Полтавський окружний адміністративний суд
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
14 квітня 2025 року м. ПолтаваСправа № 440/7011/24
Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Довгопол М.В., розглянувши у письмовому провадженні клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮРАЙ ЛТД" про повернення Головному управлінню ДПС у Полтавській області відзиву на позовну заяву, як такого, що поданий поза межами строку, встановленого судом, в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮРАЙ ЛТД" до Головного управління ДПС у Полтавській області, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю "ЮРАЙ ЛТД" звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління ДПС у Полтавській області , Державної податкової служби України , в якій просить:
- визнати протиправними та скасувати Рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Полтавській області №10760323/42322645 від 21.03.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №60 від 21.10.2022;
- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні Товариства з обмеженою відповідальністю «Юрай ЛТД» №60 від 21.10.2022 року, датою первинного подання.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 17.06.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі 440/7011/24 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮРАЙ ЛТД" до Головного управління ДПС у Полтавській області, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії. Розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи. Встановлено відповідачам п`ятнадцятиденний строк з дня вручення цієї ухвали для подання відзиву на позовну заяву разом з усіма доказами, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, та документами, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього документів іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
24.07.2024 до суду надійшло клопотання від представника Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮРАЙ ЛТД", в якому останній просив повернути відповідачу - Головному управлінню ДПС у Полтавській області, відзив на позовну заяву, як такий, що поданий поза межами строку, встановленого судом.
В обґрунтування вказаного клопотання зазначено, що 17 червня 2024 року судом було відкрито провадження по справі та визначено відповідачам п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву разом з усіма доказами, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, та документами, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього документів іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
Зазначена ухвала була направлена сторонам в той же день через систему електронного суду, тому останнім днем подачі відзиву на позовну заяву було 02 липня 2024 року, натомість відповідачем ГУ ДПС в Полтавській області відзив був поданий 04.07.2024 р, тобто поза межами строку встановленого судом, при цьому відповідач не ініціює питання про поновлення пропущеного строку.
Вирішуючи подане представником позивача клопотання, суд зазначає наступне.
За змістом частини 4 статті 47 Кодексу адміністративного судочинства України (далі -КАС України) відповідач має право подати відзив на позовну заяву.
У відзиві відповідач викладає заперечення проти позову (частина 1 статті 162 КАС України).
Згідно з частиною 1 статті 261 КАС України у спрощеному позовному провадженні відзив подається протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі.
З матеріалів справи встановлено, що ухвала про відкриття провадження у справі від 17.06.2024 доставлена Головному управлінню ДПС у Полтавській області 17.06.2024 об 18 год. 05 хв. через підсистему «Електронний суд».
За приписами ч.6 ст. 251 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення надіслано до електронного кабінету пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення.
Отже, ухвала Полтавського окружного адміністративного суду від 17.06.2024 про відкриття провадження у справі вважається врученою Головному управлінню ДПС у Полтавській області 18.06.2024.
Враховуючи викладене, граничний строк подання відзиву на позовну заяву завершився 03.07.2024.
Водночас, відзив на позовну заяву Головним управління ДПС у Полтавській області сформовано в системі "Електронний суд" 04.07.2024.
Верховний Суд у постанові від 29.09.2022 у справі №500/1912/22 зазначив, що при застосуванні процесуальних норм слід уникати як надмірного формалізму, так і надмірної гнучкості, які можуть призвести до нівелювання процесуальних вимог, встановлених законом. Надмірний формалізм у трактуванні процесуального законодавства визнається неправомірним обмеженням права на доступ до суду як елемента права на справедливий суд згідно зі статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
За вищевикладених обставин суд дійшов висновку про відсутність підстав для повернення відзиву на позов відповідачу без розгляду, оскільки пропуск строку на подання відзиву на один календарний день з дати отримання ухвали про відкриття провадження у справі не є достатнім для позбавлення учасника справи права висловити ставлення до позовних вимог.
Тож у задоволенні заяви представника Товариства з обмеженою відповідальністю "позивача від 16.07.2024 про повернення відзиву на позов відповідачу належить відмовити.
Керуючись положеннями статей 47, 121, 162, 171, 243, 248, 256 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮРАЙ ЛТД" про повернення Головному управлінню ДПС у Полтавській області відзиву на позовну заяву, як такого, що поданий поза межами строку, встановленого судом, в адміністративній справі за позовом за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮРАЙ ЛТД" до Головного управління ДПС у Полтавській області, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії - відмовити.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя М.В. Довгопол
| Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
| Дата ухвалення рішення | 14.04.2025 |
| Оприлюднено | 16.04.2025 |
| Номер документу | 126583250 |
| Судочинство | Адміністративне |
| Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо реалізації податкового контролю |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
М.В. Довгопол
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні