Справа № 752/8572/25
Провадження № 2/752/5633/25
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
/про передачу справи до іншого суду/
15 квітня 2025 року суддя Голосіївського районного суду м. Києва Машкевич К.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «РЕАЛВІЖНГРУП» про визнання припиненим трудового договору, стягнення заборгованості із заробітної плати, компенсації за невикористані дні відпустки, середнього заробітку за період затримки виплат при звільненні та відшкодування моральної шкоди, суддя
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Голосіївського районного суду міста Києва з позовом до відповідача про визнання припиненим трудового договору, стягнення заборгованості із заробітної плати, компенсації за невикористані дні відпустки, середнього заробітку за період затримки виплат при звільненні та відшкодування моральної шкоди.
Вивчивши матеріали позовної заяви, прихожу до висновку про передачу справи за підсудністю до належного суду, виходячи з наступного.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 27 ЦПК України, позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
З матерівалів справи вбачається, що місцезнаходження відповідача зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 .
Звертаючись до суду позивач посилається на положення ч. 1 ст. 28 ЦПК України та зазначає адресу своєї реєстрації - АДРЕСА_2 .
Відповідно до ч. 1 ст. 28 ЦПК України, позови про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, про визнання батьківства відповідача, позови, що виникають з трудових правовідносин, можуть пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.
Пункт 16 ст. 28 ЦПК України визначає, що позивач має право на вибір між кількома судами, яким згідно з цією статтею підсудна справа, за винятком виключної підсудності, встановленої статтею 30 цього Кодексу.
Разом з тим, відповідно до відповіді №1285168 від 14 квітня 2025 року з Єдиного державного демографічного реєстру, позивач зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 .
Отже, за обраною позивачем підсудністю спору, справа не належить до територіальної підсудності Голосіївського районного суду м. Києва і відноситься до компетенції Печерського районного суду м. Києва.
Дотримання правил підсудності є гарантією права на справедливий суд, тобто на суд, встановлений законом. Адже «суд, встановлений законом» (законний суд), є необхідним інституційним елементом справедливого правосуддя в тому розумінні, яке цьому поняттю надає стаття 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка гарантує, що кожен при вирішенні спору щодо його цивільних прав та обов`язків має право на справедливий і відкритий розгляд упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом. Лише такий суд, керуючись правовими засадами та за встановленою законом процедурою, є компетентним здійснювати правосуддя.
Під підсудністю у цивільному процесуальному праві розуміють інститут (тобто сукупність правових норм), який регулює віднесення справ, які підлягають розгляду судами цивільної юрисдикції, до відання конкретного суду судової системи України для розгляду по першій інстанції. Тобто, визначити підсудність цивільної справи означає встановити компетентний, належний суд у цій справі.
Підсудність - це розподіл підвідомчих загальним судам цивільних справ між різними судами першої інстанції залежно від роду (характеру) справ, що підлягають розгляду, і від території, на яку поширюється юрисдикція того чи іншого суду.
Територіальна підсудність - це підсудність цивільної справи загальному суду в залежності від території, на яку поширюється юрисдикція даного суду. За її допомогою вирішується питання, яким з однорідних судів підсудна для розгляду відповідна справа.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Частиною першою ст. 32 ЦПК України встановлено, що спори між судами про підсудність не допускаються.
Керуючись ст.ст. 27, 30, 31 ЦПК України, суддя
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «РЕАЛВІЖНГРУП» про визнання припиненим трудового договору, стягнення заборгованості із заробітної плати, компенсації за невикористані дні відпустки, середнього заробітку за період затримки виплат при звільненні та відшкодування моральної шкодипередати на розгляд до Печерського районного суду міста Києва/ вулиця Володимирська, 15, місто Київ, 01601 /.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Київського апеляційного суду.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: К.В.Машкевич
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2025 |
Оприлюднено | 22.04.2025 |
Номер документу | 126691092 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Голосіївський районний суд міста Києва
Машкевич К. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні