Віньковецький районний суд Хмельницької області
Справа № 670/250/25
Провадження № 3/670/115/25
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 квітня 2025 року селище Віньківці
Суддя Віньковецького районного суду Хмельницької області Мусієнко М.Б., розглянувши матеріали, які надійшли із сектору поліцейської діяльності № 1 відділення поліції № 3 Хмельницького районного управління поліції ГУНП в Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,місце реєстрації: АДРЕСА_1 ,одруженого,має наутриманні трьохмалолітніх дітей,є фізичноюособою-підприємцемза ч. 3 ст. 173-2 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
29.03.2025 близько 11 год. 00 хв. громадянин ОСОБА_1 за місцем свого проживання в АДРЕСА_1 повторно протягом року вчинив відносно своїх малолітніх дітей ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 домашнє насильство, а саме умисні дії психологічного характеру, які полягали у образах нецензурною лайкою,принижуванні, внаслідок чого була завдана шкода психічному здоров`ю потерпілих ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , чим порушив п. 14 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст.173-2 КУпАП.
ОСОБА_1 у судове засідання 22.04.2025 не з`явився, про час та місце розгляду справи про адміністративне правопорушення був повідомлений належним чином, що підтверджується довідкою про доставку SMS-повідомлення від 08.04.2025, однак, подав заяву, в якій просив проводити розгляд справи без його участі, зазначив, що вину у вчиненому визнає, а тому суд вважає можливим відповідно до ч. 1 ст. 268 КУпАП розглянути справу за його відсутності.
У судовому засіданні потерпілі малолітні в присутності законного представника матері ОСОБА_4 повідомили, що вони були вдома з татом, який випив і почав із ними сваритися, грюкати дверима, бити посуд, від чого вони дуже злякалися, плакали. Пояснили, що вони не розуміли чого батько від них хоче, боялися його, а потім прийшла мама.
Згідно з ч. 1 ст. 173-2 КУпАП відповідальність настає за вчинення домашнього насильства, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого була завдана шкода фізичному або психічному здоров`ю потерпілого.
Згідно з ч. 2 ст. 173-2 КУпАП відповідальність настає за вчинення діяння, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи.
Згідно з ч. 3 ст. 173-2 КУпАП відповідальність настає за повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частинами першою або другою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню.
Відповідно дост.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно зп.3ч.1ст.1Закону України«Про запобіганнята протидіюдомашньому насильству» домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім`ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім`єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.
Згідно з п. 14 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» психологічне насильство форма домашнього насильства, що включає словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, якщо такі дії або бездіяльність викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров`ю особи.
За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров`я (ВООЗ), психічне здоров`я - це стан благополуччя, при якому кожна людина може реалізувати свій власний потенціал, впоратися із життєвими стресами, продуктивно та плідно працювати, а також робити внесок у життя своєї спільноти.
Шкода психічному здоров`ю може проявлятися у почутті сорому і провини, втраті пам`яті або сюрреальному відчутті дійсності, емоційній нестабільності та перепадах настрою, почутті безвихідності, страху, думках про самогубство тощо.
Відповідно до постанови судді Віньковецького районного суду Хмельницької області від 20.02.2025 у справі № 670/106/25 ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 173-2 КУпАП, та накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу. Постанова набрала законної сили 04.03.2025.
Надані у судовому засіданні потерпілими малолітніми пояснення свідчатьпро те,що діями ОСОБА_1 булазавдана шкода їх психічному здоров`ю.
Вина ОСОБА_1 у вчиненніадміністративного правопорушення,передбаченого ч.3ст.173-2КУпАП,підтверджується наданими в судовому засіданні поясненнями малолітніх потерпілих ОСОБА_2 та ОСОБА_3 ,а такожматеріалами справи про адміністративне правопорушення,а саме:протоколом проадміністративне правопорушеннясерії ВАД№235985від 29.03.2025,рапортом СПД№ 1ВП №3Хмельницького РУПГУНП вХмельницькій областівід 29.03.2025,постановою суддіВіньковецького районногосуду Хмельницькоїобласті від 20.02.2025 у справі № 670/106/25, а також письмовими поясненнями ОСОБА_1 .
Під часнакладення адміністративногостягнення суддявраховує характервчиненого адміністративногоправопорушення,особу ОСОБА_1 ,якийвину визнає,за місцемпроживання характеризуєтьсяпосередньо,а томусуддя дійшлависновку,що на ОСОБА_1 необхідно накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, щостановить 1020 грн00 коп.(60х17 грн 00 коп.).
Відповідно доч.1ст.39-1КУпАП у разі вчинення домашнього насильства чи насильства за ознакою статі суд під час вирішення питання про накладення стягнення за адміністративне правопорушення має право одночасно вирішити питання про направлення особи, яка вчинила домашнє насильство чи насильство за ознакою статі, на проходження програми для таких осіб, передбаченої законом.
Пунктом 1ч.2ст.8Закону України«Про запобіганнята протидіюдомашньому насильству»до повноваженьвиконавчих органівселищних раду сферізапобігання тапротидії домашньомунасильству належить забезпечення реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.
Відповідно доп.4ч.1ст.24Закону України«Про запобіганнята протидіюдомашньому насильству»спеціальним заходомщодо протидіїдомашньому насильству є направлення кривдника на проходження програми для кривдників.
Частинами 1,2ст.28Закону України«Про запобіганнята протидіюдомашньому насильству»визначено,що суб`єктами,відповідальними завиконання програмдля кривдників,є місцевідержавні адміністраціїта органимісцевого самоврядування. Суб`єкт, відповідальний за виконання програм для кривдників, організовує та забезпечує проходження кривдниками таких програм.
Відповідно до ч. 6 ст. 28 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» кривдника може бути направлено судом на проходження програми для кривдників на строк від трьох місяців до одного року у випадках, передбачених законодавством.
Враховуючи, що ОСОБА_1 , незважаючи на застосування до нього 20.02.2025 адміністративного стягнення за вчинення домашнього насильства, на шлях виправлення не став, знову вчинив домашнє насильство щодо своїх малолітніх дітей, суд вважає за необхідне направити його до Віньковецької селищної ради для проходження програми, передбаченої Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», строком на три місяці.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» із ОСОБА_1 необхідно стягнути на користь держави судовий збір у розмірі 605 грн 60 коп.
Керуючись ст. 39-1, 40-1, 173-2, 284, 287, 294 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст. 4, 15 Закону України «Про виконавче провадження», суддя
ПОСТАНОВИВ:
визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 173-2 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1020 (одна тисяча двадцять) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь Держави у розмірі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 копійок.
Направити ОСОБА_1 до Віньковецької селищної ради (ідентифікаційний код юридичної особи 04403315, місце знаходження: вул. Соборної України, буд. 15, с-ще Віньківці, Хмельницький район, Хмельницька область) для проходження програми, передбаченої Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», строком на три місяці.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення, шляхом подання апеляційної скарги до Хмельницького апеляційного суду через Віньковецький районний суд Хмельницької області.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Реквізити для сплати штрафу: номер рахунку (IBAN): UA558999980313050106000022753, код отримувача (ЄДРПОУ): 37971775, код класифікації доходів бюджету: 21081100, отримувач коштів: ГУК у Хмель.обл/Віньков.стг/21081100, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО ДКСУ):899998.
Стягувач: Віньковецький районний суд Хмельницької області, адреса місцезнаходження: вул. Л. Українки, буд. 2, с-ще Віньківці, Хмельницького району Хмельницької області, ідентифікаційний код юридичної особи 02886960.
Боржник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 .
Реквізити для зарахування судового збору: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, номер рахунку (IBAN): UA908999980313111256000026001, код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, код клас ифікації доходів бюджету: 22030106.
Стягувач: Державна судова адміністрація України, адреса місцезнаходження: 01601, м. Київ, вул. Липська, 18/5, ідентифікаційний код юридичної особи 26255795.
Боржник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 .
Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці з наступного дня після набрання постановою законної сили.
Суддя Мар`яна МУСІЄНКО
Суд | Віньковецький районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 22.04.2025 |
Оприлюднено | 24.04.2025 |
Номер документу | 126776789 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Категорія | Адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування |
Адмінправопорушення
Віньковецький районний суд Хмельницької області
Мусієнко М. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні