Справа № 199/4050/25
(3/199/2372/25)
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.04.2025 м.Дніпро
Суддя Амур-Нижньодніпровського районного суду м.Дніпропетровська Корнєєва В.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Головного Управління ДПС у Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,іпн НОМЕР_1 ,громадянина України,ліквідатора (на часвчинення правопорушення- керівника)Приватного Науково-ВиробничогоПідприємства «СТРОЙСЕРВІС»(ЄДРПОУ 24991343), зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
До Амур-Нижньодніпровського районного суду м.Дніпропетровська з Головного Управління ДПС у Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Як вбачаєтьсяз протоколупро адміністративнеправопорушення №517від 13.03.2025року, ОСОБА_1 , будучи керівником ПНВП « Стройсервіс», порушив порядок обчислення об`єктів оподаткування податком на прибуток, а саме: занижено доходи на суму списаних кредиторських заборгованостей на загальну суму 79700грн, т.ч. за 2018 рік- 48500, за 2020 рік 26 000 грн., за 2021 рік- 4600грн( п.п.134.1.1. п.134.1 ст.134 ПКУ, п.5 П(С)БО 15 « ДОХІД», а також занижено витрати на загальну суму 49800грн., в тому числі 2019 рік- 47800грн.(списану дебіторську заборгованість),2020 рік- 2000грн.(вартість списаних запасів)( п.п.134.1.1. п.134.1 ст.134 ПКУ, абз 1 п.4 П(С)БО 10 « Дебіторська заборгованість», п.6, абз. 5 п.20 П(С)БО 16 « Витрати», порушення правильності обчислення об`єктів оподаткування податком на прибуток , що має наслідком заниження податку на прибуток на загальну суму 5382грн., в тому числі :2019 рік- 126грн., 2020 рік- 4428грн., 2021 рік- 828грн., за що передбачена відповідальність ч.1 ст.163-1 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав та просив його суворо не карати, врахувавши, що закінчилися строки накладання адміністративного стягнення, передбачені ст.38 КУпАП.
Відповідно до ч.1 ст.163-1 КУпАП відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України, -тягне за собою накладення штрафу у розмірі від п`яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст.163-1КУпАП повністю доведена та підтверджується матеріалами справи: протоколом про адміністративне правопорушення, витягом з акту перевірки від 13.03.2025 року за період з 01.01.2018 року до 06.03.2025 року, актом про результати документальної позапланової виїзної перевірки, поясненнями ОСОБА_1 , наданими в судовому засіданні.
Згідно ч.2ст.38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення у відповідності з даним Кодексом та іншими законами підвідомчі суду (судді), адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні три місяці з дня його виявлення.
Відповідно до п. 7ст. 247 КУпАП Українипровадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи строків, передбаченихст. 38 КУпАП.
Таким чином, хоча ОСОБА_1 своїми діями вчинив адміністративне правопорушення, передбаченест.163-1 ч.1 КУпАП, але на момент розгляду справи строки накладення адміністративного стягнення передбаченіст.38 КпАП Українизакінчились, суд приходить до висновку, що провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 підлягає закриттю.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.24,38,33, ч.1 ст.163-1,221,268,284 КУпАП, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Провадження в справі про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,, іпн НОМЕР_1 , за ч.1ст.163-1 КУпАП Українизакрити, у зв`язку з закінченням на момент розгляду справи строків, передбаченихст. 38 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя В.В. Корнєєва
Суд | Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 14.04.2025 |
Оприлюднено | 15.04.2025 |
Номер документу | 126557671 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Категорія | Адміністративні правопорушення в галузі торгівлі, громадського харчування, сфері послуг, в галузі фінансів і підприємницькій діяльності Порушення порядку ведення податкового обліку, надання аудиторських висновків |
Адмінправопорушення
Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська
КОРНЄЄВА В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні