ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
п р о з а л и ш е н н я п о з о в н о ї з а я в и б е з р у х у
22 квітня 2025 року Справа № 926/1305/25
Господарський суд Чернівецької області у складі судді Ярошенко В.П., дослідивши матеріали позовної заяви за вх. № 1305 від 17.04.2025 за позовом:
фізичної особи-підприємця Філімошина Юрія Анатолійовича ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 )
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лілак" (58005, Чернівецька область, м. Чернівці, вул. Кушнірека, 7А, ЄДРПОУ 40220106)
про стягнення заборгованості в розмірі 60798,08 грн.
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Скалат-транс" (47851, Тернопільськаа область, м. Скалат, вул. Грушевського, 86, ЄДРПОУ 35039225) звернулось до Господарського суду Чернівецької області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лілак" (58005, Чернівецька область, м. Чернівці, вул. Кушнірека, 7А, ЄДРПОУ 40220106) про стягнення заборгованості за договором-заявкою №1-03/01/25 від 03.01.2025 на транспортне облуговування в міжнародному сполученні.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач не виконав своїх зобов`язань щодо оплати послуг перевезення за маршрутом смт. Глибока - м. Вроцлав відповідно до договору-заявки №1-03/01/25 від 03.01.2025 у встановлений строк.
Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 17.02.2025, справу розподілено судді Ярошенко В. П.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
В статті 162 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги до форми і змісту позовної заяви.
Відповідно до пункту 2 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи-підприємця (для фізичних осіб-підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
В порушення пункту 2 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України позивач у вступній частині позовної заяви не зробив вказівку на статус "фізичної особи-підприємця" Філімошина Юрія Анатолійовича.
Відповідно до ч. 1 ст. 172 ГПК України, позивач зобов`язаний до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Суд встановлено, що позивач не надав суду доказів надсилання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів у зв`язку з тим, що відповідач не зареєстрував кабінет в системі ЄСІСТ пославшись на ч. 7 ст. 42 Господарського процесуального кодексу України вважає, що він звільнений від обов`язку направлення відповідачу копії даної позовної заяви.
Однак, суд непогоджується з даним твердженням, що позивач звільнений від обов`язку надсилання копії позовної заяви та доданих до неї документів, оскільки відповідно до ч. 7 ст. 42 якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи надсилати копії документів іншим учасникам справи, такі документи можуть направлятися вказаним особам з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в електронній формі, крім випадків, коли інший учасник не має офіційної електронної адреси, але це не єдиний можливий спосіб повідомлення позивача про наявний позов, що порушує його право на захист.
Отже, твердження позивача про те, що відповідач не виконав обов`язку зареєструвати електронний кабінет в системі ЄСІСТ суд вважає безпідставним, та таким, що жодним чином не звільняє позивача від обов`язку відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів всіма можливими способами.
В порушення вимог п.2 ч.3 ст.162, п.1 ч.1 ст.164 та ч.1 ст.172 ГПК України до позовної заяви не додано належних доказів направлення позовної заяви, з додатками, відповідачу.
Частиною першою статті 174 Господарського процесуального кодексу України унормовано, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до частини другої статті 174 Господарського процесуального кодексу України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, позовну заяву фізичної особи-підприємця Філімошина Юрія Анатолійовича слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення зазначених у цій ухвалі недоліків.
Поряд з цим, суд вважає за належне роз`яснити позивачу, що якщо усунуто недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду (частина третя статті 174 Господарського процесуального кодексу України).
На підставі викладеного, керуючись статтями 91, 162, 172, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
П О С Т А Н О В И В:
1. Позовну заяву фізичної особи-підприємця Філімошина Юрія Анатолійовича - залишити без руху.
2. Встановити фізичній особі-підприємцю Філімошину Юрію Анатолійовичу, строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Роз`яснити фізичній особі-підприємцю Філімошину Юрію Анатолійовичу, що згідно з частиною четвертою ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, у разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Ухвалу складено та підписано 22.04.2025.
Суддя Вікторія ЯРОШЕНКО
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://cv.arbitr.gov.ua/sud5027/.
Суд | Заставнівський районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 22.04.2025 |
Оприлюднено | 23.04.2025 |
Номер документу | 126765271 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Ярошенко Вікторія Петрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні