Справа № 750/5146/25
Провадження № 2/750/1702/25
У Х В А Л А
18 квітня 2025 року м. Чернігів
Деснянський районний суд м. Чернігова в складі судді Маринченко О.А., розглянув матеріали позовної заяви керівника Чернігівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону в інтересах держави в особі Національної служби здоров`я України, Чернігівської міської ради до ОСОБА_1 про відшкодування витрат на лікування потерпілого,
третя особа Комунальне некомерційне підприємство «Чернігівська міська лікарня № 2» Чернігівської міської ради,
в с т а н о в и в :
16квітня 2024року керівник Чернігівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону в інтересах держави в особі Національної служби здоров`я України, Чернігівської міської ради звернувся до Деснянського районногосуду м.Чернігова зпозовом до ОСОБА_1 про відшкодування витрат на лікування потерпілого.
Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Поняття «суд, встановлений законом» включає в себе, зокрема, таку складову, як дотримання усіх правил юрисдикції та підсудності.
При подачіпозову доДеснянського районногосуду м.Чернігова керівникЧернігівської спеціалізованоїпрокуратури усфері оборониЦентрального регіону при визначенні підсудності керується частиною третьою статті 28 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України), яка передбачає, що позови про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю фізичної особи, чи шкоди, заподіяної внаслідок вчинення кримінального правопорушення, можуть пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача або за місцем заподіяння шкоди.
Разом з тим, з документів, доданих до позовної заяви, слідує, що позивачам - юридичним особам не завдано шкоди внаслідок вчинення кримінального правопорушення, оскільки потерпілим є ОСОБА_2 , який перебував на лікуванні.
Аналогічна позиція викладена в постанові Верховного Суду від 17 січня 2019 року в справі № 462/375/17.
Також, частиною другою статті 1191 Цивільного кодексу України визначено, що держава, Автономна Республіка Крим, територіальні громади, юридичні особи мають право зворотної вимоги до фізичної особи, винної у вчиненні кримінального правопорушення, у розмірі коштів, витрачених на лікування особи, яка потерпіла від цього кримінального правопорушення.
За таких обставин, підстав для застосування частини третьої статті 28 ЦПК України суд не знаходить.
Відповідно до частини першої статті 27 ЦПК України позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
За даними Єдиного державного демографічного реєстру відповідач ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
Таким чином, дана справа не належить до територіальної підсудності Деснянського районного суду м. Чернігова.
Згідно із частиною дев`ятою статті 187 ЦПК України якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
За вказаних обставин, судом, встановленим законом для розгляду даної справи, є Подільський районний суд м. Києва, у зв`язку чим справу належить передати на його розгляд.
Керуючись статтями 27, 31, 187, 258-261, 353, 354, 355 ЦПК України,
у х в а л и в:
Передати справу № 750/5146/25 за позовом керівника Чернігівськоїспеціалізованої прокуратуриу сферіоборони Центральногорегіону вінтересах державив особіНаціональної службиздоров`я України,Чернігівської міськоїради до ОСОБА_1 провідшкодування витратна лікуванняпотерпілого на розгляд Подільському районному суду м. Києва.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Ухвала суду першої інстанції щодо передачі справи на розгляд іншого суду може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо розгляд справи (вирішення питання) здійснювався без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя О.А. Маринченко
Суд | Деснянський районний суд м.Чернігова |
Дата ухвалення рішення | 18.04.2025 |
Оприлюднено | 21.04.2025 |
Номер документу | 126722649 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Деснянський районний суд м.Чернігова
Маринченко О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні