Справа № 277/263/25
У Х В А Л А
"22" квітня 2025 р. с-ще Ємільчине
Ємільчинський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді Заполовського В.В.
присяжних Антощук Н.В.
Скидан Л.С.
за участю секретаря с/з Лук`янчук Т.В.
розглянувши, відповідно до вимог ст.247 ч.2 ЦПК України без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа орган опіки та піклування Барашівської сільської ради Звягельського району Житомирської області про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна
ВСТАНОВИВ:
Представник заявника адвокат Шевчук Р.В. звернувся до суду із вказаною заявою, в якій просить визнати ОСОБА_2 недієздатним, встановити над ним опіку та призначити ОСОБА_1 опікуном над недієздатним ОСОБА_2 .
До заяви про визнання особи недієздатною представник заявника додав клопотання, в якому просив призначити по справі судово-психіатричну експертизу з метою визначення психічного стану ОСОБА_2 та здатності усвідомлювати ним значення своїх дій і керувати ними.
Представник заявника в судове засідання не з`явився, надав до суду заяву, в якій просив розгляд справи провести без його участі та участі заявника, а також просив призначити судово-психіатричну експертизу.
Представник заінтересованої особи органу опіки та піклування Барашівської сільської ради Звягельського району Житомирської області в судове засідання не з`явилась, надала до суду заяву, в якій просили провести судове засідання без її участі, а також вказала, що не заперечує проти призначення судово-психіатричної експертизи.
Відповідно до ч.1 ст.298 ЦПК України, суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Відповідно до ст.7 Закону України «Про судову експертизу», виключно державними спеціалізованими установами здійснюється судово-експертна діяльність, пов`язана з проведенням судово-психіатричних експертиз. Тому проведення відповідної судово-психіатричної експертизи може бути доручено експертам Житомирської обласної психіатричної лікарні для проведення експертизи, що є державною спеціалізованою установою.
Як зазначається в п.4 постанови Пленуму Верховного Суду України від 28 березня 1972 року №3 «Про судову практику в справах про визнання громадянина обмежено дієздатним чи недієздатним», судово-психіатрична експертиза призначається у справах про визнання громадянина недієздатним. В ухвалі про призначення експертизи на вирішення експертів мають бути поставлені такі питання:
1) чи хворіє даний громадянин на психічну хворобу;
2) чи розуміє він значення своїх дій та чи може керувати ними.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.252 ЦПК України, суд може за заявою особи, яка бере участь у справі, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у разі призначення судом експертизи.
З огляду на наявність достатніх даних про психічний розлад здоров`я ОСОБА_2 , суд визнає обґрунтованим заявлене клопотання про призначення судово-психіатричної експертизи.
Керуючись ст.ст.103-105, 252, 298, 259, 260, 353 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання представника заявника адвоката Шевчука Руслана Віталійовича про призначення судово-психіатричної експертизи задовольнити.
Призначити у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа орган опіки та піклування Барашівської сільської ради Звягельського району Житомирської області про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна судово-психіатричну експертизу, проведення якої доручити експертам Житомирської філії Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України» (Житомирський р-н, с. Зарічани, Шосе Бердичівське, 3).
На вирішення експертів поставити наступні питання:
1) Чи страждає на психічну хворобу ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ?
2) Чи розуміє ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , значення своїх дій та чи здатний керувати своїми діями?
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст.384, 385 КК України.
Надати експертам оригінал медичної карти ОСОБА_2 .
Витрати, пов`язані з проведенням судово-психіатричної експертизи покласти на заявника.
Зупинити провадження у справі на час проведення експертизи.
Ухвала може бути оскаржена в частині зупинення провадження у справі до апеляційного суду Житомирської області через Ємільчинський районний суд Житомирської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Присяжні: Н.В. Антощук
Л.С. Скидан
Суддя: В.В.Заполовський
Суд | Ємільчинський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 22.04.2025 |
Оприлюднено | 25.04.2025 |
Номер документу | 126827164 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Ємільчинський районний суд Житомирської області
Заполовський В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні