Справа № 212/4377/25
У Х В А Л А
24 квітня 2025 року м. Кривий Ріг
Суддя Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Швець М. В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 , місце проживання: АДРЕСА_2 ) до Бахмутської міської ради (юридична адреса: 84511, Донецька область, м. Бахмут, вул. Миру, 44) про визнання права власності на нерухоме майно у зв`язку із втратою документів, які засвідчують право власності позивачки,
встановила таке.
У провадження Жовтневого районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області надійшла зазначена позовна заява.
Зазначена позовна заява відповідає вимогам, визначеним ст. 175, 177 ЦПК України, подана до належного суду.
Підстави, передбачені ст. 185-186 ЦПК України, для залишення позовної заяви без руху, повернення чи відмови у відкритті провадження по справі - відсутні.
Відтак, згідно зі ст. 187 ЦПК України, за нею має бути відкрите провадження у цивільній справі.
Суд дійшов висновку про можливість відкриття провадження у цій справі, але не у спрощеному позовному провадженні, як про це просила представник позивача.
Згідно з ч. 4 ст. 19 ЦПК України загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Ця справа через складність має розглядатися у порядку загального позовного провадження.
Керуючись ст. 19,53,175,177,187,274,277 ЦПК України, суддя
постановила таке.
Відкрити цивільне провадження у справі № 212/4377/25 за позовом ОСОБА_1 до Бахмутської міської ради про визнання права власності на нерухоме майно у зв`язку із втратою документів, які засвідчують право власності позивачки.
Справу розглядати в порядку загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання у справі на 21травня 2025року об11:00 годині в приміщенні Жовтневого районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Захисників Азовсталі, 3, зал № 305.
Запропонувати відповідачу подати відзив на позов у строк п`ятнадцять днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі (ч. 7 ст. 178 ЦПК України).
Попередити відповідача, що, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченням проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження: п`ять днів з дня вручення ухвали.
Запропонувати позивачу подати відповідь на відзив у строк п`ять днів з дня вручення йому відзиву відповідача (ч. 4 ст. 179 ЦПК України).
Запропонувати відповідачу подати заперечення на відповідь на відзив у строк п`ять днів з дня вручення йому відповіді позивача на відзив (ч. 4 ст. 180 ЦПК України).
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається: https://court.gov.ua/fair/sud0413
Роз`яснити сторонам таке.
Щодо ролі суду в судовому процесі (ст. 59, 129, 131-2 Конституції, ст. 7, 10 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Закон України «Про безоплатну правничу допомогу»).
Суд під час розгляду справи є арбітром, а не представником будь-якої зі сторін.
Якщо сторона потребує правової допомоги для представлення своєї позиції в суді, варто подумати над залученням фахового представника (юриста, адвоката). Окремі категорії осіб мають право на отримання безоплатної правничої допомоги, в тому числі під час підготовки документів для суду та представництва їх інтересів в суді. Таку допомогу можуть надавати в центрах з надання безоплатної правничої допомоги. У Кривому Розі такий Центр та його відділення знаходяться за адресами: вул. Качалова, 2, тел. 098-040-83-70; просп. Героїв-підпільників, 1а, тел. 097-139-88-57; вул. Станіслава Конткевича, 37, тел. 067-276-54-76; вул. Каткова, 25 (ж-м Інгулець), тел. 067-118-34-90; всеукраїнський телефон 0-800-213-103 (дзвінки безкоштовні).
Ви також можете дізнатися більше про безоплатну правничу допомогу за посиланням https://court.gov.ua/legalaid
Ініціатива сторін у процесі (ст. 12, 13 ЦПК України).
Сторони самостійно вирішують, про що просити суд, до кого заявляти вимоги, як захищатися від пред`явлених до них вимог (і чи захищатися взагалі), та несуть ризики, пов`язані з цим.
Щодо змагальності сторін (ст. 12, 13, 81, 84 ЦПК України).
Цивільний процес у суді є змагальним. Це означає, що кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається, звертаючись до суду. Сторони самостійно вирішують, які докази необхідно зібрати для підтвердження своєї правоти в суді. Суд може допомагати їм у цьому лише за сукупності таких умов:
сторони знають, які саме докази потрібні;
є об`єктивна неможливість сторін/їхніх представників отримати якісь докази самостійно;
сторони вчасно звертаються до суду з обґрунтованим клопотанням, яке відповідає вимогам Цивільного процесуального кодексу України.
Про вчасність подання доказів суду (ст. 83 ЦПК України).
Позивач повинен подати докази разом з поданням позовної заяви.
Відповідач, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, повинні подати суду докази разом з поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи.
Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.
Суд не прийматиме до розгляду докази, не подані у встановлений законом або судом строк, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
Учасник справи повинен заздалегідь надіслати або надати копії доказів (крім речових доказів), що подаються ним до суду, іншим учасникам справи. Суд не братиме до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Копію ухвали про відкриття провадження у справі надіслати сторонам разом з копією позовної заяви.
Ця ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не може бути оскаржена окремо від рішення суду. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвала складена та підписана 24 квітня 2025 року.
Суддя М. В. Швець
Суд | Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 24.04.2025 |
Оприлюднено | 25.04.2025 |
Номер документу | 126832982 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу
Швець М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні