УХВАЛА
про відкриттяпровадження усправі
2-о/338/79/25
17 квітня 2025 року селище Богородчани
Суддя Богородчанського районного суду Івано-Франківської області Решетов В.В., вивчивши клопотання ОСОБА_1 , заінтересована особа Солотвинська селищна рада Івано-Франківського району Івано-Франківської області, як орган опіки та піклування про продовження строку дії рішення Богородчанського районного суду від 15 травня 2023 року № 338/316/23 про визнання фізичної особи недієздатною,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до Богородчанського районного суду Івано-Франківської області із клопотання пропродовження строкудії рішенняБогородчанського районногосуду від15травня 2023року №338/316/23про визнанняйого мами ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 недієздатною.
Заінтересованою особою у заяві зазначено Солотвинську селищну раду Івано-Франківськогорайону Івано-Франківськоїобласті, як орган опіки та піклування.
Заява подана з додержанням вимог ст. 295 - 297 ЦПК України, підсудна Богородчанському районному суду Івано-Франківської області.
Підстав для залишення заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі не встановлено.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 293 ЦПК України клопотання ОСОБА_1 про продовження строку дії рішення Богородчанського районного суду від 15 травня 2023 року № 338/316/23 про визнання фізичної особи недієздатною, належить розглядати в порядку окремого провадження з врахуванням положень ст. 294, 299 ЦПК України.
Згідно з вимогами ч. 4 ст. 293 ЦПК України розгляд справи проводити судом у складі одного судді і двох присяжних.
Відповідно до ч.1ст. 299 ЦПК України, справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи чи визнання фізичної особи недієздатною суд розглядає за участю заявника, особи, стосовно якої розглядається справа про визнання її недієздатною, її адвоката та представника органу опіки та піклування.
Відповідно до положення частини 5 ст.293 ЦПК України, у випадках, встановлених пунктами 1, 9 і 10 частини другої цієї статті, розгляд справ проводиться судом за обов`язковою участю адвоката особи, стосовно якої розглядається справа. У разі якщо особа не залучила адвоката, суд залучає його через орган (установу), уповноважений законом на надання безоплатної правничої допомоги. Рішення суду про доручення призначити адвоката негайно, але не пізніше двох робочих днів, надсилається відповідному органу (установі), уповноваженому законом на надання безоплатної правничої допомоги, для виконання.
З метою належного надання правової допомоги, враховуючи обов`язкову участь адвоката особи, стосовно якої розглядається справа про визнання її недієздатною, суд приходить до висновку про призначення захисника із числа адвокатів Західного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги.
Керуючись ст. 187, 293, 294, 295 -297 ЦПК України,
п о с т а н о в и в:
Клопотання ОСОБА_1 , заінтересована особа Солотвинська селищна рада Івано-Франківського району Івано-Франківської області, як орган опіки та піклування про продовження строку дії рішення Богородчанського районного суду від 15 травня 2023 року № 338/316/23 про визнання фізичної особи недієздатною, прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.
Проводити розгляд справи судом у складі одного судді і двох присяжних за правилами окремого провадження.
Судове засідання для розгляду справи по суті призначити на 11-00год.01травня 2025року в залі судових засідань № 4 в приміщенні Богородчанського районного суду Івано-Франківської області.
В судове засідання викликати заявника, представника заінтересованої особи та представника ОСОБА_2 .
Копію ухвали про відкриття провадження у справі надіслати учасникам справи.
Одночасно з копією ухвали про відкриття провадження у справі заінтересованій особі надіслати копію заяви з копіями доданих до неї документів.
Заінтересована особа в строк до 01травня 2025року має право подати суду письмові пояснення щодо клопотання ОСОБА_1 про продовження строку дії рішення Богородчанського районного суду від 15 травня 2023 року № 338/316/23 про визнання фізичної особи недієздатною. Копія пояснень повинна бути надіслана (надана) заявнику одночасно з надісланням (наданням) пояснень до суду.
Крім того, заінтересована особа, відповідно до ст. 60 ЦК України, повинна надати на адресу суду подання органу опіки та піклування, відповідно до якого зважує та оцінює всі можливості заявника бути опікуном/піклувальником недієздатної/обмежено дієздатної особи.
Доручити Західному міжрегіональномуцентру знадання безоплатноїправничої допомоги призначити адвоката ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання АДРЕСА_1 , відносно якої ставиться питання про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна, для здійснення захисту за призначенням.
Явку адвоката забезпечити у приміщення Богородчанського районного суду Івано-Франківської області судове засідання в на 11:00 год. 01 травня 2025 року.
Оплату послуг адвоката віднести за рахунок держави.
Копію ухвали суду направити до Західного міжрегіональногоцентру знадання безоплатноїправничої допомоги для виконання.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: http://bg.if.court.gov.ua.
Суддя В. В. Решетов
Інформація про процесуальні права та обов`язки
Стаття 43.Права та обов`язки учасників справи
1. Учасники справи мають право:
1) ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень;
2) подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам;
3) подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб;
4) ознайомлюватися з протоколом судового засідання, записом фіксування судового засідання технічними засобами, робити з них копії, подавати письмові зауваження з приводу їх неправильності чи неповноти;
5) оскаржувати судові рішення у визначених законом випадках;
6) користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами.
2. Учасники справи зобов`язані:
1) виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу;
2) сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи;
3) з`являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою;
4) подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази;
5) надавати суду повні і достовірні пояснення з питань, які ставляться судом, а також учасниками справи в судовому засіданні;
6) виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки;
7) виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом.
3. У випадку невиконання учасником справи його обов`язків суд застосовує до такого учасника справи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
4. За введення суду в оману щодо фактичних обставин справи винні особи несуть відповідальність, встановлену законом.
5. Документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
6. Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
7. У разі подання до суду документів в електронній формі учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
8. Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним підписом учасника справи (його представника).
Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника).
9. Якщо позов, апеляційна, касаційна скарга подані до суду в електронній формі, позивач, особа, яка подала скаргу, мають подавати до суду заяви по суті справи, клопотання та письмові докази виключно в електронній формі, крім випадків, коли судом буде надано дозвіл на їх подання в паперовій формі.
Стаття 49.Процесуальні права та обов`язки сторін
1. Сторони користуються рівними процесуальними правами.
2. Крім прав та обов`язків, визначених устатті 43цього Кодексу:
1) позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу;
2) позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження;
3) відповідач має право подати зустрічний позов у строки, встановлені цим Кодексом.
3. До закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви. У справі, що розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, зміна предмета або підстав позову допускається не пізніше ніж за п`ять днів до початку першого судового засідання у справі.
4. У разі направлення справи на новий розгляд до суду першої інстанції зміна предмета, підстав позову не допускаються, крім випадків, визначених цією статтею.
Зміна предмета або підстав позову при новому розгляді справи допускається в строки, встановлені частиною третьою цієї статті, лише у випадку, якщо це необхідно для захисту прав позивача у зв`язку із зміною фактичних обставин справи, що сталася після закінчення підготовчого засідання, або, якщо справа розглядалася за правилами спрощеного позовного провадження, - після початку першого судового засідання при первісному розгляді справи.
5. У разі подання будь-якої заяви, передбаченої пунктом 2 частини другої та частинами третьою і четвертою цієї статті, до суду подаються докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву, про що зазначає у рішенні суду.
6. Суд не приймає відмови від позову, зменшення розміру позовних вимог, визнання позову відповідачем у справі, в якій особу представляє її законний представник, якщо його дії суперечать інтересам особи, яку він представляє.
7. Сторони можуть примиритися, у тому числі шляхом медіації, на будь-якій стадії судового процесу.
Результат домовленості сторін може бути оформлений мировою угодою.
8. Заявник та заінтересовані особи у справах окремого провадження мають права та обов`язки сторін, крім випадків, передбачених урозділі IVцього Кодексу.
Суд | Богородчанський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 17.04.2025 |
Оприлюднено | 21.04.2025 |
Номер документу | 126683497 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Богородчанський районний суд Івано-Франківської області
Решетов В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні