Справа № 524/4176/25
Провадження № 2/524/4009/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16.04.2025 року Суддя Автозаводського районного суду міста Кременчука Нестеренко С.Г. розглянув матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Всеукраїнської громадської організації "Федерація хокею України" про захист честі, гідності та ділової репутації, стягнення моральної шкоди,-
В С Т А Н О В И В:
10 квітня 2025 року до суду надійшла вказана позовна заява, яка після здійснення розподілу, була передана головуючому судді 14 квітня 2025 року.
Було вчинено запити щодо встановлення зареєстрованих місць проживання позивача та місця знаходження відповідача.
Суддя вважає, що позовну заяву слід залишити без руху з наступних підстав, оскільки вона складена з порушеннями вимог, передбачених ст. 175, 177, 185 ЦПК України.
Відповідно ст. 175 ЦПК України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Позовна заява повинна містити:
1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;
7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;
10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.
У разі пред`явлення позову особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення.
У позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.
Статтею 185 ЦПК України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Згідно ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Правила цієї статті щодо подання копій документів не поширюються на позови, що виникають з трудових правовідносин, а також про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок злочину чи каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю фізичної особи, незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, прокуратури або суду.
У разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про звільнення (відстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів тощо.
До позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
До заяви про визнання акта чи договору недійсним додається також копія (або оригінал) оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребовування.
Позивач всупереч вимогам ст. 175 ЦПК України, п. п. 14, 27 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 27 лютого 2009 року за № 1 «Про судову практику у справах про захист гідності та честі фізичної особи, а також ділової репутації фізичної та юридичної особи», п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року за № 4 «Про судову практику в справах про відшкодування моральної ( немайнової ) шкоди» (з наступними змінами і доповненнями) не конкретизує зміст позовних вимог та виклад обставин, якими обґрунтовує свої вимоги.
Так у позовній заяві, яка підписана представником позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 , котрий як адвокат діє без обмеження повноважень, не повідомлені всі відомості про позивача, зокрема дата та рік народження, місце перебування/проживання на час відповідних подій та на час подання позову до суду, що має певні наслідки як щодо належного виклику позивача, так і оформлення відповідних процесуальних документів, що підлягатимуть виконанню.
Крім того, у позовній заяві не вказано у повному обсязі відомості, а саме про те, у чому саме полягає поширення відповідачем інформації стосовно позивача, чи мало місце офіційне чи неофіційне оприлюднення відповідачем відпоівідної інформації, яке рішення прийняли відповідач та інші дисциплінарні органи, або інші органи, чи мали місце звернення відповідача до відповідних правоохоронних органів стосовно позивача, коли саме позивач дізнався про факт поширення стосовної нього відповідної інформації, які саме його (позивача) особисті немайнові права були порушені у зв`язку з поширенням саме на його (позивача) погляд недостовірної інформації, у чому саме полягає приниження честі, гідності, ділової репутації, моральні переживання, причини звернення з позовом по спливу терміну більшого за один календарний рік, наявності та місця знаходження доказів (їх оригіналів) гна підлтвердження позовунастання негативних наслідків для позивача внаслідок певних дій позивача.
Також у позовній заяві, яка містить назву як про захист честі, гідності та ділової репутації, стягнення моральної шкоди, не міститься вимога про відшкодування моральної шкоди, однак з невідомих причин наявне посилання з зазначенням обставин щодо заподіяння моральної шкоди та її стягнення, розмір якої також не було вказано.
При цьому суддя звертає увагу позивача на правову позицію ВС у складі КГС висловленої у Постанові від 24.02.2021 року у справі за № 910/4040/20 щодо того, що позивач при зверненні до суду з відповідним позовом повинен вказати конкретні вимоги, підстави та докази на підтвердження обставин зазначених у позовній заяві.
Суддя звертає увагу позивача та його представника на те, що у позовній заяві не вказано відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відсутність зазначення у позовній заяві вказаних обставин створює умисні штучні перешкоди як відповідачу у вигляді обізнанності у поставлених обвинуваченнях, що впливає у доступі до правосуддя шляхом подання відповідних відзивів на позов та заперечення на позов, так і для суду для належного розгляду справи внаслідок відсутності у суду можливості забезпечити у свою чергу одночасно як позивачу, так і відповідачу доступ до правосуддя у відповідності до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод шляхом дотримання положень ст. 42, 43, 48, 178 - 181 ЦПК України, зокрема вивчення документів та надання відзиву та заперечення на позов, а тому позбавляє фактично суд вирішити питання про відкриття провадження у справі, здійснення належної підготовки справи до розгляду, що призведе у подальшому до неодноразових відкладень розгляду справи, що свідчить про явне зловживання позивачем та його представником своїми процесуальними правами та обов`язками щодо належного оформлення позовної заяви.
За таких обставин позовна заява повинна бути залишена без руху для усунення вказаних недоліків шляхом складання та оформлення, і подання до суду позовної заяви у відповідності до ст. 175, 177 ЦПК України в 2-х примірниках, а також у разі постановки вимоги про стягнення моральної шкоди для сплати судового збору з поданням до суду оригіналу квитанції про сплату судового збору.
Керуючись ст. 175, 177, 185, 258, 260 ЦПК України,
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Всеукраїнської громадської організації "Федерація хокею України" про захист честі, гідності та ділової репутації, стягнення моральної шкоди - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення вказаних в ухвалі недоліків не більше 5-ти днів з дня одержання копії ухвали, попередивши, що у супротивному випадку позовна заява буде визнана неподаною та повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Автозаводський районний суд м.Кременчука |
Дата ухвалення рішення | 16.04.2025 |
Оприлюднено | 18.04.2025 |
Номер документу | 126652564 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах про захист немайнових прав фізичних осіб, з них про захист честі, гідності та ділової репутації, з них: |
Цивільне
Автозаводський районний суд м.Кременчука
Нестеренко С. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні