ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
14 квітня 2025 рокум. ПолтаваСправа № 440/4689/25
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Супрун Є.Б., ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до Шевченківського відділу у м. Полтаві Управління державної міграційної служби України у Полтавській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
08.04.2025 ОСОБА_2 , здійснюючи на підставі довіреності від 27.03.2025 представництво інтересів ОСОБА_1 , засобами системи "Електронний суд" подав до Полтавського окружного адміністративного суду позов, що заявлений до Шевченківського відділу у м. Полтаві Управління державної міграційної служби України у Полтавській області, в якому просить суд визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо видачі паспорту зразка 1994 року у формі книжечки ОСОБА_3 , оформлену повідомленням про розгляд звернення за вих. №Л-4/6/5312-25/5312/4-25 від 29.03.2025 та зобов`язати Шевченківський відділ управління Державної міграційної служби у Полтавській області видати паспорт зразка 1994 року у формі книжечки ОСОБА_3 .
Відповідно до частини 2 статті 160 КАС України, позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
За приписами частини 2 статті 171 КАС України, суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до частини 1 статті 55 КАС України, сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Згідно з частиною 1 статті 57 КАС України, представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Частиною 1 статті 59 КАС України визначено, що повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами:
1) довіреністю фізичної або юридичної особи;
2) свідоцтвом про народження дитини або рішенням про призначення опікуном, піклувальником чи охоронцем спадкового майна.
За наслідками перевірки матеріалів позовної заяви на відповідність вищенаведеним приписам процесуального закону суддею встановлено, що позовну заяву засобами системи "Електронний суд" подав ОСОБА_2 , тоді як вимоги адміністративного позову безпосередньо стосуються прав та інтересів неповнолітньої ОСОБА_3 , матір`ю якої є ОСОБА_1 .
Однак документів на підтвердження повноважень особи, яка звернулася з позовною заявою, на представництво інтересів неповнолітньої ОСОБА_3 , а саме - довіреності або ордеру, виданого відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність", матеріали позову не містять.
Натомість у матеріалах позову міститься копія довіреності на справи адміністративного судочинства від 27.03.2025, сформована в системі "Електронний суд", за змістом якої ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), уповноважує Скринніка Руслана Алізаміновича (РНОКПП НОМЕР_2 ) представляти виключно її інтереси в судах України (в тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях) у справах адміністративного судочинства з усіма правами, які надано законом стороні по справі, в тому числі з правом підписувати, подавати, доповнювати позовні заяви та інші передбачені законом процесуальні документи.
В той же час наданою довіреністю не уповноважено ОСОБА_2 на здійснення представництва інтересів неповнолітньої ОСОБА_3 .
Ця обставина свідчить про те, що позовна заява, яка безпосередньо стосується інтересів ОСОБА_3 , підписана та подана особою, яка не має на це права.
Відповідно до пункту 3 частини 4 статті 169 КАС України, позовна, заява повертається позивачеві, якщо позов подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
За таких обставин позовну заяву слід повернути заявнику.
На підставі викладеного, керуючись пунктом 3 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України,
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Шевченківського відділу у м. Полтаві Управління державної міграційної служби України у Полтавській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії - повернути заявникові.
Роз`яснити заявнику, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання, але може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п`ятнадцяти днів з моменту її підписання до Другого апеляційного адміністративного суду.
СуддяЄ.Б. Супрун
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.04.2025 |
Оприлюднено | 16.04.2025 |
Номер документу | 126583513 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо захисту політичних (крім виборчих) та громадянських прав, зокрема щодо |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
Є.Б. Супрун
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні