ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 листопада 2010 року Справа №11/1990
Господарський суд Черкаської області в складі: головуючого –судді Довганя К.І., при секретарі –Сахно І.В., за участю представників сторін: позивача –Клименко Л.І. за дорученням, відповідача –не з’явився, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси справу за позовом відкритого акціонерного товариства "Сервіс" до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення 8 455 гривень 29 копійок,
ВСТАНОВИВ:
Заявлено позов про стягнення 8455 грн. 29 коп. заборгованості по орендній платі та комунальних послуг з урахуванням пені, інфляційних та 3% річних. В обґрунтування заявлених вимог позивач послався на те, що відповідач не належним чином виконував умови укладеного сторонами договору оренди нерухомого майна №142 від 19.02.2008р. (далі Договір) в частині перерахування орендної плати в встановлені строки.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримала з підстав викладених у ньому.
Відповідач був належним чином повідомлений про час і місце проведення судового засідання. Однак в судове засідання не з’явився, свого представника не направив, про причини неявки суд не повідомив, відзиву на позов суду не подавав.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, оцінивши наявні у справі докази встановив наступне.
Сторонами 19.02.2008р. було укладено договір відповідно до умов якого та акту приймання-передачі орендованого майна від 19.02.2008р позивач передав в оренду відповідачу нежитлове приміщення за адресою: АДРЕСА_1.
Пунктом 3.6 Договору сторони визначили, що орендна плата перераховується на рахунок Орендодавця щомісячно до п‘ятого числа місяця, за який проводиться розрахунок індексу інфляції.
Відповідач не виконав належним чином взяті на себе зобов‘язання в частині перерахування орендної плати в строки, встановлені п. 3.6 Договору, заборгувавши 7157, 07 грн.
01 грудня 2009 року договір оренди нерухомого майна №142 від 19.02.2008р. був достроково розірваний орендарем (відповідачем по справі) в односторонньому порядку, що суперечить п.7.2. та п. 7.3. вище вказаного договору.
Згідно п.5.2 Договору Орендар зобов‘язується повернути по акту прийому-передачі орендоване приміщення після закінчення терміну дії Договору у стані не гіршому за стан на момент передачі в оренду. В порушення п.5.2 Договору орендар не передав орендоване приміщення по акту прийому-передачі, чим порушив п.5.2 Договору.
У зв’язку з невиконанням відповідачем своїх зобов’язань за договором відповідно до ч.2 ст. 625 ЦК України позивачем були нараховані інфляційні за весь час прострочки в розмірі 262 грн. 66 коп. та три проценти річних від простроченої суми в розмірі 135 грн. 15 коп.
Згідно п. 6.5 Договору та ст. 611 ЦК України позивачем нараховано відповідачу пеню в розмірі 900 грн. 41 коп.
Ст.ст. 173, 174, 193 ГК України, ст.ст. 525, 526, 611, 625, 759, 762 ЦК України містять такі положення:
«Господарським визнається зобов’язання, що виникає між суб’єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим кодексом, в силу якого один суб’єкт (зобов’язана сторона, у тому числі боржник) зобов’язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб’єкта ( виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб’єкт (управлена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов’язаної сторони виконання її обов’язку.
Господарські зобов’язання можуть виникати:
- з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.
До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення ЦК
України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Одностороння відмова від зобов’язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Зобов’язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог – відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
У разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема:
1) припинення зобов'язання внаслідок односторонньої відмови від зобов'язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору;
2) зміна умов зобов'язання;
3) сплата неустойки;
4) відшкодування збитків та моральної шкоди.
Зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.
За договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
Боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Виходячи з фактичних обставин справи та приписів наведеного вище законодавства суд приходить до наступних висновків.
Господарські зобов’язання між сторонами виникли з моменту укладення договору оренди від 19.02.2008р. Позивач умови вказаного договору виконав належним чином передавши відповідачу в оренду передбачене договором майно. Таким чином, у відповідача виникло зобов’язання оплати за оренду нерухомого майна на умовах договору.
Однак за час використання орендованого майна відповідач у встановленому договором розмірі орендну плату не сплачував, заборгувавши позивачу на час розгляду справи 7157 грн. 07 коп.
Крім того у відповідності до п. 6.5 Договору, ст.. ст.. 611, 625 ЦК України відповідач зобов’язаний сплатити позивачу пеню в сумі 900,41 грн., 262 грн. 66 коп. інфляційних та три проценти річних від простроченої суми в розмірі 135 грн. 15 коп.
Також з відповідача на користь позивача підлягають до стягнення витрати останнього на оплату державного мита та інші судові витрати.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 49,82-84 ГПК України суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи –підприємця ОСОБА_2, АДРЕСА_2, код НОМЕР_1 на користь відкритого акціонерного товариства "Сервіс" вул. Г.Дніпра, буд. 1а, м. Канів, 19002, , код 03057816 –7157 грн. 07 коп. боргу, 900 грн. 41 коп. пені, 262 грн. 66 коп. інфляційних, 135 грн. 15 коп. річних, 102 грн. відшкодування витрат на оплату державного мита та 236 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Рішення може бути оскаржене до Київського апеляційного господарського суду.
Суддя К.І.Довгань
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 29.11.2010 |
Оприлюднено | 09.12.2010 |
Номер документу | 12673874 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Довгань К.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні