Рішення
від 16.04.2025 по справі 279/374/25
КОРОСТЕНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Справа № 279/374/25

Провадження № 2/279/600/25

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 квітня 2025 року м. Коростень

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області в складі судді Пацко О.О., з секретарем Ходаківською К.А., розглянувши у приміщенні суду в м. Коростені, в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу №279/374/25 за позовом Комунально виробничо житлово ремонтно-експлуатаційного підприємства №1 до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги з управління будинком,

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача в якому зазначив, що управління багатоквартирним будинком здійснюється управителем на підставі договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, укладеного відповідно доЗаконів України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку»та «Про житлово-комунальні послуги».

Комунальне виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство №1 (далі КВЖРЕП №1), згідно договору №90/уп.жф від 01.10.2018 року «Про наданні послуги з управління багатоквартирним будинком», укладеного на підставі типового договору, затвердженогоПостановою КМУ №712 від 05.09.2018 року, є управителем будинку за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідно до діючого договору на управління КВЖРЕП №1, як управитель багатоквартирного будинку по АДРЕСА_2 , взяло на себе зобов`язання по наданню послуги з управління багатоквартирним будинком, яка, згідност.5 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги»включає:

- утримання спільного майна багатоквартирного будинку, прибирання внутрішньо будинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньо будинкових систем (крім обслуговування внутрішньо будинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів, тощо;

- купівлю електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку;

- поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку.

В свою чергу, колективний споживач ОСОБА_1 , що є співвласниками будинку та користуються послугою з управління багатоквартирним будинком за адресою: АДРЕСА_2 , зобов`язана сплачувати вказані послуги не пізніше 20 числа місяця наступного за розрахунковим, відповідно до п.11 діючого договору.

Споживач не звільняються від оплати житлово-комунальних послуг отриманих до укладення відповідного договору.

Відповідач є співвласником багатоквартирного будинку по АДРЕСА_1 та співвласником квартири АДРЕСА_3 зазначеного будинку на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом, серія та номер 2-668, від 22.09.2016 року, виданого Коростенською міською державною нотаріальною конторою Житомирської області.

Внаслідок не сплати послуги з управління будинком, станом на 15.01.2025 року, виникла заборгованість за період з 01.10.2020 року по 01.01.2025 року за спожиту послугу в сумі 15625,89 гривень.

У жовтні 2024 року КВЖРЕП №1 звернулось до Коростенського міськрайонного суду Житомирської області з заявою про видачу судового наказу щодо стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за отримані послуги з управління будинком, що виникла з причин нерегулярної сплати за спожиті послуги.

Ухвалою Коростенського міськрайонного суду Житомирської області по справі №279/6378/24 від 06.12.2024 року було відмовлено у видачі судового наказу з причин, того що боржник не зареєстрований за зазначеною в заяві адресою.

Звернувшись в позовному провадженні просить стягнути з ОСОБА_1 на користь Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №1 борг за отримані послуги з управліннябудинком по АДРЕСА_1 у розмірі 15625,89 гривень за період з 01.10.2020 року по 01.01.2025 року. Одночасно просив стягнути понесені судові витрати по сплаті судового збору.

13.03.2025 року у справі було відкрито спрощене позовне провадження, без повідомлення (виклику) сторін, та встановлено відповідачу строк для подачі відзиву на позов та подання письмових та електронних доказів щодо заперечення проти позову.

Ухвала про відкриття провадження, копія позовної заяви з додатком направлялась рекомендованим листам за місцем реєстрації відповідача, однак конверт повернувся до суду з відміткою працівника пошти у рекомендованому повідомленні №0690297627216 «адресат відсутній за вказаною адресою».

У встановлений строк відповідач відзив на позов та будь-яких клопотань, пов`язаних з розглядом справи, не подала.

Дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку про наступне.

Судом встановлено, що позивач порушив спір про стягнення боргу за послуги з управління будинком.

З інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно №397695509 від 03.10.2024 року слідує, що ОСОБА_1 є співвласником приватизованої квартири АДРЕСА_4 на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом, серія та номер 2-668, від 22.09.2016 року, виданого Коростенською міською державною нотаріальною конторою Житомирської області.

Інформація про зміну власника вказаної квартири суду відповідачем не надана.

Управління вказаним будинком здійснюється КВЖРЕП №1, як управителем, на підставі договору №90/уп.жф від 01.10.2018 року «Про надання послуги з управління багатоквартирним будинком».

Даний договір укладено з одного боку КВЖРЕП №1 в особі начальника ОСОБА_2 та співвласників багатоквартирного будинку за адресою: АДРЕСА_1 , в особі ОСОБА_3 , уповноваженої зборами співвласників багатоквартирного будинку (протокол №45/18 від 26.06.2018 року загальних зборів співвласників).

Предметом договору сторони визначили наступне:

Управитель зобов`язується надати співвласникам послугу з управління багатоквартирним будинком, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , а співвласники зобов`язуються оплачувати управителю послугу з управління згідно з вимогами законодавства умовами укладеного договору.

Список співвласників і площа квартир та приміщень, що перебувають у їх власності, станом на дату укладання договору, зазначаються у додатку 1 до Договору, що є невід`ємною його частиною.

Також вказаним договором визначено права та обов`язки сторін.

Пунктами 6, 7 Договору передбачено, що кожен із співвласників зобов`язаний оплачувати управителеві надані послуги з управління в порядку, за ціною та у строки, встановлені цим договором, а управитель має право вимагати від співвласників оплату наданої послуги з управління.

Відносини, що виникають у процесі надання та споживання житлово-комунальних послуг регулюютьсяЗаконом України «Про житлово-комунальні послуги».

Учасниками правовідносин у сфері надання житлово-комунальних послуг є: 1) споживачі (індивідуальні та колективні); 2) управитель; 3) виконавці комунальних послуг (ч.1ст.6 Закону).

Пунктом 6, 14 частини 1 статті 1 Закону визначено, що індивідуальний споживач - фізична або юридична особа, яка є власником (співвласником) нерухомого майна, або за згодою власника інша особа, яка користується об`єктом нерухомого майна і отримує житлово-комунальну послугу для власних потреб та з якою або від імені якої укладено відповідний договір про надання житлово-комунальної послуги.

Управитель багатоквартирного будинку - фізична особа - підприємець або юридична особа - суб`єкт підприємницької діяльності, яка за договором із співвласниками забезпечує належне утримання та ремонт спільного майна багатоквартирного будинку і прибудинкової території та належні умови проживання і задоволення господарсько-побутових потреб.

Послуга з управління включає: утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньо будинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньо будинкових систем (крім обслуговування внутрішньо будинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо; купівлю електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку; поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку.

Відповідно дост.12 ч.2 Закону України «Про особливості здійснення прав власності у багатоквартирному будинку»витрати на управління багатоквартирним будинком розподіляються між співвласниками пропорційно до їхніх часток, якщо рішенням зборів співвласників або законодавством не передбачено іншого порядку розподілу витрат.

Статтею 5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»до таких послуг віднесено і послугу з управління багатоквартирним будинком.

Згідно ст.ст.67,68,162 ЖК Україниплата за комунальні послуги (водопостачання, газ, електрична, теплова енергія та інші послуги) береться крім квартирної плати за затвердженими в установленому порядку тарифами. Наймач (власник) зобов`язаний своєчасно вносити квартирну плату та плату за комунальні послуги.

Згідно положеньст.319 ЦК Українивласність зобов`язує.

Отже, власність гарантує не лише права власників, а й зобов`язує, покладає на них певні обов`язки. Саме про це йдеться також у статтях13і41 Конституції України, відповідно до яких використання власності не може завдавати шкоди людині, правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства.

Плата за користування жилим приміщенням в будинку (квартирі), що належить громадянинові на праві приватної власності, встановлюється угодою сторін.

Строки внесення квартирної плати і плати за комунальні послуги визначаються угодою сторін. Наймач зобов`язаний своєчасно вносити квартирну плату і плату за комунальні послуги.

Ціна послуги з управління становить 3,02 за 1 кв.м ( в тому числі податок на додану вартість, якщо управитель є його платником) на місяць за 1 кв. метр загальної площі житлового або житлового приміщення у будинку та включає: витрати на утримання будинку та прибудинкової території і поточний ремонт спільного майна будинку в розмірі 2,70 грн. за 1 кв. м., відповідно до кошторису витрат на утримання будинку та прибудинкової території та винагороду управителю в розмірі 0,32 грн. за 1 кв. м на місяць.

Плата за послугу з управління нараховується щомісяця управителем та вноситься кожним власником не пізніше 20 числа місяця, наступного за розрахунковим. При збільшені розміру мінімальної заробітної плати, зміні розміру вартості електроенергії, паливно-мастильних матеріалів ціна послуги на управління змінюється автоматично без затвердження нового кошторису про що управитель повідомляє співвласників на зворотному боці повідомлення про оплату послуги з управління (п.11, 13 договору).

З розрахунку, наданого позивачем слідує, що загальний розмір заборгованості, який рахується за відповідачами за період з з 01.10.2020 року по 01.01.2025 року становить 1515625,89 гривень.

Правильність та правомірність нарахування вказаного розміру заборгованості відповідачем на час розгляду справи не спростована.

З урахуванням наведеного позовні вимоги підлягають задоволенню.

Розподіл судових витрат у справі підлягає вирішенню в порядкуст.141 ЦПК України.

Керуючись ст.ст.4,76 - 89,141,258,259,273,274,279,352- 355 ЦПК України, ст.ст.67,78,162 ЖК України,ст.319 ЦК України,Законом України «Про житлово-комунальні послуги"»,Законом України «Про особливості здійснення прав власності у багатоквартирному будинку», -

У Х В А Л И В:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Комунально виробничо житлово ремонтно-експлуатаційного підприємства №1 заборгованість з надання послуг з управліннябудинком АДРЕСА_1 за період з 01.10.2020 року по 01.01.2025 року у розмірі 15625 (п`ятнадцять тисяч шістсот двадцять п`ять) гривень 89 копійок, а також понесені судові витрати по сплаті судового збору в сумі 3028 (три тисячі двадцять вісім) гривень 00 копійок.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подачі протягом тридцяти днів апеляційної скарги.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом 30 днів з дня його вручення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення,якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Сторони по справі:

Позивач:Комунальне виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство №1, місце знаходження: 11501, Житомирська область, м. Коростень, вул. Кооперативна, 3-а, код ЄДРПОУ 03343580.

Відповідач: ОСОБА_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_5 , РНОКПП НОМЕР_1 .

Суддя: Ольга ПАЦКО

СудКоростенський міськрайонний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення16.04.2025
Оприлюднено28.04.2025
Номер документу126860346
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —279/374/25

Рішення від 16.04.2025

Цивільне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Пацко О. О.

Ухвала від 13.03.2025

Цивільне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Пацко О. О.

Ухвала від 26.02.2025

Цивільне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Пацко О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні