Ухвала
від 22.04.2025 по справі 638/5786/25
ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 638/5786/25

Провадження № 1-в/638/418/25

УХВАЛА

22 квітня 2025 року м. Харків

Суддя Дзержинськогорайонного судум.Харкова ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Харкові подання начальника Державної установи «Олексіївська виправна колонія (№25)» ОСОБА_4 про приведення у відповідність до вимог Закону України «Про внесення змін до Кримінального, Кримінального процесуального кодексів України та інших законодавчих актів України щодо удосконалення видів кримінальних покарань» від 23 серпня 2023 року вироку щодо засудженого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,

ВСТАНОВИВ

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , засуджений за вироком Роменського міськрайонного суду Сумської області від 04 грудня 2023 року, що відбуває покарання в Державній установі «Олексіївська виправна колонія (№ 25)».

Згідно з вироком Роменського міськрайонного суду Сумської області від 04 грудня 2023 ОСОБА_5 визнаний винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 185 КК України та йому призначено покарання із застосуванням ч. 1 ст. 69 КК України у виді арешту на строк 6 (п`ять) місяців.

02 квітня 2025 року начальник Державної установи «Олексіївська виправна колонія (№25)» ОСОБА_6 подав на розгляд суду подання, в якому просив суд привести вирок Роменського міськрайонного суду Сумської області від 04 грудня 2023 року у відповідність до вимог Закону України «Про внесення змін до Кримінального, Кримінального процесуального кодексів України та інших законодавчих актів України щодо удосконалення видів кримінальних покарань» від 23 серпня 2023 року.

В обґрунтування подання зазначив, що 28 березня 2024 року набрав законної сили Закон України «Про внесення змін до Кримінального, Кримінального процесуального кодексів України та інших законодавчих актів України щодо удосконалення видів кримінальних покарань» від 23.08.2023 року, яким на підставі частини 1 пункту 4 внесені зміни у статтю 60 Кримінального кодексу України.

В судове засідання засуджений та представник виправної колонії не з`явилися, надали заяви про розгляд подання за їх відсутністю. Прокурор проти задоволення клопотання не заперечував.

Дослідивши подання та додані до нього матеріали, суд дійшов висновку про наявність підстав для приведення вироку Роменського міськрайонного суду Сумської області від 04 грудня 2023 року у відповідність до вимог Закону України «Про внесення змін до Кримінального, Кримінального процесуального кодексів України та інших законодавчих актів України щодо удосконалення видів кримінальних покарань» від 23.08.2023, з наступних підстав.

З матеріалів подання вбачається, що вироком Роменського міськрайонного суду Сумської області від 04 грудня 2023 року ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , призначено покарання у виді 6 місяців арешту за ч. 4 ст. 185, ст. 69 КК України.

28 березня 2024 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Кримінального, Кримінального процесуального кодексів України та інших законодавчих актів України щодо удосконалення видів кримінальних покарань» № 3342-IX від 23 серпня 2023 року, яким на підставі частини 1 пункту 4 внесені зміни у статтю 60 Кримінального кодексу України, та визначено, що «1. Покарання у виді арешту полягає в триманні засудженого військовослужбовця в умовах ізоляції на гауптвахті і встановлюється на строк від одного до шести місяців. 2. Арешт не застосовується до вагітних жінок та жінок, які мають дітей віком до семи років».

Згідно зі ст. 60 КК України, в редакції чинній станом на 28 березня 2024 року, покарання у виді арешту полягає в триманні засудженого військовослужбовця в умовах ізоляції на гауптвахті і встановлюється на строк від одного до шести місяців. Арешт не застосовується до вагітних жінок та жінок, які мають дітей віком до семи років.

Отже, оскільки ОСОБА_5 не є військовослужбовцем, до нього не може бути застосоване покарання у виді арешту.

За таких обставин, наявні підстави для вирішення питання про звільнення від покарання і пом`якшення покарання у випадках, передбачених частинами 2 і 3 статті 74 Кримінального кодексу України.

Відповідно до п. 13 ч. 1 ст. 537 Кримінального процесуального кодексу України передбачено, що під час виконання вироків суд, визначений ч. 2 ст. 539 цього Кодексу, має право вирішувати питання в тому числі про звільнення від покарання і пом`якшення покарання у випадках, передбачених ч. 2 і ч. 3 ст. 74 Кримінального кодексу України.

Згідно із п. 2 ч. 2 ст. 539 КПК України клопотання (подання) по вирішенню питання, пов`язаного із виконанням вироку суду, подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого виконується вирок у разі необхідності вирішення питань, передбачених п. 13 ч. 1 ст. 537 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1, 3 ст. 5 Кримінального кодексу України закон про кримінальну відповідальність, що скасовує злочинність діяння, пом`якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи, має зворотну дію у часі, тобто поширюється на осіб, які вчинили відповідні діяння до набрання таким законом чинності, у тому числі на осіб, які відбувають покарання або відбули покарання, але мають судимості. Закон про кримінальну відповідальність, що частково пом`якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи, а частково посилює кримінальну відповідальність або іншим чином погіршує становище особи, має зворотну дію у часі лише в тій частині, що пом`якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи.

Згідно з ч. 1 та 3 статті 74 КК України звільнення засудженого від покарання або подальшого його відбування, заміна більш м`яким, а також пом`якшення призначеного покарання, крім звільнення від покарання або пом`якшення покарання на підставі закону України про амністію чи акту про помилування, може застосовуватися тільки судом у випадках, передбачених цим Кодексом. Призначена засудженому міра покарання, що перевищує санкцію нового закону, знижується до максимальної межі покарання, встановленої санкцією нового закону. У разі якщо така межа передбачає більш м`який вид покарання, відбуте засудженим покарання зараховується з перерахуванням за правилами, встановленими частиною першою статті 72 цього Кодексу.

При призначенні покарання за вироком Роменського міськрайонного суду Сумської області від 04 грудня 2023, суд, враховуючи обставини справи, дані про особу винного, наявність обставин, що пом`якшують покарання обвинуваченого, дійшов висновку про застосування ч.1 ст.69 КК України, перейшовши до іншого, більш м`якого виду основного покарання, не зазначеного в санкції ч.4 ст.185 КК України, яке буде необхідне й достатнє для його виправлення і попередження нових злочинів.

Вказаним Законом України «Про внесення змін до Кримінального, Кримінального процесуального кодексів України та інших законодавчих актів України щодо удосконалення видів кримінальних покарань» № 3342-IX від 23 серпня 2023 року доповнено Кримінальний кодекс України ст. 59-1.

Згідно зі ст. 59-1 КК України покарання у виді пробаційного нагляду полягає в обмеженні прав і свобод засудженого, визначених законом і встановлених вироком суду, із застосуванням наглядових та соціально-виховних заходів без ізоляції від суспільства. Пробаційний нагляд призначається на строк від одного до п`яти років.

Покарання у виді пробаційного нагляду є найближчим за тяжкістю до покарання у виді арешту відповідно до положень ст. 51 КК України.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 72 КК України одному дню арешту відповідають два дні пробаційного нагляду.

За таких обставин, суд враховує положення ст. 69 КК України, а тому наявні підстави для заміни призначеного покарання у виді арешту більш м`яким, а саме покаранням у виді пробаційного нагляду строком 6 місяців, що відповідає положенням ст. 59-1, 72 КК України і не погіршує становище засудженого.

Керуючись ст. 74, 537, 539 КПК України, суд

УХВАЛИВ

Подання начальника Державної установи «Олексіївська виправна колонія (№25)» ОСОБА_4 про приведення у відповідність до вимог Закону України «Про внесення змін до Кримінального, Кримінального процесуального кодексів України та інших законодавчих актів України щодо удосконалення видів кримінальних покарань» від 23 серпня 2023 року вироку щодо засудженого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - задовольнити.

Замінити ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , покарання за вироком Роменського міськрайонного суду Сумської області від 04 грудня 2023 року за ч. 4 ст. 185 КК України, з урахуванням положень ч. 1 ст. 69 КК України, на покарання у виді пробаційного нагляду строком 6 місяців.

Покласти на засудженого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,такі обов`язки:

1) періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;

2) повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну свого місця проживання, роботи або навчання;

3) не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.

Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення через Дзержинський районний суд м. Харкова.

Суддя ОСОБА_1

СудЖовтневий районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення22.04.2025
Оприлюднено24.04.2025
Номер документу126793281
СудочинствоКримінальне
КатегоріяСправи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про звільнення від покарання і пом’якшення покарання у випадках, передбачених частинами 2 і 3 статті 74 Кримінального кодексу України

Судовий реєстр по справі —638/5786/25

Ухвала від 22.04.2025

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Поляков О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні