Ухвала
від 23.04.2025 по справі 646/3256/25
ЧЕРВОНОЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 646/3256/25

№ провадження 1-кс/646/1016/2025

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 квітня 2025 року м. Харків

Слідчий суддя Червонозаводського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань клопотання дізнавача сектору дізнання відділу поліції № 1 Харківського РУП № 1 ГУ НП в Харківській області лейтенант поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025226180000088 від 10.04.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України,

встановив:

Дізнавач СДВП №1ХРУП №1ГУНП вХарківській області ОСОБА_3 звернувся дослідчого суддіз вищезазначенимклопотанням,яке погодженеу встановленомукримінальним процесуальнимзаконодавством порядкупрокурором Слобідськоїокружної прокуратурим.Харкова ОСОБА_4 ,в якомупросить:надати дізнавачуСД ВП№ 1ХРУП №1ГУ НПв Харківськійобласті лейтенантуполіції ОСОБА_3 тимчасовий доступдо речейі документів,які містятьохоронювану закономтаємницю,а самедо належнимчином завіреноїкопії документів,у якихміститься наступнаінформація:чи перебуваєу ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_1 » на обліку ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ; якщо так, то з якого часу; який препарат наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів призначений ОСОБА_5 , у якій дозировці та у якій формі речовини (із зазначенням усіх дозировок з моменту призначення ОСОБА_5 наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів); який графік видачі препаратів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів призначений ОСОБА_5 ; які правила поводження з наркотичним засобом, психотропною речовиною і прекурсорами, які призначені ОСОБА_5 ; коли останній раз видавався ОСОБА_5 препарат наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів призначений останній, у якій дозировці з 09.04.2025, а також інформація чи отримувала ОСОБА_5 після 09.04.2025; якщо так, то коли саме та у якій дозировці, (тобто можливість ознайомитись з документами та вилучити їх для долучення до матеріалів кримінального провадження), які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (Код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), юридична адреса: АДРЕСА_1 , з можливістю їх вилучення у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 .

Розгляд клопотання провести в порядку ч. 2 ст. 163 КПК України, без виклику осіб у володінні яких знаходяться зазначена інформація.

Мотивоване клопотання тим, що Сектором дізнання відділу поліції №1 Харківського РУП №1 ГУНП в Харківській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025226170000088 від 10.04.2025, за ознаками складу кримінального правопорушення проступку, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 09.04.2025 до ВП № 1 ХРУП № 1 ГУНП в Харківській області надійшло повідомлення зі служби 102 про те, що 09.04.2025 приблизно о 11 год. 34 хв. за адресою: АДРЕСА_3 виявлено ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка мала при собі речовини зовні схожі на наркотичні. ( ЖЄО 6947 від 09.04.2025).

09.04.2025 у період часу з 11:56 до 12:14 під безперервну відео фіксацію, в присутності двох понятих проведено огляд місця події на відкритій ділянці місцевості за адресою: АДРЕСА_3 , в ході якого жінка, яка представилась ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , надала для огляду та вилучення три таблетки білого кольору, які було поміщено до сейф пакету PSP1404914, який було опечатано на який було нанесено пояснювальний напис, засвідчено підписами учасників слідчої дії та вилучено.

В ходідосудового розслідування,виникла необхідністьу підтвердженічи спростуванніперебування ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 на замісній підтримуючій терапії в ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (Код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ).

10.04.2025 надіслано запит в ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на електроннуадресу ІНФОРМАЦІЯ_3 , стосовно перебування ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 на програмі ЗПТ в ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », однак жодної відповіді отримано не було.

З метою дотримання вимог ст. 2 КПК України, в частині забезпечення швидкого, повного та неупередженого досудового розслідування, в ході проведення досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю та які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), а саме до належним чином завіреної копії документів, у яких міститься наступна інформація: чи перебуває у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на обліку ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ; якщо так, то з якого часу; який препарат наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів призначений ОСОБА_5 , у якій дозировці та у якій формі речовини (із зазначенням усіх дозировок з моменту призначення ОСОБА_5 наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів); який графік видачі препаратів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів призначений ОСОБА_5 ; які правила поводження з наркотичним засобом, психотропною речовиною і прекурсорами, які призначені ОСОБА_5 ; коли останній раз видавався ОСОБА_5 препарат наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів призначений останній, у якій дозировці з 09.04.2025, а також інформація чи отримувала ОСОБА_5 після 09.04.2025; якщо так, то коли саме та у якій дозировці.

Згідно з ч. 2 ст. 93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів також шляхом витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів та відомостей.

Згідно з ст. 40-1 КПК України органи державної влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, службові особи, інші фізичні особи зобов`язані виконувати законні вимоги та процесуальні рішення дізнавача.

Відповідно до п. 18 інформаційного листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №223-558/0/4-13 від 05.04.2013, застосування стороною кримінального провадження такого способу збирання доказів як вилучення речей чи документів (ч.7 ст.163 КПК України) під час отримання доступу до речей і документів може здійснюватися у випадках, якщо: 1) особа, у володінні якої знаходяться речі або документи, не бажає добровільно передати їх стороні кримінального провадження або є підстави вважати, що вона не здійснить таку передачу добровільно після отримання відповідного запиту чи намагатиметься змінити або знищити відповідні речі або документи; 2) речі та документи згідно зі ст.162 КПК України містять охоронювану законом таємницю і таке вилучення необхідне для досягнення мети застосування цього заходу забезпечення. В інших випадках сторона кримінального провадження може витребувати та отримати речі або документи за умови їх добровільного надання володільцем без застосування процедури, передбаченої гл. 15 КПК України.

Згідно ч. 4 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи у володінні якого знаходяться речі і документи, крім випадків передбачених частиною другої цієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Згідно ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку передбаченому законом. Доступ до речей і документів, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має допуску відповідно до вимог закону.

Відповідно до ст. 21 Закону України «Про інформацію» інформацією з обмеженим доступом є конфіденційна, таємна та службова інформація, відносини пов`язані з правовим режимом конфіденційної інформації регулюється законом. Порядок віднесення інформації до таємної або службової, а також порядок доступу до неї регулюється законами.

У судове засідання дізнавач ОСОБА_3 та прокурор ОСОБА_4 не з`явилися, звернулися до суду із заявами в яких просили розгляд клопотання проводити за їх відсутності, клопотання підтримали з наведених у ньому підстав.

У зв`язку з доведенням слідчим підстав зазначених у ч. 2 ст. 162 КПК України, особа у володінні якої знаходяться документи не викликалася.

Слідчий суддя, дослідивши клопотання й додані до нього документи, приходить до наступного.

За змістом ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Судовим розглядом встановлено наступне.

Відомості про кримінальне провадження було внесено в ЄРДР за № 12025226180000088 від 10.04.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України. Наразі триває досудове розслідування, яким встановлено, що 09.04.2025 до ВП № 1 ХРУП № 1 ГУНП в Харківській області надійшло повідомлення зі служби 102 про те, що 09.04.2025 приблизно о 11 год. 34 хв. за адресою: АДРЕСА_3 виявлено ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка мала при собі речовини зовні схожі на наркотичні. ( ЖЄО 6947 від 09.04.2025).

09.04.2025 у період часу з 11:56 до 12:14 під безперервну відео фіксацію, в присутності двох понятих проведено огляд місця події на відкритій ділянці місцевості за адресою: АДРЕСА_3 , в ході якого жінка, яка представилась ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , надала для огляду та вилучення три таблетки білого кольору, які було поміщено до сейф пакету PSP1404914, який було опечатано на який було нанесено пояснювальний напис, засвідчено підписами учасників слідчої дії та вилучено.

В ході досудового розслідування, виникла необхідність у підтверджені чи спростуванні перебування ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 на замісній підтримуючій терапії в ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Слідчий суддя вважає доведеними слідчим у своєму клопотанні, відповідно до ч.ч.5-6ст.163 КПК України, те, що документи можуть перебувати у володінні юридичної особи - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (юридична адреса: АДРЕСА_1 , фактична адреса: АДРЕСА_2 ), та відомості, які містяться у вказаних документах мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Відповідно до п.2 ч.1ст.162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка містяться в речах і документах, належать відомості, які можуть становити лікарську таємницю.

Одержати зазначену інформацію іншими способами не можливо.

На підставі вищевикладеного, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання слідчого підлягає задоволенню шляхом надання тимчасового доступу до документів, що зазначені в клопотанні слідчого.

Керуючись ст. ст.131-132,159-166,309 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання дізнавача сектору дізнання відділу поліції № 1 Харківського РУП № 1 ГУ НП в Харківській області лейтенант поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025226180000088 від 10.04.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, задовольнити.

Надатидізнавачу СД ВП № 1 ХРУП № 1 ГУ НП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю та знаходяться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (юридична адреса: АДРЕСА_1 , фактична адреса: АДРЕСА_2 ), з можливістю вилучення належних чином завірених копій документів, у яких міститься інформація про те, чи перебуває у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на обліку ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ; якщо так, то з якого часу; який препарат наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів призначений ОСОБА_5 , у якій дозировці та у якій формі речовини (із зазначенням усіх дозировок з моменту призначення ОСОБА_5 наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів); який графік видачі препаратів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів призначений ОСОБА_5 ; які правила поводження з наркотичним засобом, психотропною речовиною і прекурсорами, які призначені ОСОБА_5 ; коли останній раз видавався ОСОБА_5 препарат наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів призначений останній, у якій дозировці з 09.04.2025, а також інформація чи отримувала ОСОБА_5 після 09.04.2025; якщо так, то коли саме та у якій дозировці.

Визначити строк дії даної ухвали два місяці з моменту її постановлення, тобто до 23.06.2025.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає, набирає законної сили з моменту її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудЧервонозаводський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення23.04.2025
Оприлюднено25.04.2025
Номер документу126829677
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —646/3256/25

Ухвала від 23.04.2025

Кримінальне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Барабанова В. В.

Ухвала від 23.04.2025

Кримінальне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Барабанова В. В.

Ухвала від 14.04.2025

Кримінальне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Білінська О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні