Справа № 2/593/219/2025
У х в а л а
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"14" квітня 2025 р. Суддя Бережанського районного суду Тернопільської області Данилів О.М., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 до Бережанської державної нотаріальної контори, третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача ОСОБА_2 про зобов`язаня вчинити дію, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернувся в Бережанський районний суд з позовом до Бережанської державної нотаріальної контори, третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача ОСОБА_2 про зобов`язання вчинити дію, а саме: визнати незаконною відмову нотаріуса Бережанської державної нотаріальної контори про відмову у вчиненні нотаріальної дії - видачі свідоцтва про право на спадщину за законом. Зобов`язати нотаріуса Бережанської державної нотаріальної контори видати позивачу свідоцтво про право на спадщину за законом на половину будинковолодіння, що знаходиться в АДРЕСА_1 .
Позовна заява, яка подається до суду в письмовій формі, повинна відповідати загальним вимогам, що встановлені ст.ст. 175, 177 ЦПК України.
Відповідно до ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку та розмірі, або документи, що підтверджують про звільнення позивача від сплати судового збору відповідно до закону.
Суд, ознайомившись із поданим позовом, прийшов до висновку, що він не відповідає вимогам ст. ст. 175, 177 ЦПК України, виходячи із наступного.
Всупереч п.2 ч.3 ст. 175 ЦПК України в позовній заяві не вказано відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у відповідача.
І хоч відповідно до ч. 1 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб, однак позивачем при подачі до суду позовної заяви ця норма не врахована.
Крім цього, у всупереч вимог ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви не долучено документу про належну сплату судового збору.
І хоч до позовної заяви позивачем долучено дві квитанції про сплату ним судового збору, а саме квитанцію до платіжної інструкції № 10 від 1 листопада 2024 року на суму 605,60 грн. та № 30 від 04 листопада 2024 року на суму 605,60грн.. однак із службової записки, складеної заступником керівника апарату Бережанського районного суду було встановлено, що при перевірці повноти та достовірності внесення вартісних показників до ОСК по цивільних справах, виявлено відсутність підтвердження з казначейства про зарахування судового збору по вказаній справі.
Після детальної перевірки квитанцій про сплату судового збору № 10 від 1 листопада 2024 року на суму 605,60 грн. та № 30 від 04.11.2024 року на суму 605,60 виявлено, що дані квитанції про оплату судового збору зараховані до справи № 593/1444/24 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Бережанської державної нотаріальної контори про визнання особи такою, що не прийняла спадщини та визнання права на спадкування, яка згідно ухвали Бережанського районного суду Тернопільської області від 02 січня 2025 року повернуто позивачу.
Зазначеною вище ухвалою зобов`язано управління Державної казначейської служби України у Тернопільській області повернути позивачу ОСОБА_1 сплачений ним судовий збір у розмірі 1211 (однієї тисячі двісті одинадцять) грн.20 коп., згідно квитанцій до платіжної інструкцій № 10 від 1 листопада 2024 року та № 30 від 4 листопада 2024 року.
Із вищевказаного слідує, що судовий збір позивачем по вказаних позовних вимогах не сплачений, що є порушенням ч.4 ст.177 ЦПК України.
Згідно ч.ч. 1, 2, 3 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
За таких обставин позивачу слід усунути виявлені в позовній заяві недоліки, а саме: у позовній заяві зазначити інформацію про наявність чи відсутність у відповідача електронного кабінету, подати копію позову та долучені до нього документи із врахуванням кількості відповідачів та третіх осіб та сплатити судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що у 2025 році становить 1211,20 грн. чи подати документи, які свідчать про звільнення позивача від сплати судового збору.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Бережанської державної нотаріальної контори, третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача ОСОБА_2 про зобов`язаня вчинити дію залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, роз`яснивши, що в іншому випадку позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Бережанського
районного суду Тернопільської області Данилів О.М.
Суд | Борщівський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 14.04.2025 |
Оприлюднено | 23.04.2025 |
Номер документу | 126754698 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Бережанський районний суд Тернопільської області
Данилів О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні