Єдиний унікальний номер 728/847/25
Номер провадження 2/728/384/25
У Х В А Л А
ПРО ПРИЙНЯТТЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ ДО РОЗГЛЯДУ
ТА ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
16 квітня 2025 року місто Бахмач
Бахмацький районнийсуд у складі
головуючого судді Сороколіта Є.М.
розглянувши матеріали позовної заяви, які надійшли від ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Батуринської міської ради Ніжинського району Чернігівської області (вул.В.Ющенка, буд.30, м.Батурин, Ніжинський район, Чернігівська область, 16512, код ЄДРПОУ 04412354) про визнання права на земельну ділянку (пай) в порядку спадкування,
В С Т А Н О В И В:
до Бахмацького районного суду (далі також Суд) 04.04.2025 звернулась ОСОБА_1 (далі також Позивач), представництво інтересів якої здійснює адвокат Андрєйченко Андрій Олександрович,з позовомдо Батуринськоїміської радиНіжинського районуЧернігівської області (далі також Відповідач), за змістом якого Позивач просить визнати за нею в порядку спадкування, право на земельну частку (пай), яке належало ОСОБА_2 , померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 , на підставі сертифікату про право на земельну частку (пай) серії ЧН № 0096670 по КСП Зоря колишньої Городищенської сільської ради Бахмацького району Чернігівської області.
Окрім того, Позивачем заявлено клопотання про витребування з Державного нотаріального архіву Чернігівської області відомостей про відкриття спадкової справи після смерті ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 (повідомити хто подав заяву про прийняття спадщини чи відмову у її прийнятті).
Розглянувши матеріали позовної заяви, Суд встановив, що позовну заяву подано з додержанням процесуальних вимог статей 175, 177, 187 Цивільного процесуального кодексу України (далі також ЦПК України). Підстав, визначених відповідними положеннями статей 185, 186 ЦПК України для залишення вищезгаданої позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження немає. Справа підсудна Бахмацькому районному суду.
При цьому умови, за яких Суд має право розглядати справи у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються Цивільним процесуальним кодексом України.
Так, з урахуванням вимог пункту 1 частини четвертої статті 274 ЦПК України, цю справу не може бути розглянуто у порядку спрощеного позовного провадження.
Відповідно, Суд визнає подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду і відкриття провадження у справі за правилами загального позовного провадження.
Окрім того, щодо клопотань про витребування доказів Суд зазначає, що згідно зі статтею 5 Закону №3425-ХІІ нотаріус зобов`язаний зберігати в таємниці відомості, одержані ним у зв`язку з вчиненням нотаріальних дій.
Відповідно до положень статті 8 Закону №3425-ХІІ нотаріальна таємниця сукупність відомостей, отриманих під час вчинення нотаріальної дії або звернення до нотаріуса заінтересованої особи, в тому числі про особу, її майно, особисті майнові та немайнові права і обов`язки тощо.
Нотаріус та особи, зазначені у статті 1 цього Закону, а також помічник нотаріуса зобов`язані зберігати нотаріальну таємницю, навіть якщо їх діяльність обмежується наданням правової допомоги чи ознайомленням з документами і нотаріальна дія або дія, яка прирівнюється до нотаріальної, не вчинялась (частина друга 2 статті 8 Закону №3425-ХІІ).
За положеннями частини восьмої статті 8 Закону №3425-ХІІ довідки про вчинені нотаріальні дії та інші документи надаються нотаріусом протягом десяти робочих днів на обґрунтовану письмову вимогу суду, прокуратури, органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування у зв`язку з кримінальним провадженням, цивільними, господарськими, адміністративними справами, справами про адміністративні правопорушення, що знаходяться в провадженні цих органів, з обов`язковим зазначенням номера справи та прикладенням гербової печатки відповідного органу, а також на обґрунтовану письмову вимогу державного виконавця, приватного виконавця за виконавчим провадженням з обов`язковим зазначенням номера виконавчого провадження та реквізитів виконавчого документа, на підставі якого здійснюється виконавче провадження.
Суд відмічає, що відповідно до частини п`ятої статті 12 Цивільного процесуального кодексу України (далі також ЦПК України), він, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, зокрема сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом;
Відповідно до частини першої статті 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Відповідно до пункту 2 частини другої статті 84 ЦПК України у клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати.
Відповідно до частини третьої статті 84 ЦПК України у разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
Відповідно до частини шостої статті 84 ЦПК України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Положеннями статті 95 ЦПК України передбачено, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Суд вважає, що з метою всебічного та об`єктивного з`ясування обставин у даній справі, виходячи з предмету позову та його обґрунтування, клопотання представника Позивача про витребування доказів у справі є підставним, а тому його слід задовольнити та витребувати вказані письмові докази.
Враховуючи вищевикладене, керуючись статтями 84, 187, 259-261, 263 ЦПК України, Суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2.Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.
3.Призначити проведення підготовчого засідання на 11годину 30хвилин 24квітня 2025року у приміщенні суду за адресою: 16500, Чернігівська область, місто Бахмач, вулиця Соборності, будинок 42.
4.Викликати сторонита представників у підготовче засідання.
5.Копію цієї ухвали про відкриття провадження у справі невідкладно направити Позивачу, а також копію цієї ухвали разом з копією позовної заяви та копіями доданих до позовної заяви документів невідкладно направити Відповідачу.
6.Встановити Відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву.
У зазначений строк Відповідач має надіслати суду відзив, який повинен відповідати вимогам статті 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази, висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Копію відзиву та доданих до нього документів відповідач має надіслати (надати) іншим учасникам справи одночасно із надсиланням (наданням) відзиву до суду та докази надіслання надати суду разом із відзивом на позов.
7.Клопотання Позивача про витребування доказів задовольнити у повному обсязі.
8.Витребувати з Державного нотаріального архіву Чернігівської області інформацію щодо заведення спадкової справи після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 у селі Городище Бахмацького району Чернігівської області ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та кола спадкоємців померлої.
9.Копію даної ухвали направити для виконання до Державного нотаріального архіву Чернігівської області, код ЄДРПОУ 36279414, що розташований за адресою: вул.Івана Мазепи, буд.55, м.Чернігів, Чернігівська область, поштовий індекс 14017, повідомивши, що всі витребувані документи і інформація мають бути направлені безпосередньо до Бахмацького районного суду за адресою: вул.Соборності, буд.42, м.Бахмач, Ніжинський район, Чернігівська область, 16500.
Роз`яснити, що ця ухвала є обов`язковою для виконання, а особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує Суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це Суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається http://bh.cn.court.gov.ua/sud2501/.
Ця ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Є.М. Сороколіт
Суд | Бахмацький районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 16.04.2025 |
Оприлюднено | 18.04.2025 |
Номер документу | 126667937 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Бахмацький районний суд Чернігівської області
Сороколіт Є. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні