Ухвала
від 11.04.2025 по справі 292/421/25
ЧЕРВОНОАРМІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Червоноармійський районний суд Житомирської області

Справа № 292/421/25

Провадження № 2-о/292/21/25

У Х В А Л А

про залишення заяви без руху

11 квітня 2025 року селище Пулини

Суддя Червоноармійського районного суду Житомирської області Рябенька Т.С., розглянувши заяву представника заявниці ОСОБА_1 - адвоката Овдієнко Тетяни Володимирівни, заінтересована особа - Вінницький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Вінницькому районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про встановлення факту смерті (загибелі) військовослужбовця під час захисту Батьківщини,

В С Т А Н О В И Л А :

Представник заявниці ОСОБА_1 - адвокат Овдієнко Т.В. звернулася до суду з даною заявою, в якій просить встановити факт, що має юридичне значення, а саме - факт смерті військовослужбовця громадянина України солдата ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , РНКОПП НОМЕР_2 , призваного ІНФОРМАЦІЯ_2 28.02.2022, адреса місця реєстрації: АДРЕСА_1 , стрільця-помічника гранатометника відділення охорони взводу охорони 143 роти охорони військової частини НОМЕР_3 , який був прикомандирований до військової частини НОМЕР_4 , загинув під час виконання бойового завдання на острові поблизу населеного пункту Кринки Херсонської області, в результаті ворожного обстрілу під час ведення бойових дій із забезпечення здійснення заходів з національної безпеки і оборони Батьківщини та територіальної цілісності, відсічі і стримування зборойної агресії з боку збройних сил російської федерації на території Херсонської області.

Дослідивши заяву про встановлення факту смерті (загибелі) військовослужбовця під час захисту Батьківщини та додані до неї матеріали, суддя дійшла такого висновку.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження, зокрема, справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення. Згідно ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. При таких обставинах, заява за змістом і формою повинна відповідати вимогам ст.ст.175, 177 ЦПК України.

Згідно п. 8 ч. 1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті.

За змістом ч. 1 ст. 317 ЦПК України заява про встановлення факту смерті особи на території, на якій введено воєнний чи надзвичайний стан, або на тимчасово окупованій території України, визначеній такою відповідно до законодавства, може бути подана членами сім`ї померлого, їхніми представниками або іншими заінтересованими особами (якщо встановлення факту смерті особи впливає на їхні права, обов`язки чи законні інтереси) до будь-якого місцевого суду України, що здійснює правосуддя, незалежно від місця проживання (перебування) заявника.

В статті 318 ЦПК України викладені вимоги до змісту заяви, згідно яких у заяві повинно бути зазначено: 1) який факт заявник просить встановити та з якою метою; 2) причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; 3) докази, що підтверджують факт. До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів. Пунктом 1 глави 5 розділу III Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України 18.10.2000 № 52/5, встановлено, що підставами для проведення державної реєстрації смерті є: а) лікарське свідоцтво про смерть (форма № 106/о), форма якого затверджена наказом Міністерства охорони здоров`я України від 08.08.2006 № 545, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25.10.2006 за № 1150/13024 (далі - лікарське свідоцтво про смерть); б) фельдшерська довідка про смерть (форма № 106-1/о), форма якої затверджена наказом Міністерства охорони здоров`я України від 08.08.2006 № 545, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25.10.2006 за №1150/13024 (далі - фельдшерська довідка про смерть); в)лікарське свідоцтво про перинатальну смерть; г) рішення суду про оголошення особи померлою; ґ) рішення суду про встановлення факту смерті особи в певний час; д) повідомлення державного архіву або органів Служби безпеки України у разі реєстрації смерті осіб, репресованих за рішенням несудових та судових органів; е) повідомлення установи виконання покарань або слідчого ізолятора, надіслане разом з лікарським свідоцтвом про смерть. Ці документи додаються до другого примірника актового запису про смерть. Для розгляду справи про встановлення факту смерті у суді відділ державної реєстрації актів цивільного стану на прохання заявника складає письмову відмову у проведенні державної реєстрації смерті (додаток 19), у якій викладає причини неможливості проведення такої реєстрації.

Відповідно до п. 13 постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995 № 5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» заяви про встановлення факту смерті особи в певний час приймаються до провадження суду і розглядаються за умови подання заявниками документів про відмову органів реєстрації актів громадянського стану в реєстрації події смерті. Заявник зобов`язаний обґрунтувати свою заяву посиланнями на докази, що достовірно свідчать про смерть особи у певний час і за певних обставин.

У заяві про встановлення факту смерті (загибелі) військовослужбовця під час захисту Батьківщини не зазначено та не додано до неї докази про відмову органів реєстрації актів цивільного стану у видачі свідоцтва про смерть ОСОБА_2 .

Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи. Згідно з ч. 7 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача, в тому числі право підпису.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 62 ЦПК України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність".

Згідно ч. 1 ст. 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги.

В додатках до позовної заяви зазначено, наряду з іншими документами, копія ордеру та копія свідоцтва про право заняття адвокатською діяльністю.

Разом з цим, згідно акта Червоноармійського районного суду Житомирської області про відсутність вкладень № 1 від 11.04.2025 у заяві від 11.04.2025, яка надійшла електронним

судом від представника заявника ОСОБА_3 , адреса: АДРЕСА_2 , не виявилось вказаних у додатку документів, а саме: копії ордеру та свідоцтва про право заняття адвокатською діяльністю.

За таких обставин, суд позбавлений можливості пересвідчитись, що заява підписана уповноваженим представником.

Згідно з частиною першою статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Враховуючи викладене, суддя дійшла висновку, що заяву слід залишити без руху та встановити заявниці строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків з урахуванням положень частини другої статті 317 ЦПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 175, 177, 317, 185, 353 ЦПК України, суддя

П О С Т А Н О В И Л А :

Заяву представника заявниці ОСОБА_1 - адвоката Овдієнко Тетяни Володимирівни, заінтересована особа - Вінницький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Вінницькому районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про встановлення факту смерті (загибелі) військовослужбовця під час захисту Батьківщини залишити без руху, про що повідомити заявницю та її представника.

Надати заявниці строк в межах десяти днів з дня вручення копії ухвали суду для усунення зазначених у ній недоліків.

Роз"яснити заявниці, що якщо відповідно до ухвали суду у встановлений строк вимоги ухвали суду будуть виконані, заява буде вважатися поданою в день первісного її подання, а інакше заява буде вважатися неподаною і повернута заявниці.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Т.С. Рябенька

СудЧервоноармійський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення11.04.2025
Оприлюднено15.04.2025
Номер документу126561012
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: факту смерті, з них:

Судовий реєстр по справі —292/421/25

Рішення від 24.04.2025

Цивільне

Червоноармійський районний суд Житомирської області

Рябенька Т. С.

Рішення від 24.04.2025

Цивільне

Червоноармійський районний суд Житомирської області

Рябенька Т. С.

Ухвала від 23.04.2025

Цивільне

Червоноармійський районний суд Житомирської області

Рябенька Т. С.

Ухвала від 22.04.2025

Цивільне

Червоноармійський районний суд Житомирської області

Рябенька Т. С.

Ухвала від 11.04.2025

Цивільне

Червоноармійський районний суд Житомирської області

Рябенька Т. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні