Герб України

Ухвала від 14.04.2025 по справі 761/14317/25

Шевченківський районний суд міста києва

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

Справа № 761/14317/25

Провадження № 2/761/6344/2025

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 квітня 2025 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Волошин В.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Управління освіти Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації, Управління державної казначейської служби України в Шевченківському районі міста Києва, третя особа: Управління Пенсійного фонду в Шевченківському районі міста Києва, про стягнення матеріальних та моральних збитків, -

встановив:

У квітні 2025р. ОСОБА_1 звернулась до Шевченківського районного суду м. Києва із позовом до Управління освіти Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації, Управління державної казначейської служби України в Шевченківському районі міста Києва, в якому просила суд:

-стягнути із держави сукупно, враховуючи матеріальні та моральні збитки - сім мільйонів гривень.

Під час вивчення матеріалів позовної заяви було встановлено, що остання подана з порушенням вимог ст. 175 ЦПК України.

Відповідно до 175 ЦПК України позовна заява, зокрема, повинна містити:

-повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України);

-зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;

-виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Відповідно до ст. 124 Конституції України правосуддя в Україні здійснюють виключно суди. Юрисдикція судів поширюється на будь-який юридичний спір.

Так, звертаючись до суду, з вищезазначеною позовною заявою, ОСОБА_1 було обрано форму процесуальної заяви, у вигляді: «Адміністративний позов», тобто в порядку адміністративного судочинства, що регулються номрами КАС України, однак, виклад обставин позову та зміст заявних вимог, свідчить про те, що вказаний позов подано до суду в порядку цивільного судочинства (позовне провадження) в порядку ЦПК України, що необхідно уточнити з боку позивачки.

Разом із тим, у якості третьої особи, позивачкою зазначено Управління Пенсійного фонду в Шевченківському районі міста Києва, однак, як вбачається із відомостей, які містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, до реєстру внесено запис про припинення вказаної юридичної особи, в результаті її реорганізації (дата запису: 04 квітня 2016р., номер запису: 10741120008019387).

Статтею 104 ЦК визнано, що юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників.

Згідно до ч. 1 ст. 55 ЦПК України, у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.

Враховуючи викладене, позивачці необхідно уточнити третью особу, шляхом залучення її правонаступника у відповідності до ст. 55 ЦПК України.

Крім того, суд звертає увагу позивачки, що відповідно до п. 7 постанови пленуму Верховного Суду України «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції» №2 від 12 червня 2009р. у позовній заяві повинні не лише повинні міститися позовні вимоги, а й бути викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, і зазначені докази, що підтверджують кожну обставину.

Так, на виконання вказаних приписів, позивачці також необхідно зазначити по тексту позову в чому конкретно проявились моральні та матеріальні збитки, які на думку позивачки, спричинено їй відповідачами, та обгрунтувати їх розмір (суму), а також уточнити зміст вимог, в частині розмежування моральної та матеріальної шкоди (уточнити суму моральних та матеріальних збитків, які підлягають стягненню).

Згідно ст. 185 ЦПК України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відтак, позивачці необхідно подати до суду нову редакцію позовної заяви для суду з урахуванням вищевикладених недоліків, а саме:

- конкретизувати форму процесуальної заяви поданої до суду (в порядку адміністративного судочинства чи цивільного), за правилами якої вона подана до суду;

- уточнити третю особу, зважаючи що остання припинена, внаслідок її реорганізацї (заначити правонаступника третьої особи у відповідності до ст. 55 ЦПК України).

-уточнити по тексту позову в чому конкретно проявились моральні та матеріальні збитки, які на думку позивачки, спричинено їй відповідачами, та обгрунтувати їх розмір (суму), а також уточнити зміст заявлених вимог, в частині розмежування моральної та матеріальної шкоди (уточнити суму моральних та матеріальних збитків, які підлягають стягненню).

Надати виправлену редакцію позову з дотриманням вимог ч. 1 ст. 177 ЦПК України.

Керуючись ст. ст. 175, 185, 260, 261, 353 ЦПК України, суддя, -

ухвалив:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління освіти Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації, Управління державної казначейської служби України в Шевченківському районі міста Києва, третя особа: Управління Пенсійного фонду в Шевченківському районі міста Києва, про стягнення матеріальних та моральних збитків - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.

У випадку невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.

Ухвала суду оскарженню не підлягає.

Суддя:

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення14.04.2025
Оприлюднено16.04.2025
Номер документу126577290
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них

Судовий реєстр по справі —761/14317/25

Ухвала від 28.04.2025

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Волошин В. О.

Ухвала від 14.04.2025

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Волошин В. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні