Справа № 632/681/25 провадження № 2-о/632/24/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про відмову у відкритті провадження у справі
24 квітня 2025 рокум. Златопіль
Первомайський міськрайонний суд Харківської області у складі судді Кочнєва О.В, вирішуючи питання можливості відкриття провадження у цивільній справі за заявою окремого провадження ОСОБА_1 , заінтересована особа Златопільська міська рада Лозівського району Харківської області, про встановлення факту родинних відносин,
ВСТАНОВИВ:
16.04.2025 року заявниця звернулася до суду із заявою, в якій просила встановити факт родинних відносин із ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою прийняття спадщини після відмови у видачі відповідного свідоцтва заявниці виконуючої обов`язки державного нотаріуса Златопільської державної нотаріальної контори Харківської області Степанець О.Б. на підставі постанови від 21.03.2025 року про відмову у вчиненні нотаріальної дії за відсутності доказів родинних відносин на підставі наданих заявницею документів, зокрема через те, що заявниці двічі укладала шлюб та документи при первинному укладанні шлюбу не зберіглися.
Окремо просила суд витребувати у відповідному відділі обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України у м. Златопіль оригінал довідки про укладання шлюбу №267 від 18.06.2002 року.
Ознайомившись із вказаною заявою, вважаю, що у відкриття провадження слід відмовити, оскільки станом на час звернення до суду суддею встановлюється наявність спору про право, що унеможливлює відкриття провадження в окремому провадженні.
Так, із заяви вбачається, що після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина, на яку претендує заявниця. Що це за спадщина, з чого складається, чи є заявниця єдиною особою, яка може претендувати на спадщину (зокрема, чи є інші особи, які могли прийняти спадщину після померлого на підставі ч.3 ст.1268 Цивільного кодексу України), заява не містить даних, що унеможливлює підтвердження як факту вірно обраного складу учасників справи, так і підтвердження факту відсутності спору про спадщину на час звернення до суду. Лише подання доказів про відсутність інших осіб спадкоємців після померлого, чіткого визначення об`єкту спадщини, на яку претендує заявниця та надання доказів того, що заявниця не може отримати докази родинних відносин в адміністративному порядку, є підставою для можливості звернення до суду в окремому провадженні. В іншому випадку, до суду повинна бути подана позовна заява, яка містить дві вимоги, одну немайнову окремого провадження - про встановлення факту родинних відносин, а іншу майнову визнання права власності на конкретне спадкове майно.
До того ж не зрозуміло в контексті поданої заяви, що саме повинна підтвердити довідка №267 від 18.06.2002 року та чому оригінал її знаходиться у відділі обслуговування громадян у м. Златопіль ГУ ПФУ у Харківській області та чому саме заявниця не може його отримати (в чому причини неможливості отримання), що додатково вказує для судді на наявність спору про право на момент подання відповідної заяви.
Відповідно доч.4ст.315ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо з заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, вбачається спір про право, а якщо спір про право буде виявлений під час розгляду справи, - залишає заяву без розгляду.
На підставічастини 2-4ст.186ЦПК України про відмову у відкритті провадження у справі постановляється ухвала. Така ухвала надсилається заявникові не пізніше наступного дня після її постановлення в порядку, встановленомустаттею 272цього Кодексу. До ухвали про відмову у відкритті провадження у справі, що надсилається заявникові, додаються позовні матеріали. Копія позовної заяви залишається в суді.
На підставі викладеного та керуючись ч.ч.2-4 ст.186, ст.ст. 260, 261, ч.4 ст.315, п.7 ч.1 ст.353 ЦПК України, суддя
УХВАЛИВ:
У відкритті провадження за заявою окремого провадження ОСОБА_1 , заінтересована особа Златопільська міська рада Лозівського району Харківської області, про встановлення факту родинних відносин, відмовити через наявність спору про право.
Копію ухвали надіслати заявниці ОСОБА_1 разом із матеріалами заяви з додатками.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду безпосередньо або шляхом використання підсистеми «Електронний суд» Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання.
Учасник справи, якому ухвала не була вручена у день її складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому копії ухвали суду.
Суддя - Олег КОЧНЄВ
Суд | Первомайський міськрайонний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 24.04.2025 |
Оприлюднено | 25.04.2025 |
Номер документу | 126836451 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи, що виникають із сімейних правовідносин, з них: |
Цивільне
Первомайський міськрайонний суд Харківської області
Кочнєв О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні