у пункті 2.28 розділу II цих Правил (п.1.7).
Заява про визнання батьківства, яка є підставою для внесення змін, може бути подана до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання першого примірника актового запису про народження (крім випадків, коли актовий запис про народження складено дипломатичним представництвом або консульською установою України) або за місцем постановлення рішення суду про визнання батьківства(п. 2.1).
Підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є: рішення суду про визнання батьківства (материнства), усиновлення (удочеріння), про скасування раніше винесеного рішення суду про визнання батьківства, виключення відомостей про батька (матір) дитини з актового запису про народження, скасування або визнання усиновлення (удочеріння) недійсним, про визнання шлюбу недійсним, установлення неправильності в актовому записі цивільного стану та інші, у яких зазначено про внесення конкретних змін в актові записи цивільного стану (п .п. 2.13, 2.13.1).
На підставі рішення суду про визнання батьківства (материнства) в актовому записі про народження змінюються відомості про батька та вносяться пов`язані з цим інші зміни згідно із зазначеними в рішенні суду (п. 2.16.4).
Відповідно до статті 121 СК України права та обов`язки матері, батька і дитини ґрунтуються на походженні дитини від них, засвідченому органом державної реєстрації актів цивільного стану в порядку, встановленому статтями 122 та 125 цього Кодексу.
У ст. 125 СК України передбачено, що, якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від матері визначається на підставі документа закладу охорони здоров`я про народження нею дитини. Якщо мати і батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від батька визначається: за заявою матері та батька дитини; за рішенням суду.
У ч. 1 ст. 126 СК України передбачено, що походження дитини від батька визначається за заявою жінки чи чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою. Така заява може бути подана як до, так і після народження дитини до органу державної реєстрації актів цивільного стану.
Відповідно до ст. 128 СК України за відсутності заяви, право на подання якої встановлено статтею 126 цього Кодексу, батьківство щодо дитини може бути визнане за рішенням суду. Підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до Цивільного процесуального кодексу України. Позов про визнання батьківства може бути пред`явлений матір`ю, опікуном, піклувальником дитини, особою, яка утримує та виховує дитину, а також самою дитиною, яка досягла повноліття. Позов про визнання батьківства може бути пред`явлений особою, яка вважає себе батьком дитини. Позов про визнання батьківства приймається судом, якщо запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до частини першої статті 135 цього Кодексу.
Доказами у зазначеній категорії справ можуть бути будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються на підставі пояснень сторін, третіх осіб, показань свідків, письмових або речових доказів, висновків експертів.
Відповідно до ч. 1 ст. 135 СК України при народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень провадиться за прізвищем та громадянством матері, а ім`я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою.
Частина 1 ст. 134 СК України визначає, що на підставі заяв осіб, зазначених у ст. 126 цього Кодексу, або рішення суду орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни до актового запису про народження, складеного органами державної реєстрації актів цивільного стану України, та видає нове Свідоцтво про народження.
Частиною національного сімейного законодавства України є міжнародні договори, що регулюють сімейні відносини, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України (частина перша статті 13 СК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону України від 23.02.2006р. № 3477-IV "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Європейського суду з прав людини (далі - ЄСПЛ) як джерело права.
В усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини. Держави-учасниці зобов`язуються забезпечити дитині такий захист і піклування, які необхідні для її благополуччя, беручи до уваги права й обов`язки її батьків, опікунів чи інших осіб, які відповідають за неї за законом, і з цією метою вживають всіх відповідних законодавчих і адміністративних заходів (частини перша та друга статті 3 Конвенції про права дитини від 20 листопада 1989 року, ратифікованої постановою Верховної Ради України від 27 лютого 1991 року № 789-XII).
Кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції. Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб (стаття 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція).
19 березня 2019 року ЄСПЛ ухвалив рішення у справі "М. Т. проти України" ("M.T. v. Ukraine", заява № 950/17), у якому звернув увагу, що стосовно спорів про батьківство, ініційованих ймовірними біологічними батьками, незважаючи на надану національним органам влади свободу розсуду в цій сфері, біологічний батько не повинен повністю виключатись з життя своєї дитини, якщо тільки цього не вимагають відповідні причини щодо захисту найкращих інтересів дитини (див. рішення від 22 березня 2012 року у справі "Каутзор проти Німеччини" ("Kautzor v. Germany", заява № 23338/09), та від
На підставі вищевикладеного, дослідивши матеріали справи та докази, що містяться в ній, суд вважає доведеним батьківство відповідача по відношенню до неповнолітньої дитини ОСОБА_4 , у зв`язку з чим позовна заява про визнання батьківства є обґрунтованою та підлягає задоволенню.
Судом не встановлено обставин, які б свідчили, що визнання батьківства позивачем суперечить інтересам неповнолітньої дитини.
На підставі ст. 141 ЦПК України судові витрати зі сплати судового збору в сумі 1 211 грн. 20 коп. слід стягнути з відповідача на користь позивачки.
Керуючись ст.ст. 12, 13, 76-89, 141, 206, 258-268, 273 ЦПК України, суд, -
ухвалив:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Врадіївський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Первомайському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), про визнання батьківства - задовольнити.
Визнати ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт Врадіївка Врадіївського району Миколаївської області, Україна, громадянина України, документ, що посвідчує особу паспорт громадянина України номер НОМЕР_1 , виданий 04.11.2021р. органом 4823, РНОКПП НОМЕР_7 , батьком дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка народилася в смт Врадіївка Врадіївського району Миколаївської області, Україна, свідоцтво про народження якої серії НОМЕР_3 , видане 07.08.2009р. Відділом реєстрації актів цивільного стану Врадіївського районного управління юстиції Миколаївської області, актовий запис № 82, складений 07.08.2009р. Відділом реєстрації актів цивільного стану Врадіївського районного управління юстиції Миколаївської області.
Внести зміни до актового запису про народження № 82, складеного 07.08.2009р. Відділом реєстрації актів цивільного стану Врадіївського районного управління юстиції Миколаївської області на дитину ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , місцем народження якої є смт Врадіївка Врадіївського району Миколаївської області, Україна, свідоцтво про народження якої серії НОМЕР_3 , видане 07.08.2009р. Відділом реєстрації актів цивільного стану Врадіївського районного управління юстиції Миколаївської області, в частині батька дитини, а саме змінити відомості про батька з " ОСОБА_11 " на " ОСОБА_3 ", ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець смт Врадіївка Врадіївського району Миколаївської області, Україна, громадянин України, документ, що посвідчує особу паспорт громадянина України номер НОМЕР_1 , виданий 04.11.2021р. органом 4823, РНОКПП НОМЕР_7 .
Стягнути з ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_7 ) на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_9 , РНОКПП НОМЕР_8 ) судовий збір в сумі 1 211 (одна тисяча двісті одинадцять) грн. 20 коп.
Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково протягом тридцяти днів з дня його проголошення через Врадіївський районний суд Миколаївської області.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення складений та підписаний "14" квітня 2025 року.
Суддя Ф.Г. Сокол
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 11.04.2025 |
Оприлюднено | 16.04.2025 |
Номер документу | 126554821 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Врадіївський районний суд Миколаївської області
Сокол Ф. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні