Господарський суд хмельницької області
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29607, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1, e-mail: inbox@km.arbitr.gov.ua, тел.(0382)71-81-84
УХВАЛА
"23" квітня 2025 р. Справа № 924/303/25
м. Хмельницький
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Виноградової В.В., розглянувши матеріали
за позовом відділу культури, туризму, національностей та релігії Летичівської селищної ради
до Летичівського районного споживчого товариства
про стягнення 36535,41 грн заборгованості
встановив: відділ культури, туризму, національностей та релігії Летичівської селищної ради звернувся до Господарського суду Хмельницької області з позовом про стягнення з Летичівського районного споживчого товариства 36535,41 грн заборгованості.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 25.03.2025, справу передано для розгляду судді Виноградовій В.В.
Ухвалою суду від 28.03.2025 зазначену позовну заяву залишено без руху, надано позивачеві строк у п`ять днів для усунення наведених в ухвалі недоліків позовної заяви.
В зв`язку із надходженням на адресу суду від позивача заяви щодо виправлених недоліків позову, ухвалою суду від 11.04.2025 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі для її розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Однак, судом встановлено, що в провадженні Господарського суду Хмельницької області перебуває справа №924/1130/24 за заявою Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області про відкриття провадження у справі про банкрутство Летичівського районного споживчого товариства, с-ще Летичів Хмельницької області.
Згідно із ч.1 ст. 3 ГПК України, судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Кодексу України з процедур банкрутства (КУзПБ), Закону України "Про міжнародне приватне право", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Відповідно до ч. ч. 1, 6 ст. 12 ГПК України, господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказного провадження та позовного провадження (загального або спрощеного). Господарські суди розглядають справи про банкрутство (неплатоспроможність) у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Кодексом України з процедур банкрутства.
В п. 8 частини 1 статті 20 ГПК України визначено, що господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема справи про банкрутство та справи у спорах з майновими вимогами до боржника, стосовно якого відкрито провадження у справі про банкрутство, у тому числі справи у спорах про визнання недійсними будь-яких правочинів (договорів), укладених боржником; стягнення заробітної плати; поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника, за винятком спорів про визначення та сплату (стягнення) грошових зобов`язань (податкового боргу), визначених відповідно до Податкового кодексу України, а також спорів про визнання недійсними правочинів за позовом контролюючого органу на виконання його повноважень, визначених Податковим кодексом України.
Відповідно до ч. 13 ст. 30 ГПК України, справи, передбачені пунктами 8 та 9 частини першої статті 20 цього Кодексу, розглядаються господарським судом за місцезнаходженням боржника.
У ч. 1 ст. 7 КУзПБ зазначено, що спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.
Згідно із ч. 2 ст. 7 КУзПБ господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство (неплатоспроможність), у межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про відшкодування шкоди та/або збитків, завданих боржнику; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника, у тому числі спори про визначення та сплату (стягнення) грошових зобов`язань (податкового боргу), визначених відповідно до Податкового кодексу України.
Системний аналіз зазначених положень законодавства дає підстави для висновку, що з моменту порушення стосовно боржника справи про банкрутство він перебуває в особливому правовому режимі, який змінює весь комплекс юридичних правовідносин боржника, і спеціальні норми Кодексу України з процедур банкрутства, мають пріоритет у застосуванні при розгляді справ про банкрутство щодо інших законодавчих актів України.
Норми Кодексу України з процедур банкрутства, передбачають концентрацію всіх спорів у межах справи про банкрутство задля судового контролю у межах цього провадження за діяльністю боржника, залучення всього майна боржника до ліквідаційної маси та проведення інших заходів процедур банкрутства.
Кодекс України з процедур банкрутства захищає не лише права банкрута, а й права інших осіб, які мають вимоги до банкрута.
Захист таких осіб полягає у тому, що інші суди, незалежно від юрисдикції, які розглядали справи за позовами до банкрута, не закривають таке провадження, а передають справу до належного суду для розгляду по суті. При цьому таким належним судом є виключно суд господарської юрисдикції, який відкрив справу про банкрутство відповідача.
Таке урегулювання процедури розгляду спорів до особи, щодо якої відкрито провадження у справі про банкрутство, встановлює зрозумілу і справедливу процедуру закінчення розгляду справи належним судом, дотримання принципу визначення юрисдикції справи та підсудності спорів одному господарському суду, який акумулює усі вимоги до особи, щодо якого порушено процедуру банкрутства.
Таким чином, з огляду на положення Кодексу України з процедур банкрутства, законодавець вкотре підкреслив, що розгляд спорів, стороною в яких є боржник у справі про банкрутство, повинен відбуватися саме і виключно господарським судом, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи.
Така правова позиція викладена у постанові Великої Палати Верховного Суду від 15.01.2020 у справі №607/6254/15-ц.
Як вбачається з Єдиного державного реєстру судових рішень, ухвалою Господарського суду Хмельницької області від 28.01.2025 у справі №924/1130/24, зокрема, відкрито провадження у справі №924/1130/24 за заявою Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області про банкрутство Летичівського районного споживчого товариства, введено процедуру розпорядження майном Летичівського районного споживчого товариства.
З матеріалів справи №924/303/25 вбачається, що відповідачем у цій справі є Летичівське районне споживче товариство, яке є боржником відносно якого порушено провадження у справі №924/1130/24 про банкрутство, а сам спір стосується стягнення заборгованості із боржника.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 31 ГПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
З огляду на вищенаведене, матеріали справи №924/303/25 за позовом відділу культури, туризму, національностей та релігії Летичівської селищної ради до Летичівського районного споживчого товариства про стягнення 36535,41 грн заборгованості підлягають передачі за підсудністю до Господарського суду Хмельницької області для розгляду в межах провадження у справі №924/1130/24 про банкрутство Летичівського районного споживчого товариства.
Керуючись ст. ст. 1, 7 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 20, 30, 31, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В :
Матеріали справи №924/303/25 за позовом відділу культури, туризму, національностей та релігії Летичівської селищної ради до Летичівського районного споживчого товариства про стягнення 36535,41 грн заборгованості передати до Господарського суду Хмельницької області для розгляду в межах провадження у справі №924/1130/24 за заявою Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області про банкрутство Летичівського районного споживчого товариства, с-ще Летичів Хмельницької області.
Ухвала набирає законної сили 23.04.2025 та може бути оскаржена до Північно - західного апеляційного господарського суду у строки та порядку, встановлені ст. ст. 256, 257 ГПК України.
СуддяВ.В. Виноградова
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 23.04.2025 |
Оприлюднено | 25.04.2025 |
Номер документу | 126833740 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі оренди |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Виноградова В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні