Шостий апеляційний адміністративний суд
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 320/11267/24 Головуючий у І інстанції - Кушнова А.О.
Суддя-доповідач - Мельничук В.П.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 квітня 2025 року м. Київ
Колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду у складі:
Головуючого-судді: Мельничука В.П.
суддів: Бужак Н.П., Василенка Я.М.,
при секретарі: Руденко Д.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Київській області, як відокремленого підрозділу ДПС України на рішення Київського окружного адміністративного суду від 18 грудня 2024 року у справі за адміністративним позовом Підприємства об`єднання громадян «Інтертекстиль» до Головного управління ДПС у Київській області, як відокремленого підрозділу ДПС України про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
В С Т А Н О В И Л А:
Підприємство об`єднання громадян «Інтертекстиль» звернулось до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДПС у Київській області, як відокремленого підрозділу ДПС України в якому просило визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Відповідача від 07 грудня 2023 року № 229410714 за формою «В3», яким відмовлено у бюджетному відшкодуванні на суму 38 586 451,00 грн.
Обґрунтовуючи позовні вимоги Позивач вказав на те, що відповідно до висновків акта перевірки підставою для прийняття спірного податкового повідомлення-рішення стало ненадання Підприємством на запит Відповідача копій документів, що стосувалися предмета перевірки, а саме щодо проведення імпортних операцій по сумам, які заявлені до бюджетного відшкодування на розрахунковий рахунок платника. Разом з тим, Позивач наголошує на тому, що ним надавались Відповідачу реєстр митних декларацій, на підставі яких здійснювалося ввезення товару через кордон України, та копії банківських виписок на підтвердження факту сплати ним митних платежів, які згідно висновків акта перевірки перевірялися контролюючим органом.
Також, Позивач зауважив, що Відповідач при проведенні перевірки мав доступ до митних декларацій, про що зазначено в самому акті перевірки.
Крім того, Позивач наголосив, що акт про ненадання ним документів на запит Відповідача останнім, в порушення норм податкового законодавства України, не направлявся Позивачу.
Позивач наголошує, що у нього наявні усі первинні документи, якими підтверджуються як взаємовідносини з постачальниками, так і проведення імпортних операцій, зокрема, вантажно-митні декларації, які є належним підтвердженням права Позивача на віднесення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та внесені відповідними уповноваженими органами до інформаційно-аналітичних систем.
Проте, жоден з наданих Позивачем під час перевірки документів не взято до уваги та не оцінено Відповідачем на предмет відповідності вимогам законодавства до оформлення та змісту.
Враховуючи викладене, Позивач вважає викладені в акті перевірки висновки контролюючого органу необґрунтованими, а прийняте за результатами розгляду акта перевірки податкове повідомлення-рішення таким, що підлягає скасуванню.
Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 18 грудня 2024 року адміністративний позов задоволено повністю.
Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Київській області від 07.12.2023 № 229410714 (форма «В3»).
Не погоджуючись з таким судовим рішенням, Головне управління ДПС у Київській області, як відокремлений підрозділ ДПС України подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове судове рішення, яким у задоволенні позову відмовити.
В апеляційній скарзі Головне управління ДПС у Київській області, як відокремлений підрозділ ДПС України посилається на порушення судом першої інстанції норми матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи по суті.
Апеляційна скарга мотивована тим, що 26.10.2023 представнику Підприємства під розписку були вручені запити контролюючого органу № б/н від 26.10.2023 та № 1/10-36-07-14 від 26.10.2023 про надання документів, що безпосередньо стосуються предмету перевірки у термін до 11 год. 00 хв. 27.10.2023.
Разом з тим, в ході проведення перевірки встановлено факт ненадання Підприємством на запит контролюючого органу таких документів як: вантажно-митні декларації, у зв`язку з чим не можливо встановити хто фактично направляє товар, у якій кількості і за якою ціною; укладених контрактів з імпортерами, у зв`язку з чим не можливо розкрити змісту операцій, таких як: предмет контракту; умови поставки (згідно «Інкотермс 2010»); дати поставки; загальної вартості; умови оплати за поставлений товар; умови приймання товару (по кількості, асортименту чи зовнішньому вигляду) та встановити фактичного нерезидента (Постачальника) імпортованого товару; інвойсів у зв`язку з чим не можливо встановити номенклатуру, кількість та вартість товару; оригінали (копії) міжнародні автомобільні накладні (CMR), товарно-транспортних накладних, тощо, у зв`язку з чим не можливо встановити дати фактичного отримання товарів, фактичного місця завантаження/розвантаження товарів, перевізника товарів; оригіналів платіжних доручень, які підтверджують оплату за імпортований товар.
Відтак, Відповідачем наголошено, що у зв`язку з відсутністю первинних документів, які підтверджують дані бухгалтерського та податкового обліку, у ГУ ДПС у Київській області були законні підстави для висновку про відмову в отриманні Позивачем бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку за серпень 2023 року на загальну суму 38 586 451,00 грн та прийняття спірного податкового повідомлення-рішення.
Відзиву Позивача на апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Київській області, як відокремленого підрозділу ДПС України до суду апеляційної інстанції не надходило, що не перешкоджає розгляду справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Заслухавши суддю-доповідача, представників Сторін, дослідивши доводи апеляційної скарги та, перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга є необґрунтованою та не підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджується матеріалами справи, що Підприємство об`єднання громадян «Інтертекстиль» є юридичною особою, яка здійснює діяльність за такими видами КВЕД: 14.11 Виробництво одягу зі шкіри (основний); 14.12 Виробництво робочого одягу; 14.13 Виробництво іншого верхнього одягу; 14.14 Виробництво спіднього одягу; 14.19 Виробництво іншого одягу й аксесуарів; 14.20 Виготовлення виробів із хутра; 14.31 Виробництво панчішно-шкарпеткових виробів; 14.39 Виробництво іншого трикотажного та в`язаного одягу; 15.12 Виробництво дорожніх виробів, сумок, лимарно-сідельних виробів зі шкіри та інших матеріалів; 46.16 Діяльність посередників у торгівлі текстильними виробами, одягом, хутром, взуттям і шкіряними виробами; 46.41 Оптова торгівля текстильними товарами; 46.42 Оптова торгівля одягом і взуттям; 46.49 Оптова торгівля іншими товарами господарського призначення; 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля; 47.71 Роздрібна торгівля одягом у спеціалізованих магазинах; 47.79 Роздрібна торгівля уживаними товарами в магазинах; 46.18 Діяльність посередників, що спеціалізуються в торгівлі іншими товарами; 46.19 Діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту; 46.51 Оптова торгівля комп`ютерами, периферійним устаткованням і програмним забезпеченням; 46.52 Оптова торгівля електронним і телекомунікаційним устаткованням, деталями до нього; 68.10 Купівля та продаж власного нерухомого майна; 68.20 Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.
Розпорядженням Київської обласної державної адміністрації від 30.03.2023 № 228 Позивачу надано дозвіл на право користування пільгами з оподаткування (п. 142.1 ст. 142 абзац 1 п. 8 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України).
04 жовтня 2023 року Позивачем подано до ГУ ДПС у Київській області податкову декларацію з податку на додану вартість за серпень 2023 року з додатками: довідкою про суму від`ємного значення звітного (податкового) періоду, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного (податкового) періоду (Д2); розрахунок суми бюджетного відшкодування (Д3) на суму 38 586 451 грн, прийняття яких підтверджується квитанцією № 2 від 04.10.2023.
Вказаній декларації з податку на додану вартість за серпень 2023 року присвоєно реєстраційний номер № 9258297385.
На підставі вимог підпункту 19-1.1.6 пункту 19-1.1 статті 19-1, підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20, підпункту 75.1.2 пункту 75.1 статті 75, підпункту 78.1.8 пункту 78.1 статті 78, підпункту 69.2, підпункту 69.2-1 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, ГУ ДПС у Київській області прийнято наказ від 18.10.2023 № 2108-п «Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки Підприємства об`єднання громадян «Інтертекстиль»» щодо дотримання податкового законодавства при декларуванні за серпень 2023 року від`ємного значення з податку на додану вартість, у тому числі заявленого до відшкодування з бюджету та з урахуванням від`ємного значення податку на додану вартість, задекларованого у попередніх звітних періодах за березень-серпень 2023 року (далі також спірна перевірка) (т. 22, а.с. 54).
Так, у період з 26.10.2023 по 01.11.2023 посадовими особами Відповідача проведено документальну позапланову виїзну перевірку Підприємства об`єднання громадян «Інтертекстиль» (податковий номер 43991071) щодо дотримання податкового законодавства при декларуванні за серпень 2023 року податкової декларації з податку на додану вартість від 04.10.2023 року, реєстраційний номер 9258297385, від`ємного значення з податку на додану вартість (період виникнення суми від`ємного значення: березень - серпень 2023 року), у тому числі заявленого до відшкодування з бюджету, за результатами якої складено акт від 08.11.2023 № 23910/10-36-07-14/43991071 (далі - Акт перевірки) (т. 1, а.с. 20-95).
В акті вказано, що під час перевірки представнику Позивача Чорному Максиму Володимировичу вручено 26.10.2023 запити № б/н від 26.10.2023 та № 1/10-36-07-14 про надання документів (копії документів), що безпосередньо стосуються предмету перевірки у термін до 11 год. 00 хв. 27.10.2023.
Позивачем через електронний кабінет платника податків надіслано лист від 30.10.2023 № 302023-1, яким частково надано документи в електронному вигляді, а саме: банківські виписки за березень 2023, травень 2023 та серпень 2023; реєстр митних декларацій за березень-серпень 2023; реєстр платіжних доручень на митницю за березень-серпень 2023.
В акті перевірки вказано, що в порушення податкового законодавства станом на дату реєстрації Акта перевірки уповноваженим представником Позивача не надано до перевірки документи щодо проведення імпортних операцій, по сумам, які заявлені до бюджетного відшкодування на розрахунковий рахунок платника у банку по декларації за серпень 2023 року, які контролюючим органом запропоновано платнику податків надати у відповідь на запити, а саме:
- вантажно-митні декларації (далі - ВМД) у зв`язку з чим не можливо встановити хто фактично направляє товар, у якій кількості і за якою ціною;
- укладених контрактів з імпортерами, у зв`язку з чим не можливо розкрити змісту операцій, таких як: предмет контракту; умови поставки (згідно «Інкотермс 2010»); дати поставки; загальної вартості; умови оплати за поставлений товар; умови приймання товару (по кількості, асортименту чи зовнішньому вигляду) та встановити фактичного нерезидента (Постачальника) імпортованого товару;
- інвойсів у зв`язку з чим не можливо встановити номенклатуру, кількість та вартість товару;
- оригінали (копії) міжнародні автомобільні накладні (CMR), товарно-транспортних накладних, тощо, у зв`язку з чим не можливо встановити дати фактичного отримання товарів, фактичного місця завантаження/розвантаження товарів, перевізника товарів;
- оригіналів платіжних доручень, які підтверджують оплату за імпортований товар.
У зв`язку з наведеним, контролюючий орган дійшов висновку про порушення Позивачем вимог пункту 200.1, підпункту «б» пункту 200.4 статті 200 Податкового кодексу України з урахуванням вимог пункту 200.14 статті 200 Податкового кодексу України, в результаті чого відмовлено в отриманні бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку за серпень 2023 року на загальну суму 38 586 451,00 грн.
На підставі викладеного, Головним управлінням ДПС у Київській області прийнято податкове повідомлення-рішення від 07 грудня 2023 року № 229410714, яким Позивачу відмовлено в наданні бюджетного відшкодування у розмірі 38 586 451,00 грн.
Вважаючи вказане податкове повідомлення-рішення протиправним, Позивач звернувся до адміністративного суду з даним адміністративним позовом.
Задовольняючи адміністративний позов суд першої інстанції виходив з того, що матеріали справи свідчать про те, що від`ємне значення у розмірі 38 586 451,00 грн, яке було заявлено Позивачем до бюджетного відшкодування у податковій декларації за серпень 2023 року, було сформовано на підставі податкового кредиту, до складу якого включені суми сплаченого Товариством податку на додану вартість під час митного оформлення імпортованого товару (одягу та взуття, що були у користуванні та текстильних матеріалів) за березень - серпень 2023 року.
При цьому, факт ввезенням Позивачем на територію України відповідного товару підтверджується митними деклараціями, а факт оплати митних платежів - банківськими виписками, копії яких долучені до матеріалів справи.
Суд першої інстанції звертав увагу на те, що під час проведення перевірки Підприємством було надано контролюючому органу, зокрема, реєстр митних декларацій за березень-серпень 2023 року, банківські виписки та реєстр платіжних доручень на митницю за березень-серпень 2023 року, з яких можливо встановити дату та номер митної декларації, суму операції по митній декларації та суму митних платежів.
Крім того, під час розгляду справи судом першої інстанції встановлено, що у Відповідача був наявний доступ до митних декларацій, які містяться в матеріалах справи та які зазначені в реєстрі митних декларацій за березень-серпень 2023 року, а саме через інформаційно-аналітичну систему ДПС, оскільки в Акті перевірки на стор. 48-73 зазначено не тільки номер та дату митної декларації, але й назву товару та його вагу, який ввозився на митну територію України, назву імпортера та його адресу, який здійснював поставку товару, а також загальну вартість поставленого товару по кожній митній декларації.
Дані обставини безпосередньо підтверджуються контролюючим органом в акті перевірки.
Таким чином, оскільки податковий кредит був сформований Позивачем внаслідок сплати ним податку на додану вартість у складі митних платежів під час митного оформлення товару (одягу та взуття, що були у користуванні та текстильних матеріалів) за березень, квітень, травень, червень, липень, серпень 2023 року, суд першої інстанції вважав, що ПОГ «Інтертекстиль» правомірно набуто право на отримання бюджетного відшкодування.
Колегія суддів погоджується з таким висновком суду першої інстанції та вважає його обґрунтованим з огляду на наступне.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі - ПК України).
Як визначено пп. 14.1.36 п. 14.1 ст. 14 ПК України господарська діяльність - це діяльність особи, що пов`язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.
Відповідно до вимог пп. 14.1.181 п. 14.1 ст. 14 ПК України, податковий кредит - сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов`язання звітного (податкового) періоду.
Згідно з п. 44.1 ст. 44 ПК України для цілей оподаткування платники податків зобов`язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов`язаних з визначенням об`єктів оподаткування та/або податкових зобов`язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов`язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Відповідно до пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 ПК України об`єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.
Згідно з п. 135.1 ст. 135 ПК України, базою оподаткування є грошове вираження об`єкту оподаткування, визначеного згідно із ст. 134 ПК України з урахуванням положень цього Кодексу.
Статтею 2 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-ХІV (далі - Закон № 996-ХІV) визначено, що його дія поширюється на всіх юридичних осіб створених відповідно до законодавства України, незалежно від їх організаційно - правових форм власності.
Виходячи з вимог п. 2 ст. 3 Закону № 996-ХІV, бухгалтерський облік є обов`язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.
Статтею 9 Закону № 996-ХІV встановлено вимоги до первинних документів, які є підставою для бухгалтерського та податкового обліку.
Згідно з даною нормою, підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій.
Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення.
Такі первинні документи повинні мати обов`язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документи; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
У відповідності до ст. 1 Закону № 996-XIV господарська операція це дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов`язань, власному капіталі підприємства.
Наслідки для податкового обліку створює лише фактичний рух активів, що є обов`язковою умовою для формування податкових вигод.
Недоведеність наявності вказаних умов позбавляє первинні документи юридичної значимості для цілей формування податкових вигод, а покупця - права на їх формування та відображення у бухгалтерському та податковому обліку.
Наведені вище норми вказують на те, що правові наслідки у вигляді виникнення права платника податку на формування витрат та податкового кредиту з податку на додану вартість наступають лише у разі реального (фактичного) вчинення господарських операцій з придбання товарів (робіт, послуг) з метою їх використання в своїй господарській діяльності, що пов`язані з рухом активів, зміною зобов`язань чи власного капіталу платника, та відповідають економічному змісту, відображеному в укладених платником податку договорах, що має підтверджуватись належним чином оформленими первинними документами.
При цьому фінансовий результат до оподаткування визначається платником податку на прибуток у фінансовій звітності відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності з урахуванням відповідних коригувань.
Отже, якщо господарська операція фактично не відбулася, то первинні документи, складені платником податку та його контрагентом на підтвердження такої операції, не відповідають дійсності, та свідчать про відсутність у сторін волевиявлення щодо реального здійснення господарської операції.
Наслідки в податковому обліку платника створюють лише реально вчинені господарські операції, тобто такі, що пов`язані з рухом активів, зміною зобов`язань чи власного капіталу платника, та відповідають змісту, відображеному в укладених платником податку договорах.
Необґрунтована податкова вигода характеризується відсутністю фактичного виконання господарських операцій, здійсненням операцій без ділової мети та обліком операцій безвідносно до їх реального економічного змісту, узгодженістю дій покупця та постачальника для штучного створення умов бюджетного відшкодування.
Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності на підставі даних, не підтверджених документами. При цьому для підтвердження даних податкового обліку можуть братися до уваги лише ті первинні документи, які складені в разі фактичного здійснення господарської операції. У разі надання контролюючим органом доказів, які в сукупності з іншими доказами у справі свідчать, що документи, на підставі яких платник податків задекларував податкові зобов`язання, містять інформацію, що не відповідає дійсності, платник податків має спростовувати ці доводи.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджується матеріалами даної адміністративної справи, що 01.03.2023 між Позивачем (Комітент) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Рітаріс» (Комісіонер) укладено договір комісії № 5-РІТ-ІТ (т. 20, а.с. 180-184), 01.03.2023 між Позивачем (Комітент) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Смічов» (Комісіонер) укладено договір комісії № SMI-IN-5 (т. 20, а.с. 20-23), 01.03.2023 року між Позивачем (Комітент) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Корнів» (Комісіонер) укладено договір комісії № IT-KR-4 (т. 21, а.с. 36-39), 17.03.2023 між Позивачем (Комітент) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Бренд Проперті» (Комісіонер) укладено договір комісії № 1 (т. 11, а.с. 105-109), за умовами яких, Комісіонер зобов`язується за дорученням Комітента здійснювати від свого імені та за рахунок Комітента за обумовлено Договором винагороду такі дії:
- придбання у нерезидентів України вживаних одягу, взуття, речей. Асортимент, кількість, ціна та інші характеристики зазначеного Товару визначаються у Додатках до цього Договору, які є його невід`ємною частиною;
- укладає імпортні зовнішньоекономічні договори купівлі-продажу Товару з нерезидентами України;
- збереження та транспортування Товару відповідно до базису поставки за контрактом;
- укладає необхідні договори митного оформлення Товару при отриманні та за необхідності може виконувати всі необхідні митні платежі.
Відповідно до пункту 1.2 договорів Товар, що пройшов митне оформлення передається Комісіонером Комітенту, та є власністю Комітента.
Товар, що є предметом цього договору, передається Комісіонером Комітенту за актом приймання-передачі у місці зберігання відповідними паріями товару та/або частинами партії товару згідно Додатку, який складається на кошту партію товару окремо, за адресою, зазначеною у відповідному додатку (пункт 1.3 договорів).
Згідно з пунктом 1.4 договорів Сторони погодили, що вантажоодержувачем товару буде безпосередньо сам Комісіонер.
Пунктом 3.1 договорів визначено, що імпортна ціна товару вказується в Додатках до цього договору , які є невід`ємною частиною.
Комітент перераховує грошові кошти для оплати продавцям нерезидентам України за поставлений товар на поточний рахунок Комісіонера, зазначений в п. 8 цього договору, в національній валюті Україні - гривні. Купівлю валюти для розрахунків із нерезидентами продавцям за поставлений товар Комісіонер здійснює самостійно та приймає на себе всі ризики щодо коливання курсі іноземної валюти (пункт 3.2 договорів).
Відповідно до пункту 3.4 договорів ціною цього договору є вартість наданих Комісіонером послуг відповідно до Звітів комісіонера та актів прийому-передачі наданих послуг.
Як вбачається з матеріалів справи, ТОВ «Смічов», ТОВ «Рітаріс», ТОВ «Корнів» та ТОВ «Бренд Проперті» як Комісіонерами було поставлено Позивачу як Комітенту товар (одяг, що був у користуванні, для подальшого використання, несортований з текстильних матеріалів (SecondHand) - 1-ї. 2-ї, 3-ї категорії: футболки, сорочки, блузки, светри, штани, шкарпетки, верхній одяг, куртки, джинсовий одяг, верхній зимовий одяг; взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє, 1-ї, 2-ї, 3-ї категорії; речи вживані несортовані, з текстильних матеріалів в асортимент: ковдри, дорожні пледи, білизна, скатертини, фіранки та інше), про що між Сторонами були складені та підписані акти прийому-передачі.
Крім того, ТОВ «Смічов», ТОВ «Рітаріс», ТОВ «Корнів» та ТОВ «Бренд Проперті» були складені звіти комісіонера.
Позивач розрахувався перед вказаними контрагентами за надані комісійні послуги, що підтверджується наявними в матеріалах даної адміністративної справи копіями банківських виписок.
Колегія суддів звертає увагу, що компаніями Roberts Recycling Ltd No 4 Brickfields, Liverpool Merseyside L36 6HY, United Kingdom; COMFORT SP.Z O.O. ul.Henryka Sienkiewicza 95, 21-480 Wola Okrzejska, Poland, RETAILCLOT SP.Z O.O, Recycling Solutions (North West) ltd, Interclot SP.Z O.O було поставлено, а Позивачем прийнято товар (одяг, що був у користуванні, для подальшого використання, несортований з текстильних матеріалів 1-ї. 2-ї, 3-ї категорії: футболки, сорочки, блузки, светри, штани, шкарпетки, верхній одяг, куртки, джинсовий одяг, верхній зимовий одяг; взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє, 1-ї, 2-ї, 3-ї категорії; речи вживані несортовані, з текстильних матеріалів в асортимент: ковдри, дорожні пледи, білизна, скатертини, фіранки та інше), що підтверджується складеними Позивачем під час митного оформлення товару митними деклараціями, а саме:
- за березень 2023 року: UA205140/2023/025678 від 31.03.2023 (т. 13, а.с. 28-30); UA209230/2023/033855 від 31.03.2023 (т. 11, а.с. 210-212); UA209230/2023/033691 від 31.03.2023 (т. 13, а.с. 37-39); UA209230/2023/033202 від 30.03.2023 (т. 13, а.с. 20-22); UA205140/2023/025159 від 30.03.2023 (т. 11, а.с. 205-207); UA205140/2023/025085 від 30.03.2023 (т. 11, а.с. 200-202); UA209230/2023/033120 від 30.03.2023 (т. 13, а.с. 12-14); UA209230/2023/033105 від 30.03.2023 (т. 12, а.с. 53-55); UA205140/2023/025061 від 30.03.2023 (т. 13, а.с. 2-4); UA205050/2023/024142 від 29.03.2023 (т. 11, а.с. 151-153); UA205140/2023/024993 від 29.03.2023 (т. 12, а.с. 236-238); UA209230/2023/032643 від 29.03.2023 (т. 12, а.с. 244-246); UA205140/2023/024564 від 28.03.2023 (т. 12, а.с. 219-221); UA205140/2023/024553 від 28.03.2023 (т. 12, а.с. 197-199); UA205050/2023/023801 від 28.03.2023 (т. 11, а.с. 122-124); UA209230/2023/032155 від 28.03.2023 (т. 11, а.с. 196-197); UA209230/2023/032123 від 28.03.2023 (т. 12, а.с. 228-230); UA205140/2023/024178 від 28.03.2023 (т. 12, а.с. 187-189); UA205140/2023/024176 від 28.03.2023 (т. 11, а.с. 191-193); UA205050/2023/023592 від 27.03.2023 (т. 11, а.с. 176-178); UA205050/2023/023557 від 27.03.2023 (т. 11, а.с. 166-168); UA205050/2023/023606 від 27.03.2023 (т. 11, а.с. 246-248); UA205050/2023/023600 від 27.03.2023 (т. 12, а.с. 37-39); UA205050/2023/023587 від 27.03.2023 (т. 11, а.с. 171-173); UA205140/2023/024165 від 27.03.2023 (т. 12, а.с. 154-156); UA205140/2023/024144 від 27.03.2023 (т. 11, а.с. 181-183); UA205050/2023/023381 від 27.03.2023 (т. 11, а.с. 156-158); UA205050/2023/023386 від 27.03.2023 (т. 11, а.с. 161-163); UA209230/2023/031846 від 27.03.2023 (т. 12, а.с. 179-181); UA209230/2023/031678 від 27.03.2023 (т. 11, а.с. 186-188); UA209230/2023/031701 від 27.03.2023 (т. 12, а.с. 171-173); UA209230/2023/031558 від 27.03.2023 (т. 12, а.с. 164-165); UA209230/2023/031608 від 27.03.2023 (т. 12, а.с. 45-47); UA205050/2023/022899 від 24.03.2023 (т. 11, а.с. 118-120); UA209230/2023/030792 від 24.03.2023 (т12, а.с. 29-31); UA209230/2023/030831 від 24.03.2023 (т. 12, а.с. 146-148); UA209230/2023/030731 від 24.03.2023 (т. 12, а.с. 138-140); UA209230/2023/030727 від 24.03.2023 (т. 12, а.с. 127-129); UA209230/2023/030281 від 23.03.2023 (т. 12, а.с. 117-119); UA205050/2023/022320 від 22.03.2023 (т. 11, а.с. 238-240); UA209230/2023/029725 від 22.03.2023 (т. 12, а.с. 114-116); UA205050/2023/022054 від 22.03.2023 (т. 11, а.с. 112-114); UA205050/2023/021965 від 21.03.2023 (т. 12, а.с. 90-92); UA205050/2023/021973 від 21.03.2023 (т. 12, а.с. 98-100); UA205050/2023/021947 від 21.03.2023 (т. 11, а.с. 146-148); UA209230/2023/029091 від 21.03.2023 (т. 12, а.с. 106-108); UA205050/2023/021698 від 20.03.2023 (т. 12, а.с. 10-15); UA209230/2023/028714 від 20.03.2023 (т. 12, а.с. 21-23); UA209230/2023/028647 від 20.03.2023 (т. 12, а.с. 74-76); UA209230/2023/028673 від 20.03.2023 (т. 12, а.с. 82-84); UA209230/2023/028592 від 20.03.2023 (т. 12, а.с. 66-68); UA205050/2023/020172 від 14.03.2023 (т. 11, а.с. 141-143); UA205050/2023/018634 від 09.03.2023 (т. 11, а.с. 136-138); UA205050/2023/017517 від 03.03.2023 (т. 11, а.с. 131-133);
- за квітень 2023 року: UA209230/2023/043659 від 27.04.2023; UA209230/2023/043701 від 27.04.2023; UA209230/2023/043649 від 27.04.2023; UA209230/2023/043623 від 27.04.2023; UA209230/2023/043581 від 27.04.2023; UA209230/2023/043255 від 26.04.2023; UA209230/2023/043303 від 26.04.2023; UA209230/2023/043185 від 26.04.2023; UA205140/2023/032860 від 26.04.2023; UA209230/2023/043122 від 26.04.2023; UA209230/2023/043093 від 26.04.2023; UA205050/2023/030683 від 25.04.2023; UA205140/2023/032513 від 25.04.2023; UA209230/2023/042650 від 25.04.2023; UA209230/2023/042645 від 25.04.2023; UA209230/2023/042659 від 25.04.2023; UA205050/2023/030399 від 25.04.2023; UA209230/2023/042635 від 25.04.2023; UA205050/2023/030264 від 24.04.2023; UA205050/2023/030247 від 24.04.2023; UA205140/2023/032125 від 24.04.2023; UA205140/2023/032066 від 24.04.2023; UA205050/2023/030158 від 24.04.2023; UA205050/2023/030132 від 24.04.2023; UA209230/2023/042227 від 24.04.2023; UA205140/2023/031743 від 24.04.2023; UA205140/2023/031759 від 24.04.2023; UA209230/2023/042189 від 24.04.2023; UA209230/2023/042187 від 24.04.2023; UA205140/2023/031715 від 24.04.2023; UA209230/2023/041965 від 22.04.2023; UA209230/2023/041038 від 20.04.2023; UA205050/2023/029256 від 20.04.2023; UA209230/2023/040948 від 20.04.2023; UA205050/2023/029184 від 20.04.2023; UA209230/2023/040757 від 19.04.2023; UA209230/2023/040745 від 19.04.2023; UA205050/2023/029046 від 19.04.2023; UA205050/2023/028962 від 19.04.2023; UA209230/2023/040563 від 19.04.2023; UA209230/2023/040568 від 19.04.2023; UA205050/2023/028899 від 19.04.2023; UA209230/2023/040519 від 19.04.2023; UA209230/2023/039830 від 19.04.2023; UA209230/2023/039812 від 19.04.2023; UA205050/2023/028892 від 19.04.2023; UA205050/2023/028768 від 18.04.2023; UA209230/2023/040305 від 18.04.2023; UA205140/2023/030441 від 18.04.2023; UA209230/2023/040061 від 18.04.2023; UA209230/2023/040044 від 18.04.2023; UA205050/2023/028584 від 17.04.2023; UA205050/2023/028556 від 17.04.2023; UA209230/2023/039945 від 17.04.2023; UA209230/2023/039955 від 17.04.2023; UA209230/2023/039817 від 17.04.2023; UA209230/2023/039814 від 17.04.2023; UA209230/2023/039839 від 17.04.2023; UA209230/2023/039807 від 17.04.2023; UA205050/2023/028328 від 14.04.2023; UA205050/2023/028317 від 14.04.2023; UA205140/2023/029941 від 14.04.2023; UA205050/2023/028191 від 14.04.2023; UA209230/2023/039143 від 14.04.2023; UA209230/2023/039287 від 14.04.2023; UA209230/2023/039146 від 14.04.2023; UA205050/2023/027938 від 13.04.2023; UA205050/2023/027936 від 13.04.2023; UA205050/2023/027895 від 13.04.2023; UA209230/2023/038656 від 13.04.2023; UA205050/2023/027730 від 13.04.2023; UA209230/2023/038662 від 13.04.2023; UA209230/2023/038670 від 13.04.2023; UA205140/2023/029359 від 13.04.2023; UA209230/2023/038594 від 13.04.2023; UA209230/2023/038538 від 13.04.2023; UA205050/2023/027572 від 12.04.2023; UA205050/2023/027478 від 12.04.2023; UA209230/2023/038152 від 12.04.2023; UA209230/2023/038178 від 12.04.2023; UA209230/2023/038128 від 12.04.2023; UA205050/2023/027350 від 11.04.2023; UA205050/2023/027354 від 11.04.2023; UA205140/2023/028870 від 11.04.2023; UA205050/2023/027302 від 11.04.2023; UA209230/2023/037849 від 11.04.2023; UA209230/2023/037825 від 11.04.2023; UA205050/2023/027199 від 10.04.2023; UA205050/2023/027104 від 10.04.2023; UA205140/2023/028484 від 10.04.2023; UA205140/2023/028463 від 10.04.2023; UA209230/2023/037366 від 10.04.2023; UA209230/2023/037367 від 10.04.2023; UA209230/2023/036664 від 07.04.2023; UA209230/2023/036652 від 07.04.2023; UA205050/2023/026284 від 06.04.2023; UA209230/2023/036279 від 06.04.2023; UA209230/2023/036031 від 06.04.2023; UA209230/2023/035496 від 05.04.2023; UA205050/2023/025725 від 04.04.2023; UA205050/2023/025662 від 04.04.2023; UA209230/2023/034964 від 04.04.2023; UA205140/2023/026462 від 04.04.2023; UA209230/2023/034983 від 04.04.2023; UA205050/2023/025547 від 03.04.2023; UA205050/2023/025553 від 03.04.2023; UA205140/2023/026333 від 03.04.2023; UA205050/2023/025422 від 03.04.2023; UA205140/2023/026189 від 03.04.2023; UA205140/2023/026195 від 03.04.2023; UA205140/2023/026180 від 03.04.2023; UA209230/2023/034556 від 03.04.2023; UA209230/2023/034502 від 03.04.2023; UA209230/2023/034497 від 03.04.2023; UA205140/2023/025986 від 03.04.2023; UA205140/2023/025932 від 01.04.2023 (томи 13 , 14, 15, 16);
- за травень 2023 року: UA209230/2023/057355 від 31.05.2023; UA209230/2023/057350 від 31.05.2023; UA205140/2023/042675 від 31.05.2023; UA205140/2023/042642 від 31.05.2023; UA209230/2023/057217 від 31.05.2023; UA209230/2023/057187 від 31.05.2023; UA209230/2023/057186 від 31.05.2023; UA209230/2023/057162 від 31.05.2023; UA205050/2023/038036 від 30.05.2023; UA209230/2023/056706 від 30.05.2023; UA205050/2023/038035 від 30.05.2023; UA205050/2023/038023 від 30.05.2023; UA209230/2023/056720 від 30.05.2023; UA209230/2023/056694 від 30.05.2023; UA209230/2023/056670 від 30.05.2023; UA205050/2023/038004 від 30.05.2023; UA209230/2023/056666 від 30.05.2023; UA209230/2023/056672 від 30.05.2023; UA209230/2023/056682 від 30.05.2023; UA209230/2023/056676 від 30.05.2023; UA209230/2023/056646 від 30.05.2023; UA209230/2023/056651 від 30.05.2023; UA205050/2023/037928 від 29.05.2023; UA205140/2023/042038 від 29.05.2023; UA205050/2023/037893 від 29.05.2023; UA209230/2023/056378 від 29.05.2023; UA209230/2023/056241 від 29.05.2023; UA209230/2023/056253 від 29.05.2023; UA205140/2023/041865 від 29.05.2023; UA205140/2023/041861 від 29.05.2023; UA209230/2023/056231 від 29.05.2023; UA205050/2023/037790 від 29.05.2023; UA205050/2023/037779 від 29.05.2023; UA205140/2023/041720 від 29.05.2023; UA209230/2023/056205 від 29.05.2023; UA209230/2023/056183 від 29.05.2023; UA209230/2023/056141 від 29.05.2023; UA209230/2023/056114 від 29.05.2023; UA209230/2023/056110 від 29.05.2023; UA209230/2023/056108 від 29.05.2023; UA209230/2023/055669 від 26.05.2023; UA205050/2023/037323 від 26.05.2023; UA209230/2023/055314 від 26.05.2023; UA205050/2023/037292 від 26.05.2023; UA209230/2023/055240 від 26.05.2023; UA209230/2023/055135 від 25.05.2023; UA209230/2023/054851 від 25.05.2023; UA205050/2023/037101 від 25.05.2023; UA205050/2023/037063 від 25.05.2023; UA205050/2023/037062 від 25.05.2023; UA209230/2023/054844 від 25.05.2023; UA205050/2023/037018 від 25.05.2023; UA209230/2023/054774 від 25.05.2023; UA205050/2023/037033 від 25.05.2023; UA209230/2023/054781 від 25.05.2023; UA209230/2023/054769 від 25.05.2023; UA209230/2023/054748 від 25.05.2023; UA209230/2023/054750 від 25.05.2023; UA205050/2023/036938 від 25.05.2023; UA205050/2023/036835 від 24.05.2023; UA205050/2023/036838 від 24.05.2023; UA209230/2023/054235 від 24.05.2023; UA209230/2023/054191 від 24.05.2023; UA209230/2023/054182 від 24.05.2023; UA209230/2023/053687 від 23.05.2023; UA205050/2023/036361 від 22.05.2023; UA205050/2023/036364 від 22.05.2023; UA205050/2023/036348 від 22.05.2023; UA209230/2023/053306 від 22.05.2023; UA209230/2023/053245 від 22.05.2023; UA209230/2023/053229 від 22.05.2023; UA209230/2023/053202 від 22.05.2023; UA209230/2023/053180 від 22.05.2023; UA209230/2023/053157 від 22.05.2023; UA205050/2023/036227 від 22.05.2023; UA205050/2023/036241 від 22.05.2023; UA205140/2023/039624 від 22.05.2023; UA205050/2023/036208 від 22.05.2023; UA205140/2023/039443 від 20.05.2023; UA205050/2023/035818 від 19.05.2023; UA205050/2023/035786 від 19.05.2023; UA209230/2023/052241 від 19.05.2023; UA209230/2023/052108 від 18.05.2023; UA205140/2023/038855 від 18.05.2023; UA205050/2023/035467 від 18.05.2023; UA205140/2023/038576 від 17.05.2023; UA205140/2023/038577 від 17.05.2023; UA209230/2023/051496 від 17.05.2023; UA205050/2023/035092 від 16.05.2023; UA205050/2023/035085 від 16.05.2023; UA205140/2023/038051 від 16.05.2023; UA209230/2023/050775 від 16.05.2023; UA209230/2023/050445 від 15.05.2023; UA205050/2023/034896 від 15.05.2023; UA205050/2023/034823 від 15.05.2023; UA205050/2023/034822 від 15.05.2023; UA205050/2023/034774 від 15.05.2023; UA205140/2023/037596 від 15.05.2023; UA209230/2023/050225 від 15.05.2023; UA209230/2023/050207 від 15.05.2023; UA209230/2023/050208 від 15.05.2023; UA209230/2023/050213 від 15.05.2023; UA209230/2023/050165 від 15.05.2023; UA209230/2023/049981 від 13.05.2023; UA205050/2023/034420 від 12.05.2023; UA209230/2023/049774 від 12.05.2023; UA205050/2023/034417 від 12.05.2023; UA205140/2023/037322 від 12.05.2023; UA209230/2023/049520 від 12.05.2023; UA209230/2023/049384 від 12.05.2023; UA205140/2023/037103 від 12.05.2023; UA209230/2023/049393 від 12.05.2023; UA209230/2023/049399 від 12.05.2023; UA209230/2023/049386 від 12.05.2023; UA209230/2023/049404 від 12.05.2023; UA205140/2023/037052 від 11.05.2023; UA209230/2023/049065 від 11.05.2023; UA209230/2023/049056 від 11.05.2023; UA209230/2023/049078 від 11.05.2023; UA209230/2023/048608 від 10.05.2023; UA205140/2023/036641 від 10.05.2023; UA209230/2023/048521 від 10.05.2023; UA209230/2023/048483 від 10.05.2023; UA205050/2023/033884 від 10.05.2023; UA205050/2023/033791 від 09.05.2023; UA205140/2023/036206 від 09.05.2023; UA205140/2023/036213 від 09.05.2023; UA209230/2023/047958 від 08.05.2023; UA205050/2023/033592 від 08.05.2023; UA205050/2023/033525 від 08.05.2023; UA205140/2023/035895 від 08.05.2023; UA205140/2023/035785 від 08.05.2023; UA209230/2023/046645 від 05.05.2023; UA209230/2023/046231 від 04.05.2023; UA205140/2023/034870 від 03.05.2023; UA205050/2023/032533 від 03.05.2023; UA209230/2023/045821 від 03.05.2023; UA205050/2023/032483 від 03.05.2023; UA205050/2023/032406 від 02.05.2023; UA209230/2023/045538 від 02.05.2023; UA205050/2023/032370 від 02.05.2023; UA209230/2023/045372 від 02.05.2023; UA209230/2023/045381 від 02.05.2023; UA205050/2023/032257 від 02.05.2023; UA205050/2023/032239 від 02.05.2023; UA205050/2023/032231 від 02.05.2023; UA205050/2023/032131 від 01.05.2023; UA205050/2023/032165 від 01.05.2023; UA205050/2023/032097 від 01.05.2023; UA205140/2023/034267 від 01.05.2023; UA205140/2023/034199 від 01.05.2023 (томи 17, 18, 19, 20, 21);
- за червень 2023 року: UA209230/2023/069748 від 30.06.2023 (т. 5, а.с. 205-207); UA205050/2023/045029 від 29.06.2023 (т. 4, а.с. 22-23); UA209230/2023/069337 від 29.06.2023 (т. 3, а.с. 189-191); UA205050/2023/044923 від 29.06.2023 (т. 3, а.с. 183-185); UA205050/2023/044712 від 28.06.2023 (т. 4, а.с. 16-17); UA209230/2023/068701 від 28.06.2023 (т. 3, а.с. 178-180); UA205050/2023/044607 від 28.06.2023 (т. 4, а.с. 214-216); UA205050/2023/044591 від 28.06.2023 (т. 3, а.с. 169-171); UA209230/2023/068686 від 28.06.2023 (т. 3, а.с. 174-175); UA205050/2023/044415 від 27.06.2023 (т. 2, а.с. 160-162); UA209230/2023/068394 від 27.06.2023 (т. 2, а.с. 180-182); UA205050/2023/044361 від 27.06.2023 (т. 5, а.с. 197-199); UA205050/2023/044334 від 27.06.2023 (т. 3, а.с. 164-166); UA205050/2023/044245 від 26.06.2023 (т. 5, а.с. 189-191); UA209230/2023/067956 від 26.06.2023 (т. 3, а.с. 159-161); UA205050/2023/044230 від 26.06.2023 (т. 5, а.с. 181-183); UA205050/2023/044207 від 26.06.2023 (т. 4, а.с. 9-11); UA205050/2023/044141 від 26.06.2023 (т. 2, а.с. 230-232); UA205050/2023/044135 від 26.06.2023 (т. 2, а.с. 225-227); UA209230/2023/067806 від 26.06.2023 (т. 3, а.с. 154-156); UA205140/2023/050387 від 26.06.2023 (т. 4, а.с. 197-199); UA209230/2023/067706 від 26.06.2023 (т. 3, а.с. 144-146); UA209230/2023/067740 від 26.06.2023 (т. 3, а.с. 149-151); UA209230/2023/067702 від 26.06.2023 (т. 4, а.с. 205-208); UA209230/2023/067114 від 23.06.2023 (т. 4, а.с. 108-110); UA209230/2023/066129 від 21.06.2023 (т. 5, а.с. 173-175); UA209230/2023/066177 від 21.06.2023 (т. 3, а.с. 139-141); UA209230/2023/066133 від 21.06.2023 (т. 3, а.с. 134-136); UA205050/2023/043172 від 21.06.2023 (т. 2, а.с. 155-157); UA205050/2023/043169 від 21.06.2023 (т. 5, а.с. 165-167); UA205050/2023/043046 від 21.06.2023 (т. 2, а.с. 220-222); UA205050/2023/043030 від 21.06.2023 (т. 4, а.с. 3-4); UA209230/2023/065621 від 20.06.2023 (т. 2, а.с. 175-177); UA209230/2023/065566 від 20.06.2023 (т. 4, а.с. 189-191); UA209230/2023/065632 від 20.06.2023 (т. 4, а.с. 100-102); UA205050/2023/042858 від 20.06.2023 (т. 5, а.с. 157-159); UA205140/2023/048703 від 20.06.2023 (т. 4, а.с. 181-183); UA209230/2023/065440 від 20.06.2023 (т. 3, а.с. 129-131); UA205050/2023/042799 від 20.06.2023 (т. 6, а.с. 22-23); UA205050/2023/042787 від 20.06.2023 (т. 2, а.с. 215-217); UA205050/2023/042785 від 20.06.2023 (т. 3, а.с. 246-248); UA205050/2023/042720 від 20.06.2023 (т. 3, а.с. 109-111); UA205050/2023/042737 від 20.06.2023 (т. 3, а.с. 114-116); UA209230/2023/065381 від 20.06.2023 (т. 3, а.с. 119-121); UA209230/2023/065406 від 20.06.2023 (т. 3, а.с. 124-126); UA209230/2023/065084 від 19.06.2023 (т. 4, а.с. 92-94); UA205050/2023/042488 від 19.06.2023 (т. 3, а.с. 239-241); UA209230/2023/064896 від 19.06.2023 (т. 3, а.с. 104-106); UA209230/2023/064886 від 19.06.2023 (т. 3, а.с. 99-101); UA209230/2023/064850 від 19.06.2023 (т. 3, а.с. 94-96); UA209230/2023/064866 від 19.06.2023 (т. 5, а.с. 149-151); UA205050/2023/042090 від 16.06.2023 (т. 6, а.с. 15-17); UA209230/2023/064060 від 16.06.2023 (т. 3, а.с. 89-91); UA209230/2023/063579 від 15.06.2023 (т. 5, а.с. 142-143); UA209230/2023/063540 від 15.06.2023 (т. 3, а.с. 84-86); UA209230/2023/063543 від 15.06.2023 (т. 5, а.с. 133-135); UA205140/2023/046858 від 14.06.2023 (т. 4, а.с. 165-167); UA209230/2023/063130 від 14.06.2023 (т. 4, а.с. 84-86); UA205050/2023/041326 від 14.06.2023 (т. 3, а.с. 79-81); UA205050/2023/041267 від 14.06.2023 (т. 3, а.с. 232-234); UA209230/2023/063010 від 14.06.2023 (т. 4, а.с. 173-175); UA205050/2023/041137 від 13.06.2023 (т. 2, а.с. 210-212); UA205050/2023/041119 від 13.06.2023 (т. 2, а.с. 150-152); UA205050/2023/041015 від 13.06.2023 (т. 3, а.с. 218-220); UA205050/2023/041107 від 13.06.2023 (т. 3, а.с. 69-71); UA205050/2023/041106 від 13.06.2023 (т. 6, а.с. 8-10); UA205050/2023/041104 від 13.06.2023 (т. 6, а.с. 1-3); UA205050/2023/041064 від 13.06.2023 (т. 3, а.с. 225-227); UA205140/2023/046453 від 13.06.2023 (т. 5, а.с. 125-127); UA209230/2023/062524 від 13.06.2023 (т. 2, а.с. 170-172); UA209230/2023/062482 від 13.06.2023 (т. 3, а.с. 74-76); UA209230/2023/062368 від 12.06.2023 (т. 3, а.с. 64-66); UA205050/2023/040977 від 12.06.2023 (т. 5, а.с. 109-111); UA205050/2023/040976 від 12.06.2023 (т. 2, а.с. 200-202); UA205050/2023/040971 від 12.06.2023 (т. 5, а.с. 101-103); UA205050/2023/040947 від 12.06.2023 (т. 5, а.с. 237-239); UA205050/2023/040948 від 12.06.2023 (т. 5, а.с. 244-246); UA205050/2023/040934 від 12.06.2023 (т. 2, а.с. 195-197); UA209230/2023/062265 від 12.06.2023 (т. 4, а.с. 77-78); UA205050/2023/040900 від 12.06.2023 (т. 5, а.с. 230-232); UA209230/2023/062180 від 12.06.2023 (т. 2, а.с. 205-207); UA205140/2023/045905 від 12.06.2023 (т. 5, а.с. 117-119); UA205050/2023/040346 від 09.06.2023 (т. 5, а.с. 93-95); UA209230/2023/061348 від 09.06.2023 (т. 3, а.с. 59-61); UA205050/2023/040010 від 07.06.2023 (т. 5, а.с. 75-79); UA209230/2023/060465 від 07.06.2023 (т. 5, а.с. 85-87); UA205050/2023/039928 від 07.06.2023 (т. 4, а.с. 157-159); UA205050/2023/039956 від 07.06.2023 (т. 5, а.с. 67-69); UA205050/2023/039926 від 07.06.2023 (т. 2, а.с. 145-147); UA205050/2023/039899 від 07.06.2023 (т. 5, а.с. 223-225); UA205050/2023/039783 від 07.06.2023 (т. 3, а.с. 212-213); UA205050/2023/039745 від 06.06.2023 (т. 5, а.с. 59-61); UA205050/2023/039729 від 06.06.2023 (т. 5, а.с. 51-53); UA205050/2023/039718 від 06.06.2023 (т. 4, а.с. 149-151); UA205050/2023/039549 від 06.06.2023 (т. 3, а.с. 54-56); UA205050/2023/039547 від 06.06.2023 (т. 4, а.с. 70-71а); UA205050/2023/039538 від 06.06.2023 (т. 4, а.с. 62-64); UA205050/2023/039513 від 06.06.2023 (т. 3, а.с. 206-207); UA209230/2023/059472 від 05.06.2023 (т. 3, а.с. 44-46; UA209230/2023/059473 від 05.06.2023 (т. 3, а.с. 49-51); UA209230/2023/059469 від 05.06.2023 (т. 3, а.с. 39-41); UA205050/2023/039460 від 05.06.2023 (т. 4, а.с. 46-48); UA205050/2023/039436 від 05.06.2023 (т. 4, а.с. 247-249); UA205050/2023/039434 від 05.06.2023 (т. 5, а.с. 217-218); UA205050/2023/039419 від 05.06.2023 (т. 3, а.с. 200-201); UA205050/2023/039428 від 05.06.2023 (т. 5, а.с. 211-212); UA209230/2023/059316 від 05.06.2023 (т. 3, а.с. 25-26); UA209230/2023/059329 від 05.06.2023 (т. 4, а.с. 141-143); UA205050/2023/039425 від 05.06.2023 (т. 2, а.с. 140-142); UA205050/2023/039417 від 05.06.2023 (т. 3, а.с. 194-195); UA205050/2023/039404 від 05.06.2023 (т. 2, а.с. 190-192); UA209230/2023/059409 від 05.06.2023 (т. 3, а.с. 34-36); UA209230/2023/059396 від 05.06.2023 (т. 3, а.с. 29-31); UA205140/2023/044071 від 05.06.2023 (т. 5, а.с. 5-7); UA209230/2023/059315 від 05.06.2023 (т. 3, а.с. 20-22); UA209230/2023/059206 від 05.06.2023 (т. 2, а.с. 165-167); UA209230/2023/059314 від 05.06.2023 (т. 5, а.с. 43-45); UA209230/2023/059200 від 05.06.2023 (т. 5, а.с. 37-39); UA209230/2023/059157 від 05.06.2023 (т. 5, а.с. 21-23); UA205140/2023/043932 від 05.06.2023 (т. 4, а.с. 54-56); UA209230/2023/059174 від 05.06.2023 (т. 5, а.с. 29-31); UA209230/2023/059151 від 05.06.2023 (т. 5, а.с. 13-15); UA209230/2023/059109 від 05.06.2023 (т. 3, а.с. 15-17); UA205050/2023/039254 від 03.06.2023 (т. 4, а.с. 231-233); UA205050/2023/039258 від 03.06.2023 (т. 4, а.с. 239-241); UA209230/2023/058424 від 02.06.2023 (т. 3, а.с. 10-12); UA209230/2023/058392 від 02.06.2023 (т. 2, а.с. 185-187); UA205140/2023/043587 від 02.06.2023 (т. 4, а.с. 125-127); UA209230/2023/058264 від 02.06.2023 (т. 4, а.с. 133-135); UA209230/2023/058244 від 02.06.2023 (т. 3, а.с. 5-7); UA209230/2023/057836 від 01.06.2023 (т. 4, а.с. 40-41); UA209230/2023/057692 від 01.06.2023 (т. 4, а.с. 223-225); UA209230/2023/057682 від 01.06.2023 (т. 4, а.с. 32-34); UA209230/2023/057691 від 01.06.2023 (т. 2, а.с. 250, т. 3, а.с. 1-2); UA209230/2023/057665 від 01.06.2023 (т. 2, а.с. 245-247); UA209230/2023/057658 від 01.06.2023 (т. 2, а.с. 240-242); UA209230/2023/057649 від 01.06.2023 (т. 2, а.с. 235-237); UA209230/2023/057677 від 01.06.2023 (т. 4, а.с. 117-119);
- за липень 2023 року: UA209230/2023/080884 від 31.07.2023 (т. 7, а.с. 247-249); UA205140/2023/060701 від 31.07.2023 (т. 7, а.с. 84-86); UA209230/2023/081037 від 31.07.2023 (т. 8, а.с. 138-140); UA209230/2023/081047 від 31.07.2023 (т. 8, а.с. 143-145); UA209230/2023/080845 від 31.07.2023 (т. 8, а.с. 131-133); UA209230/2023/080828 від 31.07.2023 (т. 6, а.с. 208-210); UA205140/2023/059962 від 27.07.2023 (т. 7, а.с. 243-425); UA209230/2023/079827 від 27.07.2023 (т. 8, а.с. 120-122); UA209230/2023/079426 від 26.07.2023 (т. 7, а.с. 133-135); UA209230/2023/079429 від 26.07.2023 (т. 8, а.с. 125-127); UA209230/2023/079412 від 26.07.2023 (т. 8, а.с. 117-119); UA209230/2023/079403 від 26.07.2023 (т. 8, а.с. 113-115); UA209230/2023/078912 від 25.07.2023 (т. 6, а.с. 201-202); UA205050/2023/051105 від 25.07.2023 (т. 7, а.с. 172-174); UA205140/2023/059154 від 25.07.2023 (т. 7, а.с. 236-238); UA205050/2023/050826 від 24.07.2023 (т. 8, а.с. 102-104); UA209230/2023/078501 від 24.07.2023 (т. 6, а.с. 193-195); UA209230/2023/078493 від 24.07.2023 (т. 8, а.с. 108-110); UA205140/2023/058603 від 24.07.2023 (т. 7, а.с. 231-233); UA209230/2023/077723 від 21.07.2023 (т. 8, а.с. 98-100); UA209230/2023/077432 від 20.07.2023 (т. 8, а.с. 93-95); UA209230/2023/077321 від 20.07.2023 (т. 8, а.с. 84-86); UA209230/2023/077244 від 20.07.2023 (т. 8, а.с. 89-91); UA209230/2023/077029 від 19.07.2023 (т. 7, а.с. 76-78); UA209230/2023/076916 від 19.07.2023 (т. 7, а.с. 187-189); UA205050/2023/049659 від 19.07.2023 (т. 7, а.с. 167-169); UA209230/2023/076863 від 19.07.2023 (т. 8, а.с. 77-79); UA205050/2023/049475 від 18.07.2023 (т. 7, а.с. 226-228); UA205050/2023/049458 від 18.07.2023 (т. 7, а.с. 221-223); UA205050/2023/049401 від 18.07.2023 (т. 7, а.с. 162-164); UA205050/2023/049387 від 18.07.2023 (т. 7, а.с. 68-70); UA209230/2023/076397 від 18.07.2023 (т. 8, а.с. 68-70); UA209230/2023/076400 від 18.07.2023 (т. 8, а.с. 72-74); UA209230/2023/076208 від 17.07.2023 (т. 7, а.с. 217-219); UA205050/2023/049209 від 17.07.2023 (т. 7, а.с. 211-213); UA209230/2023/075235 від 14.07.2023 (т. 6, а.с. 185-187); UA205050/2023/048662 від 14.07.2023 (т. 7, а.с. 52-54); UA209230/2023/075072 від 14.07.2023 (т. 7, а.с. 60-62); UA205050/2023/048274 від 13.07.2023 (т. 7, а.с. 206-208); UA205050/2023/048102 від 12.07.2023 (т. 7, а.с. 157-159); UA205050/2023/048091 від 12.07.2023 (т. 7, а.с. 44-46); UA205050/2023/048072 від 12.07.2023 (т. 7, а.с. 36-38); UA205050/2023/048034 від 12.07.2023 (т. 7, а.с. 125-127); UA209230/2023/074235 від 12.07.2023 (т. 8, а.с. 63-66); UA205050/2023/047989 від 12.07.2023 (т. 8, а.с. 56-58); UA209230/2023/073967 від 11.07.2023 (т. 8, а.с. 52-54); UA209230/2023/073964 від 11.07.2023 (т. 8, а.с. 46-48); UA209230/2023/073833 від 11.07.2023 (т. 7, а.с. 182-184); UA205050/2023/047823 від 11.07.2023 (т. 8, а.с. 168-170); UA205050/2023/047810 від 11.07.2023 (т. 7, а.с. 202-204); UA205050/2023/047711 від 11.07.2023 (т. 8, а.с. 41-43); UA205050/2023/047667 від 10.07.2023 (т. 7, а.с. 145-147); UA209230/2023/073263 від 10.07.2023 (т. 8, а.с. 32-34); UA209230/2023/072558 від 07.07.2023 (т. 8, а.с. 37-39); UA209230/2023/072523 від 07.07.2023 (т. 7, а.с. 28-30); UA205050/2023/046986 від 07.07.2023 (т. 7, а.с. 117-119); UA205050/2023/046778 від 06.07.2023 (т. 7, а.с. 138-140); UA209230/2023/072081 від 06.07.2023 (т. 6, а.с. 177-179); UA209230/2023/072092 від 06.07.2023 (т. 7, а.с. 177-179); UA205050/2023/046211 від 05.07.2023 (т. 8, а.с. 154-156); UA205050/2023/046236 від 05.07.2023 (т. 8, а.с. 161-163); UA205140/2023/053255 від 05.07.2023 (т. 7, а.с. 12-14); UA209230/2023/071477 від 05.07.2023 (т. 7, а.с. 20-22); UA205050/2023/046173 від 05.07.2023 (т. 7, а.с. 197-199); UA209230/2023/071469 від 05.07.2023 (т. 8, а.с. 25-27); UA209230/2023/071465 від 05.07.2023 (т. 8, а.с. 22-24); UA205050/2023/046150 від 05.07.2023 (т. 7, а.с. 152-154); UA205050/2023/046213 від 05.07.2023 (т. 7, а.с. 4-6); UA205050/2023/046169 від 04.07.2023; UA205050/2023/046130 від 04.07.2023 (т. 7, а.с. 109-111); UA205140/2023/052735 від 04.07.2023 (т. 8, а.с. 11-13); UA209230/2023/071017 від 04.07.2023 (т. 8, а.с. 18-20); UA209230/2023/071046 від 04.07.2023 (т. 6, а.с. 246-248); UA205050/2023/045937 від 03.07.2023 (т. 6, а.с. 233-235); UA205050/2023/045904 від 03.07.2023 (т. 8, а.с. 1-3); UA205050/2023/045918 від 03.07.2023 (т. 8, а.с. 6-8); UA205050/2023/045867 від 03.07.2023 (т. 7, а.с. 101-103); UA205050/2023/045830 від 03.07.2023 (т. 8, а.с. 147-149); UA205050/2023/045846 від 03.07.2023 (т. 6, а.с. 217-219); UA205050/2023/045857 від 03.07.2023 (т. 6, а.с. 225-227); UA205050/2023/045650 від 01.07.2023 (т. 7, а.с. 93-95); UA205050/2023/045654 від 01.07.2023 (т. 7, а.с. 192-194);
- за серпень 2023 року: UA205180/2023/000817 від 31.08.2023 (т. 11, а.с. 50-52); UA205180/2023/000849 від 31.08.2023 (т. 11, а.с. 10-12); UA205180/2023/000795 від 30.08.2023 (т. 9, а.с. 214-216); UA205180/2023/000796 від 30.08.2023 (т. 10, а.с. 172-174); UA205180/2023/000777 від 30.08.2023 (т. 10, а.с. 180-182); UA205180/2023/000790 від 30.08.2023 (т. 11, а.с. 45-47); UA205140/2023/069777 від 30.08.2023; UA209230/2023/091868 від 30.08.2023 (т. 9, а.с. 134-136); UA209230/2023/091835 від 30.08.2023 (т. 10, а.с. 74-76); UA205180/2023/000747 від 29.08.2023 (т. 11, а.с. 2-4); UA209230/2023/091433 від 29.08.2023 (т. 10, а.с. 69-71); UA209230/2023/091161 від 28.08.2023 (т. 10, а.с. 244-246); UA209230/2023/091064 від 28.08.2023 (т. 10, а.с. 236-238); UA209230/2023/091095 від 28.08.2023 (т. 9, а.с. 129-131); UA209230/2023/091031 від 28.08.2023 (т. 10, а.с. 114-116); UA209230/2023/091026 від 28.08.2023 (т. 10, а.с. 64-66); UA209230/2023/091020 від 28.08.2023 (т. 10, а.с. 59-61); UA209230/2023/091010 від 28.08.2023 (т. 10, а.с. 54-56); UA205180/2023/000718 від 28.08.2023 (т. 9, а.с. 209-211); UA205050/2023/058354 від 26.08.2023 (т. 9, а.с. 204-206); UA205050/2023/057774 від 24.08.2023 (т. 9, а.с. 199-201); UA209230/2023/089803 від 24.08.2023 (т. 10, а.с. 49-51); UA209230/2023/089363 від 23.08.2023 (т. 10, а.с. 106-108); UA205050/2023/057274 від 22.08.2023 (т. 9, а.с. 194-196); UA205180/2023/000541 від 22.08.2023 (т. 10, а.с. 164-166); UA205180/2023/000540 від 22.08.2023 (т. 10, а.с. 220-222); UA205050/2023/057228 від 22.08.2023 (т. 11, а.с. 40-42); UA209230/2023/088852 від 22.08.2023 (т. 10, а.с. 228-230); UA205050/2023/056973 від 21.08.2023 (т. 9, а.с. 184-186); UA209230/2023/088376 від 21.08.2023 (т. 10, а.с. 44-46); UA205180/2023/000517 від 21.08.2023 (т. 10, а.с. 156-158); UA209230/2023/088343 від 21.08.2023 (т. 10, а.с. 39-41); UA205050/2023/056980 від 21.08.2023 (т. 9, а.с. 189-191); UA209230/2023/087335 від 17.08.2023 (т. 10, а.с. 34-36); UA205180/2023/000459 від 17.08.2023 (т. 10, а.с. 148-150); UA209230/2023/087016 від 17.08.2023 (т. 10, а.с. 98-100); UA209230/2023/087014 від 17.08.2023 (т. 9, а.с. 125-127); UA209230/2023/087011 від 17.08.2023 (т. 10, а.с. 29-31); UA209230/2023/086634 від 16.08.2023 (т. 10, а.с. 212-214); UA205140/2023/065633 від 16.08.2023 (т. 10, а.с. 139-141); UA205140/2023/065553 від 16.08.2023 (т. 10, а.с. 24-26); UA205050/2023/055999 від 16.08.2023 (т. 9, а.с. 179-181); UA205050/2023/055982 від 16.08.2023 (т. 9, а.с. 120-122); UA205050/2023/055872 від 15.08.2023 (т. 11, а.с. 35-37); UA209230/2023/086370 від 15.08.2023 (т. 9, а.с. 115-117); UA209230/2023/086424 від 15.08.2023 (т. 10, а.с. 19-21); UA209230/2023/086271 від 15.08.2023 (т. 10, а.с. 14-16); UA205050/2023/055778 від 15.08.2023 (т. 9, а.с. 110-112); UA205050/2023/055763 від 15.08.2023; UA205050/2023/055774 від 15.08.2023 (т. 10, а.с. 9-11); UA209230/2023/085899 від 14.08.2023 (т. 10, а.с. 90-92); UA205050/2023/055508 від 14.08.2023 (т. 9, а.с. 174-176); UA209230/2023/085809 від 14.08.2023 (т. 10, а.с. 4-6); UA205050/2023/055483 від 14.08.2023 (т. 9, а.с. 106-107); UA209230/2023/085021 від 11.08.2023 (т. 9, а.с. 249-250, т. 10, а.с. 1); UA205050/2023/054717 від 10.08.2023 (т. 11, а.с. 30-32); UA209230/2023/084540 від 10.08.2023 (т. 9, а.с. 244-246); UA205050/2023/054484 від 09.08.2023 (т. 9, а.с. 159-161); UA205050/2023/054489 від 09.08.2023 (т. 9, а.с. 164-166); UA205140/2023/063426 від 09.08.2023 (т. 10, а.с. 131-133); UA209230/2023/084173 від 09.08.2023 (т. 9, а.с. 101-103); UA209230/2023/084146 від 09.08.2023 (т. 9, а.с. 169-171); UA209230/2023/084138 від 09.08.2023 (т. 9, а.с. 239-241); UA209230/2023/084124 від 09.08.2023 (т. 9, а.с. 234-236); UA205050/2023/054348 від 08.08.2023 (т. 9, а.с. 154-156); UA205050/2023/054218 від 08.08.2023 (т. 11, а.с. 25-27); UA205050/2023/054006 від 07.08.2023 (т. 9, а.с. 149-151); UA209230/2023/082818 від 04.08.2023 (т. 10, а.с. 204-206); UA205050/2023/053542 від 04.08.2023 (т. 10, а.с. 196-198); UA205140/2023/061657 від 02.08.2023 (т. 10, а.с. 123-125); UA209230/2023/081869 від 02.08.2023 (т. 9, а.с. 229-231); UA205050/2023/052902 від 02.08.2023 (т. 9, а.с. 144-146); UA205050/2023/052919 від 02.08.2023 (т. 10, а.с. 188-190); UA209230/2023/081671 від 02.08.2023 (т. 9, а.с. 96-98); UA205050/2023/052836 від 02.08.2023 (т. 11, а.с. 20-22); UA205050/2023/052735 від 01.08.2023 (т. 9, а.с. 139-141); UA209230/2023/081379 від 01.08.2023 (т. 9, а.с. 224-226); UA209230/2023/081378 від 01.08.2023 (т. 10, а.с. 83-84); UA209230/2023/081326 від 01.08.2023 (т. 9, а.с. 219-221); UA205050/2023/052697 від 01.08.2023 (т. 11, а.с. 15-17); UA209230/2023/081295 від 01.08.2023 (т. 9, а.с. 91-93).
Колегія суддів звертає увагу, що правила заповнення граф митних декларацій (далі - МД) на бланках єдиного адміністративного документа форми МД-2 (далі - ЄАД), додаткових аркушів до нього форми МД-3 (далі - додаткові аркуші), специфікації форми МД-8 (далі - специфікація), порядок внесення відомостей до доповнення форми МД-6 (далі - доповнення), випадки застосування специфікації, а також порядок оформлення, розподілу та використання аркушів МД форм МД-2, МД-3, МД-6, МД-8 визначено Порядком заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 № 651, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14.08.2022 за № 1372/21684 (далі - Порядок № 651).
Згідно з п. 47 розділу ІІ Порядку № 651 графа 47 «Нарахування платежів» заповнюється у разі сплати (необхідності застосування заходів забезпечення сплати відповідно до розділу Х Митного кодексу України) митних платежів та/або сплати за МД єдиного збору, що справляється в пунктах пропуску через державний кордон України (далі - єдиний збір), та/або сплати плати.
У графі наводяться відомості про нарахування митних платежів. Якщо за МД нараховуються та справляються єдиний збір та/або плата, то відомості про їх нарахування наводяться у цій графі ЄАД. Якщо товар не є об`єктом оподаткування відповідним митним платежем, відомості про нараховування такого платежу в графі не наводяться.
У першій колонці «Вид» зазначається код виду платежу відповідно до класифікатора видів надходжень бюджету, що контролюються митними органами. другій колонці «Основа нарахування» зазначаються: при нарахуванні плати - кількість годин роботи посадової особи митного органу, витрачених на виконання митних формальностей поза місцем розташування митного органу або поза робочим часом, установленим для митного органу, незалежно від кількості оформлених МД; при нарахуванні мита: за адвалорною ставкою - митна вартість товару, зазначена в графі 45 МД; за специфічною ставкою - кількість товару у відповідних одиницях вимірювання та обліку; при нарахуванні акцизного податку: у разі обчислення акцизного податку із застосуванням адвалорних ставок - відповідна база оподаткування (вартість товарів (продукції), що ввозяться на митну територію України, за встановленими імпортером максимальними роздрібними цінами на товари (продукцію), які він імпортує, без податку на додану вартість та з урахуванням акцизного податку); у разі обчислення акцизного податку із застосуванням специфічних ставок з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) - відповідна база оподаткування (величина, визначена в одиницях виміру ваги, об`єму, кількості товару (продукції), об`єму циліндрів двигуна автомобіля або в інших натуральних показниках); при нарахуванні податку на додану вартість:
- митна вартість товару, зазначена в графі 45 МД, збільшена на суму мита (для товарів, що підлягають обкладенню митом) та акцизного податку (для товарів, що підлягають обкладенню акцизним податком);
- фактурна вартість товару, зазначена в графі 42 МД, перерахована у валюту України за курсом, указаним у графі 23 МД, збільшена на суму мита (для товарів, що підлягають обкладенню митом) та акцизного податку (для товарів, що підлягають обкладенню акцизним податком), якщо митна вартість товару менша, ніж фактурна вартість; при нарахуванні єдиного збору - дані, на підставі яких здійснюється розрахунок суми єдиного збору (кількість залізничних вагонів, довжина маршруту тощо). Якщо єдиний збір складається з декількох складових (за проведення контролю, плати за проїзд транспортних засобів автомобільними дорогами України, плати за проїзд автомобільних транспортних засобів з перевищенням установлених розмірів загальної маси, осьових навантажень та (або) габаритних параметрів), відомості про нарахування таких складових зазначаються окремими рядками.
У третій колонці «Ставка» зазначаються: при нарахуванні мита - установлений законодавством розмір ставки мита; при нарахуванні акцизного податку - установлений законодавством розмір ставки акцизного податку; при нарахуванні податку на додану вартість - установлений законодавством розмір ставки податку на додану вартість; при нарахуванні плати - установлений законодавством розмір ставки плати; при нарахуванні єдиного збору - установлений законодавством розмір ставки цього збору.
У четвертій колонці «Сума» зазначається нарахована сума відповідного митного платежу. Розмір плати визначається залежно від кількості зазначених у колонці «Основа нарахування» годин з урахуванням установленого законодавством розміру плати за одну годину.
При декларуванні товарів з використанням комплектів додаткових аркушів права нижня частина графи 47 додаткових аркушів не заповнюється.
У п`ятій колонці «Спосіб платежу» зазначається код способу розрахунку відповідно до класифікатора способів розрахунку.
Відповідно до класифікатора видів надходження до бюджету, що контролюються митними органами, опублікований на офіційному сайті Державної податкової служби України код виду надходжень 020 - Мито на товари, що ввозяться на територію України суб`єктами господарювання, а код виду надходжень 028 - Податок на додану вартість з товарів, ввезених на територію України суб`єктами господарювання (крім лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів та медичних виробів за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України; а також лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, дозволених для застосування у межах клінічних випробувань, дозвіл на проведення яких надано центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я).
У графі зазначається у валюті України заявлена митна вартість товару.
Всі митні декларації містять заповнену графу 47 «Нарахування платежів» із визначенням виду надходжень 028, а саме: податок на додану вартість з товарів, ввезених на територію України суб`єктами господарювання (крім лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів та медичних виробів за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України; а також лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, дозволених для застосування у межах клінічних випробувань, дозвіл на проведення яких надано центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я).
Згідно з ч. 1 ст. 74 Митного кодексу України (далі - МК України) імпорт (випуск для вільного обігу) - це митний режим, відповідно до якого іноземні товари після сплати всіх митних платежів, встановлених законами України на імпорт цих товарів, та виконання усіх необхідних митних формальностей випускаються для вільного обігу на митній території України.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, Позивачем здійснювався імпорт товарів, тобто в межах спірних правовідносин підлягав застосуванню митний режим, відповідно до якого іноземні товари після сплати всіх митних платежів, встановлених законами України на імпорт цих товарів, та виконання усіх необхідних митних формальностей випускаються для вільного обігу на митній території України.
Отже, для ввезення імпортованого товару та випуску його у вільний обіг покупцем має бути сплачено всі митні платежі, встановлені законом на імпорт цих товарів, та виконання усіх необхідних митних формальностей.
Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 02 квітня 2024 року у справі № 320/16177/23, від 02 квітня 2024 року у справі № 640/21773/22; від 03 жовтня 2023 року у справі № 640/16289/22.
Як вбачається з Акта перевірки, до митних декларацій, які містяться в матеріалах справи, у Відповідача був доступ через інформаційно-аналітичну систему ДПС, оскільки на ст. 48-73 вказаного акта перевірки зазначено не тільки номер та дату митної декларації, але й назву товару та його вагу, який ввозився на митну територію України, назву імпортера та його адресу, який здійснював поставку товару, а також загальну вартість поставленого товару по кожній митній декларації.
Таким чином, суд першої інстанції обґрунтовано прийшов до висновку, що первинним документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства і яка безпосередньо підтверджує сплату такого податку, з чим погоджується і колегія суддів.
Колегія суддів також звертає увагу, що від`ємне значення у розмірі 38 586 451,00 грн, яке було заявлено Позивачем до бюджетного відшкодування у податковій декларації за серпень 2023 року, було сформовано на підставі податкового кредиту, до складу якого включені суми сплаченого ним податку на додану вартість під час митного оформлення імпортованого товару (одягу та взуття, що були у користуванні та текстильних матеріалів) за березень - серпень 2023 року.
При цьому, факт ввезенням позивачем на територію України відповідного товару підтверджується вищевказаними митними деклараціями, а факт оплати митних платежів - банківськими виписками, копії яких наявні в матеріалах даної адміністративної справи.
Під час проведення перевірки Позивачем було надано контролюючому органу, зокрема, реєстр митних декларацій за березень-серпень 2023 року, банківські виписки та реєстр платіжних доручень на митницю за березень-серпень 2023 року, з яких можливо встановити дату та номер митної декларації, суму операції по митній декларації та суму митних платежів.
Крім того, як вбачається з Акта перевірки, до митних декларацій, які містяться в матеріалах справи, у Відповідача був доступ через інформаційно-аналітичну систему ДПС, оскільки на ст. 48-73 вказаного акта перевірки зазначено не тільки номер та дату митної декларації, але й назву товару та його вагу, який ввозився на митну територію України, назву імпортера та його адресу, який здійснював поставку товару, а також загальну вартість поставленого товару по кожній митній декларації.
З огляду на викладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що оскільки податковий кредит був сформований Позивачем внаслідок сплати ним податку на додану вартість у складі митних платежів під час митного оформлення товару (одягу та взуття, що були у користуванні та текстильних матеріалів) за березень, квітень, травень, червень, липень, серпень 2023 року, він правомірно набув право на отримання бюджетного відшкодування.
Крім того, Відповідачем не надано ні суду першої інстанції, ні суду апеляційної інстанції доказів невідповідності господарських операцій цілям та завданням статутної діяльності Позивача, їх збитковості тощо, які б окремо або в сукупності свідчили, що вчинення таких операцій не було обумовлено розумними економічними причинами (цілями ділового характеру).
Щодо посилання Відповідача в апеляційній скарзі на те, що Позивачу відмовлено в отриманні бюджетного відшкодування за серпень 2023 року у зв`язку з ненаданням Підприємством документів щодо проведення імпортних операцій по сумам, які заявлені до бюджетного відшкодування на розрахунковий рахунок платника у банку по декларації за серпень 2023 року, колегія суддів зазначає наступне.
Процедура підтвердження платником податку даних, визначених у податковій звітності, передбачена статтею 44 ПК України.
Згідно з пунктом 44.1 статті 44 ПК України для цілей оподаткування платники податків зобов`язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов`язаних з визначенням об`єктів оподаткування та/або податкових зобов`язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов`язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.
Відповідно до пункту 44.6 статті 44 ПК України у разі якщо до закінчення перевірки або у терміни, визначені в пункті 86.7 статті 86 цього Кодексу платник податків не надає посадовим особам контролюючого органу, які проводять перевірку, документи (незалежно від причин такого ненадання, крім випадків виїмки документів або іншого вилучення правоохоронними органами), що підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності, вважається, що такі документи були відсутні у такого платника податків на час складення такої звітності.
Якщо платник податків після закінчення перевірки та до прийняття рішення контролюючим органом за результатами такої перевірки надає в порядку пункту 86.7 статті 86 цього Кодексу документи, що підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності, не надані під час перевірки, такі документи повинні бути враховані контролюючим органом під час розгляду ним питання про прийняття рішення.
Пунктом 44.7 статті 44 ПК України встановлено, що у разі якщо посадова особа контролюючого органу, яка здійснює перевірку, відмовляється з будь-яких причин від врахування документів, наданих платником податків під час проведення перевірки, платник податків має право до закінчення перевірки надіслати листом з повідомленням про вручення та з описом вкладеного або надати безпосередньо до контролюючого органу, який проводить перевірку, копії таких документів (засвідчені печаткою платника податків (за наявності печатки) та підписом платника податків - фізичної особи або посадової особи платника податків - юридичної особи).
У разі якщо під час проведення перевірки платник податків надає документи менше ніж за три дні до дня її завершення або коли надіслані у передбаченому абзацом першим цього пункту порядку документи надійшли до контролюючого органу менше ніж за три дні до дня завершення перевірки, проведення перевірки продовжується на строк, визначений статтею 82 цього Кодексу.
У разі якщо надіслані у передбаченому абзацом першим цього пункту порядку документи надійшли до контролюючого органу після завершення перевірки, контролюючий орган має право не приймати рішення за результатами проведеної перевірки та призначити позапланову документальну перевірку такого платника податків.
Відповідно до пункту 85.7.статті 85 ПК України отримання копій документів оформляється описом. Копія опису, складеного посадовими (службовими) особами контролюючого органу, вручається під підпис платнику податків або його законному представнику. Якщо платник податків або його законний представник відмовляється від засвідчення опису або від підпису про отримання копії опису, то посадові (службові) особи контролюючого органу, які отримують копії, роблять відмітку про відмову від підпису.
На підтвердження операцій з імпорту товарів та права на бюджетне відшкодування від`ємного значення з податку на додану вартість при декларуванні за серпень 2023 року Позивачем до суду першої інстанції було надано такі копії документів: вантажно-митні декларації; виписки по банківським рахункам щодо оплати по договорам комісії; оборотно-сальдові відомості; видаткові накладні; договори поставки; договори комісії на продаж товарів (зокрема, з додатками); акти приймання-передачі товарів до договорів комісії; звіти комісіонера до договорів комісії; акти надання послуг; рахунки на оплату; акти здачі-прийняття робіт; рахунки-фактури; договори про надання послуг з перевезення вантажу; міжнародні автомобільні накладні (CRM); договори оренди приміщення; відомості про штатний розпис, табелі обліку робочого часу працівників та розрахункові відомості з заробітної плати.
Як вбачається з акта перевірки, окремий опис наданих платником податків в межах спірної перевірки документів Відповідачем не складався, проте на стор. 3 Акта перевірки контролюючим органом у таблиці пункту 2.11. «Перелік документів, які було використано при проведенні перевірки» зазначено: декларації з ПДВ з додатками; отримані, видані податкові накладні; копії товарно-транспортних накладних; накладні, акти виконаних робіт, чеки на придбання ТМЦ та послуг; договори (придбання, поставки, оренди), контракти; оборотно-сальдові відомості бухгалтерського обліку.
Вказані вище документи загалом стосуються періоду березень - серпень 2023 року, та перевірені суцільним порядком.
Крім того, на стор. 73 Акта перевірки контролюючим органом вказано, що Позивачем надано документи в електронному вигляді, а саме: банківські виписки за березень 2023, травень 2023 та серпень 2023; реєстр митних декларацій за березень-серпень 2023; реєстр платіжних доручень на митницю за березень-серпень 2023.
Проте, Відповідачем в Акті перевірки цей перелік документів в частині їх реквізитів, змісту договорів (контрактів) в частині сторін їх укладання, їх предмету та умов, не конкретизовано.
Зокрема, на стор. 73 Акта перевірки Відповідачем зазначено про ненадання Позивачем укладених контрактів з імпортерами, у зв`язку з чим не можливо розкрити змісту операцій таких як: предмет контракту, умови поставки (згідно з «Інкотермс 2010»), дати поставки, загальної вартості, умови оплати за поставлений товар, умови приймання товару, встановлення фактичного нерезидента імпортованого товару.
Разом з тим, згідно з переліком документів, вказаних на стор. 3 Акта перевірки, «договори (придбання, поставки, оренди), контракти» були перевірені Відповідачем суцільним порядком.
Крім того, Актом перевірки на стор. 3 підтверджується, що документи, які перевірялися суцільним порядком, стосувалися періоду, що підлягав перевірці (березень-серпень 2023 року).
Зокрема, Акт перевірки не містить посилань на будь-який з досліджуваних суцільним порядком документ в межах оцінки господарської операції, та не встановлює, що зазначений на стор. 3 перелік документів не є достатнім або не стосується предмету перевірки.
А як зазначено Верховним Судом у постанові від 20 вересня 2023 року у справі № 440/1961/19, відповідно до опису документів, наданих Позивачем, який складено посадовими особами контролюючого органу, зазначено, що надано документи на підтвердження придбання товарів та послуг у контрагентів-постачальників (договори, видаткові накладні, акти виконаних робіт), відомості про рух коштів по рахунках.
При цьому, вказаний опис містить посилання на назву постачальника, найменування товару та суму придбаного товару, проте, не містить переліку, які саме документи надавалися та досліджувалися в подальшому податковим органом.
Таким чином, Позивач під час проведення перевірки надав певний обсяг документів, водночас Відповідачем не доведено, які саме первинні документи досліджувалися та на підставі яких здійснені донарахування та прийняті податкові повідомлення-рішення.
Отже, невикористання контролюючим органом наданих платником податків документів під час проведення документальної перевірки може свідчити про порушення встановлених Податковим кодексом України правил проведення такої перевірки і може породжувати сумніви у об`єктивності та обґрунтованості результатів такої перевірки. Неналежне використання наданих документів може також призвести до неправомірності прийнятих рішень.
Колегія суддів у даній адміністративній справі звертає увагу, що перелік документів, який надавався Позивачем під час спірної перевірки, стосувався господарської діяльності Підприємства та не міг перебувати у віданні Відповідача чи бути отриманий у іншій спосіб, ніж безпосередньо від Позивача.
Разом з тим, відсутність конкретного переліку документів у окремо викладеному описі позбавляє можливості в межах розгляду справи безумовно стверджувати, що подані Позивачем документи на підтвердження сплати ПДВ та формування від`ємного значення до суду є недостатніми для оцінки вищенаведених господарських операцій.
Крім цього, відповідно до пункту 85.6. статті 85 ПК України у разі відмови платника податків або його законних представників надати копії документів посадовій (службовій) особі контролюючого органу така особа складає акт у довільній формі, що засвідчує факт відмови, із зазначенням посади, прізвища, імені, по батькові платника податків (його законного представника) та переліку документів, які йому запропоновано подати. Зазначений акт підписується посадовою (службовою) особою контролюючого органу та платником податків або його законним представником. У разі відмови платника податків або його законного представника від підписання зазначеного акта в ньому вчиняється відповідний запис.
Факт відмови надання платником податків документів під час податкової перевірки повинен фіксуватися у визначений законом спосіб, а саме шляхом складання акта про відмову у наданні документів.
Наказом Державної податкової служби України від 04 вересня 2020 року № 470 затверджено Методичні рекомендації щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби при організації, проведенні та реалізації матеріалів перевірок платників податків (в редакції, чинній на час складення акта перевірки; далі також - Методичні рекомендації)
Відповідно підпункту 1.4.7.3 «Організація роботи у разі ненадання платником податків документів до перевірки в інших випадках» підпункту 1.4.7 пункту 1.4 розділу I «Організація та проведення перевірок платників податків» Методичних рекомендацій у разі ненадання платником податків під час проведення перевірки (крім наведених у цьому пункті випадків та випадків, передбачених підпунктом 1.4.6 пункту 1.4 цього розділу цих Методичних рекомендацій) відповідних документів (копій документів), пояснень, довідок, інформації тощо, які необхідні для її здійснення, складається відповідний акт, який реєструється у Спеціальному журналі реєстрації актів у порядку, передбаченому підпунктом 1.4.5 пункту 1.4 цього розділу цих Методичних рекомендацій, а також вживаються заходи щодо документування цих фактів у відповідних розділах (додатках) до акта перевірки з наведенням переліку документів, які не надано (за необхідності - згрупованих за типами).
Отже, у разі відмови платника податків у наданні документів чи їх ненадання з інших причин, контролюючий орган складає відповідний акт у довільній формі, в якому зазначає перелік документів, які не надано. Такий акт має бути зареєстрований та задокументований у відповідних розділах акта перевірки.
Відповідачем до суду першої інстанції було надано копію Акта від 08.11.2023, яким засвідчено факт ненадання у визначений у запиті строк (надання не в повному обсязі, відмови від надання) платником податків ПОГ «Інтертекстиль» (код ЄДРПОУ 43991071) документів до перевірки.
На переконання Відповідача, вказаним Актом підтверджено ненадання Позивачем документів, які стосуються предмета перевірки.
Разом з тим, колегія суддів звертає увагу, що наданий Відповідачем Акт від 08.11.2023 не реєструвався, що суперечать Методичним рекомендаціям щодо обов`язку здійснення реєстрації акта про відмову у наданні/ненадання документів.
Крім того, Відповідачем, ані суду першої інстанції, ані суду апеляційної інстанції, не надано доказів, що вказаний Акт від 08.11.2023 був вручений Позивачу.
З урахуванням наведеного, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що ненадання Позивачем під час перевірки певних документів, до яких у Відповідача був доступ через інформаційно-аналітичну систему ДПС, ніяким чином не спростовує факту правомірності формування ним податкового кредиту за рахунок податку, сплаченого при митному оформленні імпортованого товару, що підтверджується митними деклараціями та банківськими виписками, та, відповідно, права на отримання бюджетного відшкодування.
При цьому, колегія суддів вважає за потрібне наголосити на необхідності дотримуватися позиції, вказаної у рішенні Європейського суду з прав людини, яку він висловив у пункті 53 рішення у справі «Федорченко та Лозенко проти України», відповідно до якої суд при оцінці доказів керується критерієм доведення «поза розумними сумнівом». Так, наведені Відповідачем аргументи не є достатньо вагомими, чіткими та узгодженими доказами, що спростовують реальність господарських операцій між Позивачем та контрагентом, факт чого підтверджується належними та допустимими доказами в розумінні положень ст.ст. 73 - 76 КАС України.
Такий підхід узгоджується з практикою Європейського суду з прав людини. Так, у пункті 110 рішення від 23 липня 2002 року у справі «Компанія «Вестберґа таксі Актіеболаґ» та Вуліч проти Швеції» Суд визначив, що «…адміністративні суди, які розглядають скарги заявників стосовно рішень податкового управління, мають повну юрисдикцію у цих справах та повноваження скасувати оскаржені рішення. Справи мають бути розглянуті на підставі поданих доказів, а довести наявність підстав, передбачених відповідними законами, для призначення податкових штрафів має саме податкове управління.».
Враховуючи вищенаведене та перевіривши всі фактичні обставини справи, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про наявність підстав для скасування оскаржуваного податкового повідомлення-рішення та задоволення позовних вимог.
Оцінюючи інші доводи апеляційної скарги, колегія суддів зазначає, що згідно пункту 29 рішення Європейського Суду з прав людини у справі «Ruiz Torija v. Spain» від 09 грудня 1994 року, статтю 6 не можна розуміти як таку, що вимагає пояснень детальної відповіді на кожний аргумент сторін. Відповідно, питання, чи дотримався суд свого обов`язку обґрунтовувати рішення може розглядатися лише в світлі обставин кожної справи.
При цьому, згідно п. 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень, обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов`язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини, очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.
Положеннями ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.
Відповідно до ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Розглянувши доводи Головного управління ДПС у Київській області, як відокремленого підрозділу ДПС України, викладені в апеляційній скарзі, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства України, колегія суддів вважає, що судове рішення постановлено з додержанням норм матеріального та процесуального права, підстав для його скасування не вбачається, а тому апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін.
Керуючись ст. ст. 241, 242, 243, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 328, 329, 331 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
П О С Т А Н О В И Л А:
Апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Київській області, як відокремленого підрозділу ДПС України залишити без задоволення, а рішення Київського окружного адміністративного суду від 18 грудня 2024 року - без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її ухвалення та може бути оскаржена протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.
Головуючий-суддя: В.П. Мельничук
Судді: Н.П. Бужак
Я.М. Василенко
Повний текст складено 16.04.2025 року.
Суд | Шостий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 16.04.2025 |
Оприлюднено | 18.04.2025 |
Номер документу | 126665352 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них зупинення реєстрації податкових накладних |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Мельничук Володимир Петрович
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Мельничук Володимир Петрович
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Мельничук Володимир Петрович
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Мельничук Володимир Петрович
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Мельничук Володимир Петрович