ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м. Київ, вул. Б.Хмельницького, 44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
15.04.2025Справа № 910/2529/25
Господарський суд міста Києва у складі судді Андреїшиної І.О., розглянувши матеріали справи
За позовом Акціонерного товариства "Українська залізниця" (03150, місто Київ, вулиця Єжи Ґедройця, будинок 5; ідентифікаційний код 40075815)
до Товариства з обмеженою відповідальністю "МГК РЕЙЛ" (01133, місто Київ, вул. Коновальця Євгена, будинок 36Д, офіс 45 "З"; ідентифікаційний код 43821306)
про стягнення 717 479,85 грн
ВСТАНОВИВ:
Акціонерне товариство "Українська залізниця" звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "МГК РЕЙЛ" про стягнення неустойки за договором № б/н від 25.02.2020 про надання послуг з організації перевезення вантажів залізничним транспортом у розмірі 717 479,85 грн.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 10.03.2025 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін, надано відповідачу строк для подання відзиву на позов, заперечення на відповідь на відзив, та позивачу - відповідь на відзив.
26.03.2025 через систему «Електронний суд» позивачем подано заяву про збільшення розміру позовних вимог, в якій, серед іншого, останній просив прийняти до розгляду заяву про збільшення позовних вимог, визнати поважними причини ненадання доказу щодо сплати судового збору при поданні заяви про збільшення позовних вимог; постановити ухвалу про продовження Акціонерному товариству «Українська залізниця» строку на подання доказів оплати судового збору при поданні заяви про збільшення позовних вимог до 07.04.2025; стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «МГК РЕЙЛ» на користь акціонерного товариства «Українська залізниця» неустойку в розмірі 2 263 783,79 грн.
З огляду на зазначене змінилась ціна позову з 717 479,85 грн на 2 263 783,79 грн.
09.04.2025 через систему «Електронний суд» позивачем подано клопотання про долучення доказів оплати судового збору при поданні заяви про збільшення розміру позовних вимог.
Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 46 Господарського процесуального кодексу України позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог - до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Дослідивши надану позивачем заяву про збільшення розміру позовних вимог, суд визнає її такою, що подана з дотриманням приписів чинного процесуального законодавства, зокрема, положень ч. 5. ст. 46, ст. 170 ГПК України, тому, суд приймає до розгляду заяву позивача та визначає ціну позову з її урахуванням.
Частиною 3 статті 12 Господарського процесуального кодексу України визначено, що спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Згідно з ч. 3 ст. 252 Господарського процесуального кодексу Україния, якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Оскільки позивачем заяву про збільшення розміру позовних вимог було подано у строки, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, та з дотриманням інших вимог, встановлених законом (в тому числі щодо доплати судового збору та надсилання копії заяви відповідачу), суд дійшов висновку прийняти до розгляду заяву Акціонерного товариства "Українська залізниця" про збільшення розміру позовних вимог у справі № 910/2529/25, у зв`язку з чим справа № 910/2529/25 розглядається з новою ціною позову - 2 263 783,79 грн.
Статтею 181 Господарського процесуального кодексу України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч.ч. 1-3 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті. При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Оскільки після прийняття до розгляду заяви позивача про збільшення позовних вимог дана справа не підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження (так як ціна позову перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб), суд дійшов висновку здійснювати розгляд даної справи за правилами загального позовного провадження.
На виконання наведених приписів Господарського процесуального кодексу України, суд вважає за необхідне призначити підготовче засідання у справі та встановити сторонам строки для подання ними документів на підтвердження своєї правової позиції в даному спорі.
Керуючись ст. 12, 46, 121, 176, 177, 178, 181, 234, 247 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва,
УХВАЛИВ:
1. Розгляд справи № 910/2579/25 здійснювати у порядку загального позовного провадження.
2. Підготовче засідання призначити на 07.05.25 о 11:40 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 9.
3. Викликати для участі у судовому засіданні представників учасників справи, повноваження яких оформити відповідно до вимог, викладених у статті 60 Господарського процесуального кодексу України, та надати суду документи, що підтверджують повноваження представників.
4. Попередити учасників справи про наслідки неявки в судове засідання відповідно до вимог ст. 202 Господарського процесуального кодексу України.
5. Зобов`язати позивача надати суду оригінали всіх документів по суті спору, доданих до позовної заяви (для огляду).
6. Звернути увагу учасників справи на положення ст. 74, 80, 81 Господарського процесуального кодексу України щодо порядку подання доказів, наслідків неподання їх та доказів їх направлення іншим учасникам справи, а також щодо порядку витребування доказів.
7. Попередити учасників судового процесу, що при ухиленні від виконання вимог суду до них можуть бути застосовані заходи процесуального примусу у вигляді штрафу, передбаченого ст. 135 Господарського процесуального кодексу України.
8. Повідомити, що сторони відповідно до ст. 192 Господарського процесуального кодексу України, можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.
9. Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://ki.arbitr.gov.ua.
10. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Дата підписання ухвали 15.04.2025
Суддя І.О. Андреїшина
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2025 |
Оприлюднено | 17.04.2025 |
Номер документу | 126647173 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі перевезення, транспортного експедирування, з них залізницею, з них |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Андреїшина І.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні