Справа № 635/2794/25
Провадження № 2/635/3827/2025
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
16 квітня 2025 року с-ще Покотилівка
Харківський районний суд Харківської області у складі судді Омельник М.М., розглянувши матеріали позову ОСОБА_1 до Мереф`янської міської ради Харківської області про визнання права власності за набувальною давністю,
ВСТАНОВИВ:
позивач ОСОБА_1 черезсвого представника адвокатаТемнюкової МариниІгорівни звернувсядо судуз позовомдо Мереф`янськоїміської радиХарківської області,в якомупросить визнати за ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , мешкає: АДРЕСА_1 ), право власності за набувальною давністю на 13/40 часток квартиру, що розташована за адресою: АДРЕСА_2 .
Подана заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
У відповідності до вимог ч. 4 ст.177ЦПК України до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивач пред`являючи позов з вимогою майнового характеру надав до суду квитанцію про сплату судового збору в сумі 1211,20 гривень.
Разом з тим, відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», зі змінами та доповненнями, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7Закону України«Про Державнийбюджет Українина 2025рік» передбачено, що у 2025 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2025 року становить 3028 гривень.
Згідно п.п.1 п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», зі змінами та доповненнями, за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою-підприємцем сплачується судовий збір в розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 1211 грн 20 коп. та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб 15140 грн.
Оскільки докази до позовної заяви не додані, зокрема доказ вартості нерухомого майна, яким є 13/40 часток квартири, що розташована за адресою: АДРЕСА_2 , суд позбавлений можливості вирахувати розмір судового збору за позовну вимогу майнового характеру.
Отже, позивачу необхідно додати докази до позовної заяви та сплатити судовий збір.
Тобто, виходячи зі змісту вищенаведених положень ЦПК України, дотримання вимог процесуального законодавства України при пред`явленні позовної заяви до суду є імперативним правилом, в тому числі і для суду.
Пунктом 1 статті 6Конвенції прозахист правлюдини іосновоположних свобод визначено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Разом з тим, Європейський суд з прав людини у своїй прецедентній практиці виходить з того, що реалізуючи пункт 1 ст.6Конвенції прозахист правлюдини іосновоположних свобод щодо доступу до правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, змістом яких є не допустити судовий процес у безладний рух.
З цього приводу прецедентними є рішення Європейського суду з прав людини у справі «Осман проти Сполученого королівства» від 28.10.1998 р., в якому зазначено, що право на суд не є абсолютним. Воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави.
Таким чином, в кожному випадку заявник при зверненні до суду із заявою повинен як дотримуватися норм процесуального законодавства, так і очікувати, що ці норми застосовуються.
За таких обставин, заяву необхідно залишити без руху відповідно до ст.ст.177, 185 ЦПК України, про що повідомити позивача та надати строк для виправлення викладених недоліків подання документів, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи указані приписи процесуального законодавства та зважаючи на наявність наведених судом недоліків заяви, вона підлягає залишенню без руху із визначенням судом строку для їх усунення.
Керуючись ст. ст. 177, 185 ЦПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
позовну заяву ОСОБА_1 до Мереф`янської міської ради Харківської області про визнання права власності за набувальною давністю - залишити без руху.
Встановити строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків - 10 днів з дня вручення копії ухвали.
Роз`яснити позивачу, що якщо він відповідно до ухвали суду у встановлений строк не усуне зазначені недоліки заяви, вона вважається неподаною та повертається позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала в апеляційному порядку оскарженню не підлягає.
Суддя М.М.Омельник
Суд | Харківський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 16.04.2025 |
Оприлюднено | 17.04.2025 |
Номер документу | 126642011 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Харківський районний суд Харківської області
Омельник М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні