У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10.04.2025 Справа №607/23593/24 Провадження №2-о/607/98/2025
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі головуючого судді Стельмащука П.Я., за участю секретаря судового засідання Двикалюк І.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі цивільну справу за заявою представника ОСОБА_1 адвоката Білик Людмили Станіславівни, заінтересовані особи: Товариство з обмеженою відповідальністю «Мода-Текс», Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, про встановлення факту, що має юридичне значення,
В С Т А Н О В И В:
Представник ОСОБА_1 адвокат Білик Л.С. звернувся до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області із заявою, у якій просить встановити факт припинення трудових відносин між ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , та Товариством з обмеженою відповідальністю «МОДА-ТЕКС» з 01.10.2022.
В обґрунтування заяви вказано, що заявник перебувала у трудових відносинах з Товариством з обмеженою відповідальністю «МОДА-ТЕКС», які з жовтня 2022 року по даний час фактично припинились. Заявник досягнувши 65-річного віку звернулась до Пенсійного фонду з метою отримання надбавки до пенсії. Однак, їй повідомили, що вищевказані трудові відносини не припинилися. Вказане унеможливлює особі скористатися правом на отримання пенсії.
Ухвалою судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_2 від 06.11.2024 відкрито провадження у вищевказаній справі за правилами окремого провадження.
Протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями справу передано для розгляду судді Стельмащуку П.Я. у зв`язку із звільненням судді ОСОБА_2 з посади.
Ухвалою судді від 06.03.2025 прийнято до провадження вказану цивільну справу та призначено проведення судового засідання.
Відповідно до частини першої статті 293ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Суд розглядає в порядку окремого провадження справи, зокрема, про встановлення фактів, що мають юридичне значення (пункт 5 частини другої статті 293 ЦПК України).
У частині першій статті 315ЦПК України визначено перелік фактів, що мають юридичне значення та які можуть бути встановлені в порядку окремого провадження, який не є вичерпним. У судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення (частина друга статті 315 ЦПК України).
Для розгляду справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, роз`яснено, що в порядку окремого провадження розглядаються, зокрема, справи про встановлення фактів, від яких залежить виникнення, зміна або припинення суб`єктивних прав громадян, але тільки якщо воно не пов`язане з необхідністю вирішення в судовому порядку спору про право і якщо заявник не має іншої можливості одержати або відновити документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення (пункт 30 постанови Великої Палати Верховного Суду від 30 січня 2020 року в справі № 287/167/18-ц, провадження № 14-505цс19).
У даній справі ОСОБА_1 звернулась до суду з заявою про встановлення факту припинення трудових відносин з роботодавцем.
Відповідно до частини четвертої статті 315ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо з заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, вбачається спір про право, а якщо спір про право буде виявлений під час розгляду справи, - залишає заяву без розгляду.
Припинення трудових відносин породжує права та обов`язки як для працівника, так і роботодавця, зокрема, в частині проведення з працівником усіх необхідних розрахунків.
Таким чином, пред`явлені ОСОБА_1 вимоги підлягають вирішенню в позовному провадженні, оскільки наявний спір про право між працівником та роботодавцем щодо припинення трудових відносин.
Схожа правова позиція висловлена у постанові Верховного Суду від 16.08.2021 по справі №367/643/21.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про залишення заяви представника ОСОБА_1 адвоката Білик Людмили Станіславівни, без розгляду на підставі частини четвертої статті 315 ЦПК України, оскільки встановлення факту припинення трудових відносин пов`язується із наступним вирішенням спору про право, а тому такий спір має вирішуватися в порядку позовного, а не окремого провадження.
Керуючись ст.ст.315,260,261,353,354 ЦПК України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Заяву представника ОСОБА_1 адвоката Білик Людмили Станіславівни, заінтересовані особи: Товариство з обмеженою відповідальністю «Мода-Текс», Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, про встановлення факту, що має юридичне значення залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Тернопільського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвалу складено та підписано 10.04.2025.
Головуючий суддя П. Я. Стельмащук
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 10.04.2025 |
Оприлюднено | 21.04.2025 |
Номер документу | 126687490 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Стельмащук П. Я.
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Стельмащук П. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні