ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Коцюбинського, 2А, м. Ужгород, 88605, e-mail: inbox@zk.arbitr.gov.ua, вебадреса: http://zk.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"16" квітня 2025 р. м. УжгородСправа № 907/437/25
Суддя Господарського суду Закарпатської області Андрейчук Л.В., розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Енерго Збут Транс», м. Київ
до відповідача Комунальне некомерційне підприємство «Перечинська лікарня» Перечинської міської ради, м.Перечин
про стягнення 129995,79 грн,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Енерго Збут Транс» звернулося з позовом до Комунального некомерційного підприємства «Перечинська лікарня» Перечинської міської ради про стягнення суми основного боргу у розмірі 117 007,90 грн, пеню у розмірі 9 828,66 грн, 3 % річних від простроченої суми у розмірі 807,84 грн та інфляційні втрати у розмірі 2 351,39 на загальну суму 129 995,79 грн за прострочення виконання договірного зобов`язання за договором про постачання електричної енергії споживачу.
Позовна заява від 11.04.2025 (вх. № 02.3.1-05/480/25) підлягає залишенню без руху відповідно до приписів ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, оскільки така подана без додержання вимог, викладених у ст. 162, 164, 172 ГПК України.
Відповідно до пункту 8 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви мають бути додані документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів. Аналогічне положення передбачене також частиною 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України, згідно з якою позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Як вбачається з тексту позовної заяви позивач вказує наступні додатки: Додатки до позовної заяви.pdf.
Наведений перелік не дає змоги суду встановити, які саме докази додані позивачем до позовної заяви, що унеможливлює перевірку судом обсягу поданих доказів, якими позивач обґрунтовує свої вимоги. Що в свою чергу позбавляє суд також можливості перевірити, чи дотримано позивачем вимоги пункту 1 частини 1 статті 164 та частини 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України, згідно з якою позивач зобов`язаний направити на адресу відповідача усі додатки до позовної заяви.
Пунктом 6 частини 3 статті 162 ГПК України встановлено, що позовна заява повинна містити в тому числі відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору.
Всупереч зазначеному Позивачем не зазначено відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору.
Пунктом 3 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Проте, позивачем в порушення вищевказаних вимог Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви не додано обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
За приписами ч. 1 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене та керуючись ст. ст. 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Енерго Збут Транс»- залишити без руху.
2.Повідомити заявника про необхідність усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до Господарського суду Закарпатської області зазначених в мотивувальній частині цієї ухвали доказів у строк, не пізніше п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити заявнику, що:
-в разі усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
-в разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Вебадреса сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається http://court.gov.ua/fair/sud5008/ або http://www.reyestr.court.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Л.В. Андрейчук
Суд | Господарський суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 16.04.2025 |
Оприлюднено | 17.04.2025 |
Номер документу | 126646982 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі |
Господарське
Господарський суд Закарпатської області
Андрейчук Л.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні