Справа №760/16115/24
У Х В А Л А
іменем України
про витребування доказів
24.04.2025 м. Київ
Солом`янський районний суд міста Києва у складі:
головуючого судді судді Застрожнікової К.С.,
при секретарі судового засідання Комовій Д.К.,
за участю:
представника позивача Гришко В.М.,
представника відповідачки адвоката Руденка С.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Солом`янського районного суду міста Києва під час проведення підготовчого судового засідання клопотання представника відповідачки ОСОБА_1 адвоката Руденка С.С. про витребування доказів у цивільній справі за позовом
ОСОБА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , зареєстрованої за адресою АДРЕСА_1 ,
про стягнення заборгованості за договором про надання послуг, -
В С Т А Н О В И В:
До Солом`янського районного суду міста Києва надійшла позовна заява Приватного акціонерного товариства «Київський електровагоноремонтний завод», в інтересах якого діє представник Гришко Володимир Михайлович, до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором про надання послуг.
25.07.2024 по справі відкрито загальне позовне провадження.
У підготовчому судовому засіданні представник відповідачки ОСОБА_1 адвокат Руденко С.С. звернувся до суду із клопотанням про витребування доказів у порядку ст. 84 ЦПК України, в якому просив суд витребувати від позивача належно завірений розрахунок споживання наймачами (користувачами) житлових приміщень (кімнат) гуртожитку, розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , комунальних послуг (окремо водопостачання та водовідведення, електропостачання, теплопостачання, газопостачання, поводження з відходами) виходячи з типу кімнати (проста, підвищеного комфорту, люкс) та площі кімнати за період з 01.01.2019 р. по 31.05.2024 р.; належно завірений розрахунок споживання ОСОБА_1 , яка є наймачем (користувачем) кімнати № НОМЕР_2 загальною площею 12,9 кв.м. у гуртожитку, розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , комунальних послуг (окремо водопостачання та водовідведення, електропостачання, теплопостачання, газопостачання, поводження з відходами), виходячи з типу кімнати (проста) та площі кімнати за період з 01.01.2019 р. по 31.05.2024 р.; Підставу та обґрунтування розрахунку споживання наймачами (користувачами) житлових приміщень (кімнат) гуртожитку, розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , комунальних послуг (окремо водопостачання та водовідведення, електропостачання, теплопостачання, газопостачання, поводження з відходами), виходячи з типу кімнати (проста, підвищеного комфорту, люкс) та площі кімнати за період з 01.01.2019 по 31.05.2024. Своє клопотання мотивував тим, що скерував на адресу позивача адвокатський запит з метою витребування вказаної інформації, аби обґрунтувати перед судом заперечення з приводу пред`явленого позову, та подати до суду відповідні докази, на підтвердження обставин, викладених у відзиві, однак відповіді на адвокатський запит отримано не було. Витребувана у позивача інформація необхідна для визначення розміру цін та тарифів, які виставляються відповідачки за спожиті комунальні послуги та встановлення їх відповідності чинному законодавству.
Представник позивача Гришко В.М. заперечував проти задоволення клопотання про витребування доказів, зазначивши, що вся необхідна для вирішення спору інформація та докази були подані позивачем у додатках до позовної заяви, у зв`язку із чим просив відмовити у задоволенні клопотання представника відповідачки.
Розглянувши клопотання представника відповідача, заслухавши позиції сторін, суд дійшов до наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч. ч. 1, 3, 6, 7, 8 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Таким чином, враховуючи викладене, та предмет доказування у даній цивільній справі, суд дійшов до висновку про задоволення клопотання представника відповідача про витребування доказів.
Керуючись ст.ст. 80, 81, 84, 189-200 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання представника відповідачки про витребування доказів, - задовольнити.
Витребувати від Приватного акціонерного товариства «Київський електровагоноремонтний завод», код ЄДРПОУ 00480247, адреса: 03049, м. Київ, вул. Ползунова, буд. 2:
належно завірений розрахунок споживання наймачами (користувачами) житлових приміщень (кімнат) гуртожитку, розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , комунальних послуг (окремо водопостачання та водовідведення, електропостачання, теплопостачання, газопостачання, поводження з відходами) виходячи з типу кімнати (проста, підвищеного комфорту, люкс) та площі кімнати за період з 01.01.2019 р. по 31.05.2024 р.;
належно завірений розрахунок споживання ОСОБА_1 , яка є наймачем (користувачем) кімнати № НОМЕР_2 загальною площею 12,9 кв.м. у гуртожитку, розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , комунальних послуг (окремо водопостачання та водовідведення, електропостачання, теплопостачання, газопостачання, поводження з відходами), виходячи з типу кімнати (проста) та площі кімнати за період з 01.01.2019 р. по 31.05.2024 р.;
Обґрунтування розрахунку споживання наймачами (користувачами) житлових приміщень (кімнат) гуртожитку, розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , комунальних послуг (окремо водопостачання та водовідведення, електропостачання, теплопостачання, газопостачання, поводження з відходами), виходячи з типу кімнати (проста, підвищеного комфорту, люкс) та площі кімнати за період з 01.01.2019 по 31.05.2024.
Копію ухвали направити для виконання позивачеві.
Докази надати до наступного судового засідання.
В підготовчому судовому засіданні оголосити перерву до 15.07.2025 10 год. 00 хв.
Роз`яснити, що відповідно до ч. 7-9 ст. 84 ЦПК України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені ЦПК України. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Відповідно до ч. 1 ст. 146 ЦПК України у разі неподання письмових, речових чи електронних доказів, що витребувані судом, без поважних причин або без повідомлення причин їх неподання суд може постановити ухвалу про тимчасове вилучення цих доказів державним виконавцем для дослідження судом.
Роз`яснити, що відповідно до ч. 1 ст. 148 ЦПК України за невиконання ухвали з відповідальної особи може бути стягнуто штраф в дохід державного бюджету у сумі від 0,3 до 3 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя К.С. Застрожнікова
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 24.04.2025 |
Оприлюднено | 25.04.2025 |
Номер документу | 126830977 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Солом'янський районний суд міста Києва
Застрожнікова К. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні