Ухвала
від 16.04.2025 по справі 716/657/25
ЗАСТАВНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 716/657/25

У Х В А Л А

16.04.2025 м. Заставна

Суддя Заставнівського районного суду Чернівецької області Шевчук Р.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , в інтересах якої діє представник - адвокат Венерська Ганна Іванівна, до Хрещатицької територіальної громади в особі Кадубовецької сільської ради, про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до суду з позовом до Хрещатицької територіальної громади в особі Кадубовецької сільської ради, про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини та просить визначити їй додатковий строк терміном два місяці, достатній для подання нею заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_2 .

Вивчивши позовну заяву та додані до неї документи, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху оскільки вона не відповідає вимогам ст. 175, 177 ЦПК України.

Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Частиною 5 статті 177 ЦПК України визначено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Так, позовна заява серед іншого, повинна містити і зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них та виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Відповідно до ч. 3ст. 1272 ЦК Україниза позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

За змістом цієї статті поважними причинами пропуску строку для прийняття спадщини є причини, які пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

Правила ч. 3ст. 1272 ЦК Українипро надання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини можуть бути застосовані, якщо: 1) у спадкоємця були перешкоди для подання такої заяви; 2) ці обставини визнані судом поважними.

Такий правовий висновок висловлений Верховним Судом України у постанові від 23 серпня 2017 року № 6-1320цс17.

З урахуванням наведеного, якщо спадкоємець пропустив шестимісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини з поважних причин, закон гарантує йому право на звернення до суду з позовом про визначення додаткового строку на подання такої заяви.

Разом із тим, Пленум Верховного Суду України у пункті 24Постановивід 30 травня 2008 року № 7 «Про судову практику у справах про спадкування»судам роз`яснив, що, вирішуючи питання визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини.

При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

Отже, позов про визначення додаткового строку на прийняття спадщинипідлягає задоволенню у разі пропуску такого строку та доведення поважності причин пропуску строку.

В позовній заяві позивачка зазначає, що вона тривалий час проживає закордоном в Республіці Італія та у зв`язку з оформленням виду на проживання - ВНП, не мала можливості залишити територію Італії та приїхати в Україну вчасно для оформлення спадщини.

Однак, матеріали справи не містять копій паспорта громадянина України для виїзду закордон з відміткою про перетин державного кордону України.

Вказані обставини не дають суду можливості переконатися в тому, що саме перетин державного кордону позивачкою та тривалий період проживання за межами України став причиною пропуску строку на подання заяви про отримання спадщини.

За таких обставин, позовну заяву належить залишити без руху до виправлення вищевказаних недоліків, шляхом надання копій паспорта громадянина України для виїзду закордон з відмітками про перетин державного кордону.

Керуючись ст.175,185,260 ЦПК Українисуд,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 , в інтересах якої діє представник - адвокат Венерська Ганна Іванівна, до Хрещатицької територіальної громади в особі Кадубовецької сільської ради, про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини залишити без руху і надати позивачеві п`ятиденний строк для виправлення недоліків з дня вручення позивачеві ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Роз`яснити позивачу, що у разі неусунення недоліків позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк, позовна заява повертається позивачеві.

Копію ухвали надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Шевчук Р.М.

СудЗаставнівський районний суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення16.04.2025
Оприлюднено17.04.2025
Номер документу126646149
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом

Судовий реєстр по справі —716/657/25

Ухвала від 28.04.2025

Цивільне

Заставнівський районний суд Чернівецької області

Шевчук Р. М.

Ухвала від 16.04.2025

Цивільне

Заставнівський районний суд Чернівецької області

Шевчук Р. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні