Герб України

Ухвала від 18.04.2025 по справі 545/1630/25

Полтавський районний суд полтавської області

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

Справа № 545/1630/25

УХВАЛА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"18" квітня 2025 р. суддя Полтавського районного суду Полтавської області Цибізова С.А., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересована особа: Новоселівська сільська рада Полтавського району Полтавської області, про встановлення факту проживання однією родиною зі спадкодавцем на момент відкриття спадщини, -

в с т а н о в и в :

Заявник звернувся до суду з заявою про встановлення факту проживання однією родиною зі спадкодавцем на момент відкриття спадщини.

Відповідно до ч.3 ст.294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.

Заява підлягає залишенню без руху у зв`язку з невідповідністю вимогам ст. 175, 177, 294 ЦПК України.

Відповідно до ч.1, п. 5 ч . 2 ст.175 ЦПК України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Так, у заяві не зазначені обставини щодо переліку спадкового майна, де воно знаходиться, вказавши райони, якщо знаходиться на території різних адміністративно-територіальних одиниць, необхідно вказати вартість спадкового майна для визначення підсудності спору.

У заяві не вказано чим підтверджується з якого часу заявник зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .

Не вказано обставини того чи був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 померлий ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 та з якого часу зазначивши докази на їх підтвердження.

Також, в заяві не зазначені обставини того за якими адресами починаючи з 20.08.1988 були зареєстровані ОСОБА_1 та померлий ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , зазначивши докази на їх підтвердження.

Окрім, того до заяви не доданий документ, що підтверджує сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Щодо посилання заявника на наявність посвідчення учасника бойових дій, суд зазначає наступне:

Згідно із пунктом 13 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір» учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності, Герої України звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях у справах, пов`язаних з порушенням їхніх прав.

У постанові Великої Палати Верховного Суду від 12 лютого 2020 року у справі № 545/1149/17 (провадження №14-730цс19) зазначено, що відповідно до пункту 13 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір» учасники бойових дій під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються від сплати судового збору у справах, пов`язаних з порушенням їхніх прав. Разом з тим, зазначена норма має відсильний характер та не містить вичерпного переліку справ, в яких учасники бойових дій та прирівняні до них особи звільняються від сплати судового збору. Правовий статус ветеранів війни, забезпечення створення належних умов для їх життєзабезпечення та членів їх сімей, встановлені Законом України від 22 жовтня 1993 року N 3551-XII "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". У статті 22цього жЗакону передбачено, що особи, на яких поширюється дія цього нормативного акта, отримують безоплатну правову допомогу щодо питань, пов`язаних з їх соціальним захистом, а також звільняються від судових витрат, пов`язаних з розглядом цих питань. Перелік пільг учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них, визначені у статті 12 цього Закону. Отже, вирішуючи питання про стягнення судового збору з особи, яка має статус учасника бойових дій (прирівняної до нього особи), для правильного застосування норм пункту 13 частини першої статті 5Закону N3674-VI суд має враховувати предмет та підстави позову; перевіряти чи стосується така справа захисту прав цих осіб з урахуванням положень статтей 12, 22 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Подібну правову позицію щодо застосування та тлумачення пункту 13 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір» викладено у постанові Великої Палати Верховного Суду від 09 жовтня 2019 року у справі №9901/311/19 та постанові Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 21.03.2018 року у справі №490/8128/17.

Предметом заяви ОСОБА_1 є встановлення факту проживання однією родиною зі спадкодавцем на момент відкриття спадщини, тобто не стосується соціального і правового захисту учасників бойових дій.

Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду фізичною особою заяви у справах окремого провадження ставка судоовго збору встановлюється у озмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до ст.7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2025 становить 3028 грн.

Відтак, заявник має сплатити за подання заяви судовий збір, який у розмірі 605,60 грн (3028*0,2), надавши документи про сплату судового збору або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору.

Без усунення вказаних недоліків заява не може бути прийнята до провадження суду.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 185, 294, 300 ЦПК України,

у х в а л и в :

Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Новоселівська сільська рада Полтавського району Полтавської області, про встановлення факту проживання однією родиною зі спадкодавцем на момент відкриття спадщини залишити без руху, надавши заявнику строк для усунення недоліків сім днів з моменту отримання копії ухвали.

Попередити заявників, що в разі невиконання ухвали суду у встановлені строки заява буде вважатись неподаною та повернута заявникам.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: С. А. Цибізова

СудПолтавський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення18.04.2025
Оприлюднено21.04.2025
Номер документу126720280
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —545/1630/25

Ухвала від 22.05.2025

Цивільне

Полтавський районний суд Полтавської області

Цибізова С. А.

Ухвала від 18.04.2025

Цивільне

Полтавський районний суд Полтавської області

Цибізова С. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні