Ухвала
від 11.04.2025 по справі 127/42518/24
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 127/42518/24

Провадження 2/127/6484/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 квітня 2025 року м. Вінниця

Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Король О.П., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Вінницька обласна рада, про зобов`язання виплачувати та нараховувати заробітну плату,-

ВСТАНОВИВ:

В наведеній вище справі позивач просить ухвалити рішення, яким зобов`язати Вінницький обласний центр медико-соціальної експертизи нарахувати та виплатити різницю заробітної плати за період з 01.01.2022 р. по 19.07.2022 р. з урахуванням фактично відпрацьованого часу відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12.01.2022 р. №2 «Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров`я».

Представник Вінницької обласної ради - третьої особи без самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача звернувся до суду з клопотанням про залучення до участі у справі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Вінницької обласної військової адміністрації, місцезнаходження : 21050, м. Вінниця, вул. Соборна, 70, код в ЄДРПОУ 20089290, та Департаменту фінансів Вінницької обласної військової адміністрації, місцезнаходження : 21028, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7, код в ЄДРПОУ 02311477.

Клопотання мотивоване тим, що положеннями ст. 15 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» передбачено можливість управління суб`єктами спільної власності територіальних громад місцевими державними адміністраціями в разі делегування їм обласними радами відповідних повноважень.

Передача повноважень відбувається з дотриманням вимог статей 14 та 34 цього Закону, відповідно до яких передача повноважень інших органів супроводжується передачею їм відповідних фінансових, матеріально-технічних та інших ресурсів, необхідних для здійснення цих повноважень.

Делегування повноважень місцевим державним адміністраціям супроводжується передачею фінансових, матеріально-технічних та інших ресурсів, необхідних для їх здійснення, в такому разі місцеві державні адміністрації підзвітні та підконтрольні відповідним Радам у частині делегованих повноважень.

Пунктом 1 рішення 23 сесії Вінницької обласної ради 3 скликання «Про управління об`єктами спільної власності територіальних громад області» від 12.10.2001 р. №483 (далі - рішення №483), враховуючи відсутність відповідних галузевих органів обласної Ради (виконавчих комітетів) делеговано обласній державній адміністрації виконання повноважень щодо управління об`єктами спільної власності територіальних громад області, враховуючи, що обласна державна адміністрація через відповідні галузеві управління (департаменти) забезпечує реалізацію державної політики у сфері охорони здоров`я.

Відповідно до додатку №1 рішення №483 повноваження із здійснення фінансування закладів охорони здоров`я, які утримуються за рахунок обласного бюджету в галузі охорони здоров`я передані обласній державній адміністрації, отже фінансування Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи перебуває в компетенції Вінницької обласної військової адміністрації, а тому прийняття рішення в справі вплине на права та обов`язки Вінницької обласної військової адміністрації.

Розглянувши клопотання представника третьої особи Вінницької обласної ради, суд дійшов висновку про його задоволення.

Пунктом 1 рішення 23 сесії Вінницької обласної ради 3 скликання «Про управління об`єктами спільної власності територіальних громад області» від 12.10.2001 р. №483 (далі - рішення №483), враховуючи відсутність відповідних галузевих органів обласної Ради (виконавчих комітетів) делеговано обласній державній адміністрації виконання повноважень щодо управління об`єктами спільної власності територіальних громад області, враховуючи, що обласна державна адміністрація через відповідні галузеві управління (департаменти) забезпечує реалізацію державної політики у сфері охорони здоров`я.

Відповідно до додатку №1 до рішення №483 повноваження здійснення фінансування закладів охорони здоров`я, які утримуються за рахунок обласного бюджету в галузі охорони здоров`я передані обласній державній адміністрації, отже фінансування Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи перебуває в компетенції Вінницької обласної військової адміністрації, а тому прийняття рішення в справі вплине на права та обов`язки Вінницької обласної військової адміністрації.

Відповідно до ст. 53 ЦПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення суду може вплинути на права та обов`язки осіб, що не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. У заявах про залучення третіх осіб і в заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі. Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі. Треті особи, які не заявляють самостійних вимог, мають процесуальні права і обов`язки, встановлені статтею 43 цього Кодексу. Вступ у справу третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, не тягне за собою розгляду справи спочатку.

Керуючись ст. ст. 53, 259-261 ЦПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання третьої особи без самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача Вінницької обласної ради задовольнити.

Залучити до участі у справі №127/42518/24 третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Вінницьку обласну військову адміністрацію, місцезнаходження : 21050, м. Вінниця, вул. Соборна, 70, код в ЄДРПОУ 20089290, e-mail : oda@vin.gov.ua.

Залучити до участі у справі №127/42518/24 третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Департамент фінансів Вінницької обласної військової адміністрації, місцезнаходження : 21028, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7, код в ЄДРПОУ 02311477, e-mail : DP_post@vin.ua.

Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя:

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення11.04.2025
Оприлюднено17.04.2025
Номер документу126592874
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати