Справа № 211/3473/25
Провадження № 1-кс/211/634/25
У Х В А Л А
іменем України
про тимчасовий досту до речей і документів
23 квітня 2025 року
Слідчий суддя Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотанняслідчого СВ відділення поліції № 1 Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні№12024041720001570 від 17.12.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 382 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий СВ відділення поліції №1 Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області лейтенант поліції ОСОБА_3 за погодженням з прокурором Криворізької східної окружної прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді з клопотаннямпро надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Клопотання обґрунтовано тим, що до відділення поліції №1 Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області надійшло повідомлення про те, що ОСОБА_5 умисно не виконує рішення суду, а саме Виконавчий лист Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу у справі №211/4388/23. У повідомленні про притягнення до кримінальної відповідальності за ст.382 КК України від ІНФОРМАЦІЯ_1 вказано, про те, що у провадженні перебуває виконавче провадження №75817935 про: Зобов`язати ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 , місце проживання зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 ) усунути перешкоди ІНФОРМАЦІЯ_3 (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , юридична адреса: АДРЕСА_2 ) у користуванні частиною земельної ділянки з кадастровим номером 1211000000:03:205:0037, площею 54 кв.м., яка розташована за адресою: АДРЕСА_3 , привівши її у придатний до використання стан, шляхом знесення об?єкту самочинного будівництва - будівлі магазину А-1 (загальна площа 44,1 кв.м.). Надалі, вказано про те, що 20.11.2024 року, керуючись вимогами ст. 63,75 Закону України «Про виконавче провадження», головним державним виконавцем було винесено постанову про накладення штрафу, за невиконання рішення суду, яку за вих. №172535 отримав особисто представник боржника адвокат ОСОБА_6 , та встановлено новий строк для виконання - 10 робочих днів. Всупереч вимогам Закону, боржником повторно у визначений термін, рішення суду виконано не було, про що складено відповідний акт від 04.12.2024 року, на виконавчих діях був присутній представник боржника адвокат ОСОБА_6 . Оскільки, боржником повторно у визначений строк рішення суду не виконано, 04.12.2024 року державним виконавцем, керуючись вимогами ст. 63,75 Закону України «Про виконавче провадження», винесено постанову про накладення штрафу, за невиконання рішення суду, яку за вих. №179631 отримав особисто представник боржника адвокат ОСОБА_6 .
Отже, у органу досудового розслідування достатньо підстав вважати, що ОСОБА_5 вчинила злочин, передбачений ч. 1 ст. 382 КК України, адже в її діях вбачаються ознаки умисного невиконання постанови суду, що набрала законної сили.
За вказаним фактом були внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за№12024041720001570 від 17.12.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченогоч. 1 ст. 382 КК України.
На даному етапі досудового розслідування виникла обґрунтована необхідність отримати дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою збирання доказів по кримінальному провадженню, проведення швидкого та повного досудового розслідування.
Отримати тимчасовий доступ до речей та документів необхідно для отримання доказів вчинення кримінального правопорушення саме ОСОБА_5 .
Іншим способом отримати інформацію та документи, що мають доказове значення у кримінальному провадженні, неможливо.
Слідчий та прокурор у судове засідання не з`явилися, у клопотанні просили розглядати клопотання за їх відсутності.
Представники володільців документів у судове засідання не викликались на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України.
Згідно з положеннями ч. 4ст. 107 КПК Українифіксування розгляду за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснювалось.
Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з таких підстав.
Згідно з ч. 1 статті 129-1 суд ухвалює рішення іменем України, яке є обов`язковим до виконання.
Відповідно до ч. 2 ст. 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України.
Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Завданнями кримінального провадження згідно з ч. 1 ст. 2 КПК є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу, і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Частиною 2 ст. 9 КПК України передбачено, що прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов`язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити, як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом`якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень. Із змісту ст. 25 КПК України вбачається, що прокурор, слідчий зобов`язані в межах своєї компетенції вжити всіх передбачених законом заходів для встановлення події кримінального правопорушення та особи, яка його вчинила. Згідно з ч. 4 ст. 38 КПК України орган досудового розслідування зобов`язаний застосовувати всі передбачені законом заходи для забезпечення ефективності досудового розслідування.
Згідно зіст. 159 КПК Українитимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно з приписами ч. 1ст. 160 КПК Українисторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до ч. 6ст. 163 КПК Українислідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Враховуючи обставини кримінального правопорушення, викладені у клопотанні, а також те, що є можливість використання як доказів відомостей, що містяться у володільця документів, та не можливо іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою отриманої інформації, слідчий суддя вважає за необхідне надати дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Беручи до уваги вищевикладене, слідчий суддя вважає можливим задовольнити клопотання слідчого.
На підставі вищенаведеного, керуючись вимогами ст. ст. 107, 131, 159-160, 163-165 КПК України, слідчий суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотанняслідчого СВ відділення поліції № 1 Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні№12024041720001570 від 17.12.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 382 КК України-задовольнити.
Надати слідчому СВ відділення поліції №1 Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській областілейтенанту поліції ОСОБА_3 дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , юридична адреса: АДРЕСА_4 , а саме до:
-належним чином завірених копій виконавчого провадження №75817935 за рішенням ІНФОРМАЦІЯ_4 від 09.07.2024 року (справа №211/4388/23, виконавчий документ про примусове виконання рішення від 09.07.2024) адміністративних матеріалів та справ, що стали підставою для прийняття рішень, у тому числі додатків та відеозаписів, з можливістю вилучення засвідчених належним чином копій.
Роз`яснити, що відповідно до вимог ст. 165 КПК України, особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду. Зазначена в ухвалі слідчого судді, суду особа зобов`язана пред`явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію. Особа, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і оригіналів або копій документів, зобов`язана залишити володільцю речей і оригіналів або копій документів опис речей і оригіналів або копій документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, суду. На вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених оригіналів документів. Копії документів, які вилучаються або оригінали яких вилучаються, виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.
Повідомити, що згідно зі ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала підлягає негайному виконанню особою, яка відповідальна за виконання ухвали.
Ухвала може бути пред`явлена до виконання протягом 7 діб з дня її складання.
Ухвала слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів, які не визначені п. 10 ч. 1 ст. 309 КПК України, винесена під час досудового розслідування окремому оскарження не підлягає, однак заперечення проти них можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Довгинцівський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 23.04.2025 |
Оприлюднено | 24.04.2025 |
Номер документу | 126791889 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Довгинцівський районний суд м.Кривого Рогу
Костенко Є. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні