Справа № 216/1610/25
провадження 1-кс/216/864/25
УХВАЛА
іменем України
14 квітня 2025 року місто Кривий Ріг
Слідчий суддя Центрально-Міського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань у приміщенні Центрально-Міського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області клопотання слідчого СВ Криворізького РУП ГУНП у Дніпропетровській області ОСОБА_3 по кримінальному провадженню №12025041230000844 від 04.04.2025 про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, -
В С Т А Н О В И ЛА :
І. Суть клопотання
1.1. До слідчого судді Центрально-Міського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області надійшло клопотання слідчої СВ Криворізького РУП ГУНП у Дніпропетровській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю та перебувають у володінні КЗ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ДОР, а саме: до оригіналів медичних карток, які видані на ім`я ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_3 , з усіма додатками до них та рентген знімками.
1.2. Клопотання обґрунтоване тим, що 03.04.2025 року приблизно о 18 годині 25 хвилин, по мокрому асфальтному покриттю проїзної частини автодороги Т0447 з боку с. Широке в напрямку с. Шестірня у Криворізькому районі, Дніпропетровської області рухався автомобіль «Hyundai Terracan» реєстраційний номер НОМЕР_1 , під керуванням водія ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_4 (солдат ВЧ НОМЕР_2 ) моб. тел. НОМЕР_3 , який під час руху втратив керування над автомобілем «Hyundai Terracan», виїхав за ліву межу проїзної частини де у подальшому допустив наїзд на нерухому перешкоду у вигляді дерева. Внаслідок ДТП тілесні ушкодження отримали: пасажир ОСОБА_7 , діагноз: забій м`яких тканин обличчя, гостра алкогольна інтоксикація. Пасажир ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , діагноз: закритий перелом 9-10 ребер зліва, гостра алкогольна інтоксикація. Пасажир ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , діагноз: закритий перелом правої плечової кістки, гостра алкогольна інтоксикація.
Зважаючи на викладене, у органу досудового розслідування та прокуратури виникла необхідність у застосуванні заходу забезпечення кримінального провадження такого як тимчасовий доступ до речей і документів, а саме до карток стаціонарних хворих на ім`я ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , котрі знаходиться у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яка розташована за адресою АДРЕСА_1 з подальшою можливістю її вилучення або копіювання..
Вказаний захід є крайнім, найбільш дієвим та необхідним, оскільки іншими наявними заходами отримати оригінал вказаної медичної картки з додатками не має можливості, у зв`язку із тим, що відповідно до п.2 ч.1 ст.162 КПК України інформація, яка міститься у медичній картці, доступ до якої необхідно отримати, відноситься до відомостей можуть становити лікарську таємницю.
Необхідність отримання тимчасового доступу до речей і документів слідчий обґрунтував потребою проведення судово-медичної експертизи в ІНФОРМАЦІЯ_5 для встановлення всіх необхідних обставин вчинення кримінального правопорушення.
ІІ. Позиція учасників судового засідання
2.1. Слідчий СВ Криворізького РУП ГУНП у Дніпропетровській області ОСОБА_3 в судове засідання не з`явився, подав заяву про розгляд клопотання без його участі, клопотання підтримав та просив задовольнити.
2.2. Представник КЗ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ДОР у судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду клопотання повідомлений належним чином. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання (ч. 4 ст. 163 КПК України).
Згідно з правилами ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксування судового засідання не здійснювалося.
ІІІ. Оцінка та висновки слідчого судді
3.1. Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшла висновку, що воно підлягає задоволенню з таких підстав.
3.2. Правове регулювання
Тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, який застосовується з метою досягнення його дієвості (п. 5 ч. 2 ст. 131, ч. 1 ст. 132 КПК України), та полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (ч. 1 ст. 159 КПК України).
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду (ч. 2 ст. 159 КПК України).
Враховуючи загальні для всіх заходів забезпечення правила їх застосування (ч. 3 ст. 132 КПК України), а також специфічні саме для цього заходу забезпечення підстави (ч. 5, 6 ст. 163 КПК України), сторона, яка подає клопотання, має довести наступні обставини:
1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;
2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого;
3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий звертається із клопотанням;
4) ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
5) вони самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
6) при цьому вони не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю або, у протилежному випадку:
- є можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах;
- неможливо іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Також слідчий суддя має врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні (ч. 5 ст. 132 КПК України).
3.3. Оцінка слідчого судді
На підтвердження наведених у клопотанні обставин слідча надала копії наступних документів:
-Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Наведені матеріали узгоджуються з обставинами, наведеними у клопотанні слідчого, корелюють обставинам, які містяться у ЄРДР згідно з витягом з нього, підтверджують їх та у своїй сукупності дають вагомі підстави для висновку про обґрунтованість підозри щодо вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України.
Слідчий суддя приходить до висновку, що відомості зазначені у клопотанні мають значення для встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення.
Враховуючи наведені слідчим обставини кримінального правопорушення, слідчий суддя переконана, що потреби досудового розслідування в отриманні зазначених речей і документів виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи.
Слідчий суддя враховує, що інформація, яка міститься у зазначених у клопотанні речах та документах, враховуючи ч. 1 ст. 162 КПК України, належить до охоронюваної законом таємниці. Водночас, є обґрунтованими доводи слідчого про неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Отримані відомості можуть бути використані як докази, оскільки на підставі них можна встановити наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
Факт перебування зазначених речей і документів у володінні КЗ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ДОР, підтверджується матеріалами клопотання.
На підставі викладеного, керуючись статтями 131-132, 159-166, 369-372 КПК України, слідчий суддя, -
П О С Т А Н О В И Л А :
1. Клопотання слідчого - задовольнити.
2. Надати слідчому СВ Криворізького ВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 тимчасовий доступ з подальшою можливістю вилучення оригіналів медичних карток ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_3 , з усіма додатками до них та рентген знімками, які знаходяться у КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яка розташована за адресою АДРЕСА_1 .
3. Роз`яснити особі, у володінні якої перебувають речі і документи, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк дії ухвали - до 14 червня 2025 року включно.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 14.04.2025 |
Оприлюднено | 15.04.2025 |
Номер документу | 126559107 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу
ЦИМБАЛІСТЕНКО О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні