Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа №338/185/25
15 квітня 2025 року селище Богородчани
Богородчанський районний суд Івано-Франківської області в складі головуючого-судді Куценка О. О., присяжних Вінтоняк М. В., Іванківа С. М., секретаря судового засідання Двібородчин І. В., заявника ОСОБА_1 , його представника адвоката Федоріва С. І., представника заінтересованої особи - Собка П. В., заінтересованої особи - ОСОБА_2 , розглянувши у закритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи - служба у справах дітей Івано-Франківської районної державної адміністрації Івано-Франківської області Івано-Франківська районна військова адміністрація, ОСОБА_2 про усиновлення дитини,
в с т а н о в и в:
12 лютого 2025 року ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про усиновлення дитини, заінтересовані особи: служба у справах дітей Івано-Франківської районної державної адміністрації Івано-Франківської області Івано-Франківська районна військова адміністрація, ОСОБА_2 .
Ухвалою суду від 17 лютого 2025 року було відкрито провадження по справі.
Вимоги заяви обґрунтовує тим, що 27 квітня 2016 року зареєстрував шлюб з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . У шлюбі народились двоє дітей: дочка ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та син ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . Крім того, зазначає, що має намір усиновити дочку своєї дружини - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Відповідно до свідоцтва про народження ОСОБА_6 , її батьками є ОСОБА_7 та ОСОБА_8 .
Рішенням Богородчанського районного суду Івано-Франківської області від 14 травня 2024 року, ОСОБА_7 було позбавлено батьківських прав відносно дочки ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Служба у справах дітей Івано-Франківської районної державної адміністрації, надала висновок №173/01-47/085 від 01 квітня 2025 року про доцільність усиновлення заявником дитини - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Згідно медичного висновку заявник має задовільний стан здоров`я, спиртними напоями або наркотичними засобами не зловживає, будь якими вадами не страждає, до кримінальної відповідальності не притягався. Зазначає, що він спроможний матеріально забезпечити сім`ю.
Заявник проживає однією сім`єю, разом з дружиною ОСОБА_2 та дітьми. З дочкою дружини - ОСОБА_6 склались теплі родинні відносини, вона вважає його батьком.
Мати дитини ОСОБА_2 не заперечує щодо усиновлення ним її дочки ОСОБА_6 .
На підставі викладеного, заявник ОСОБА_1 просить суд визнати його усиновлювачем ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .
В судовому засіданні заявник та його представник - адвокат Федорів С. І. підтримали подану заяву та просили її задовольнити з наведених підстав. Заявник зазначив, що проживає однією сім`єю з ОСОБА_2 з якою перебуває у зареєстрованому шлюбі. Разом із ними проживає малолітня дочка дружини від першого шлюбу - ОСОБА_6 , та двоє дітей народжених з дружиною у шлюбі: дочка ОСОБА_4 та син ОСОБА_5 . Батько дитини був позбавлений батьківських прав відносно своєї малолітньої дочки. З ОСОБА_6 у нього склались добрі відносини, дитина називає його батьком, поважає, прислухується до його порад. Враховуючі зазначені обставини, просив задовольнити вимоги у повному обсязі.
Заінтересована особа ОСОБА_2 також просила задовольнити заявлені вимоги, підтвердила, що вона разом із малолітньою дочкою - ОСОБА_6 та двома дітьми: дочкою ОСОБА_10 та сином ОСОБА_5 народженими у шлюбі із заявником, проживають однією сім`єю із заявником. ОСОБА_6 має добрі відносини із заявником та останній, як батько, займається її вихованням.
Представник заінтересованої особи служби у справах дітей Івано-Франківської районної державної адміністрації Собко П. В., не мав заперечень проти заявлених вимог, вважає їх обґрунтованими, просив постановити рішення, яким задовольнити заяву.
Заслухавши пояснення учасників справи, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що заявлені вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_6 , народилася ІНФОРМАЦІЯ_5 , її батьками є ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , що підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 від 10 жовтня 2011 року, виданого Нивочинською сільською радою Богородчанського району Івано-Франківської області (а.с.10).
Рішенням Богородчанського районного суду Івано-Франківської області від 14 травня 2024 року по справі №338/292/24 позовні вимоги ОСОБА_2 до ОСОБА_7 , третя особа, що не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору - орган опіки та піклування Богородчанської селищної ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області, про позбавлення батьківських прав - задоволено. Позбавлено ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , батьківських прав щодо малолітньої дочки ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 . Рішення суду набрало законної сили 20 червня 2024 року (а.с.12-14).
Із дослідженої копії свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_2 , виданого 27 квітня 2016 року Підгірською сільською радою Богородчанського району Івано-Франківської області, вбачається, що 27 квітня 2016 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_8 зареєстровано шлюб. Після державної реєстрації шлюбу прізвище дружини ОСОБА_2 (а.с.9).
Таким чином, заявник ОСОБА_1 та заінтересована особа ОСОБА_2 , яка є матір`ю малолітньої дитини: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , перебувають у зареєстрованому шлюбі.
Із змісту нотаріально засвідченої заяви ОСОБА_2 від 29 січня 2025 року посвідченої приватним нотаріусом Івано-Франківського районного нотаріального округу Острогляд Я. В., зареєстрованої у реєстрі за №248 вбачається, що остання, як мати малолітньої дитини: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , дає свою згоду на усиновлення дитини, її чоловіком - ОСОБА_1 (а.с.18).
Відповідно до ст. 24 ЗУ "Про охорону дитинства" усиновлення допускається виключно в інтересах дитини України відповідно до закону.
Відповідно до ч. 2 ст. 207 СК України усиновлення дитини провадиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.
Пунктом 6 постанови Пленуму Верховного суду України від 30.03.2007 року N 3 "Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав", роз`яснено, обов`язок суду при вирішенні заяви про усиновлення перевірити наявність передбачених законом підстав для усиновлення, зокрема: чи дали батьки дитини згоду на це (якщо вона необхідна); чи може заявник бути усиновлювачем; чи є дитина відповідно до законодавства суб`єктом усиновлення і чи виконано вимоги ч. ч. 1-3 ст. 218 СК України щодо наявності згоди дитини; чи відповідають висновок органу опіки та піклування і дозвіл на усиновлення уповноваженого органу виконавчої влади необхідним вимогам.
Згідно з ч. ч. 1, 2, 7 ст. 211 СК України усиновлювачем дитини може бути дієздатна особа віком не молодша двадцяти одного року, за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини. Усиновлювачем може бути особа, що старша за дитину, яку вона бажає усиновити, не менш як на п`ятнадцять років. Кількість дітей, яку може усиновити один усиновлювач, не обмежується.
Згідно Витягу з інформаційно-аналітичної системи "Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості" виданої МВС України серії ФОВА-003405229, станом на 13 травня 2025 року ОСОБА_1 на території України до кримінальної відповідальності не притягувався, незнятої чи непогашеної судимості не має, та в розшуку не перебуває; витяг видано для здійснення усиновлення.
Відповідно до висновку про стан здоров`я заявника, виданого 26 березня 2025 року КНП "Богородчанська районна лікарня", ОСОБА_1 здоровий.
Актом обстеження умов проживання, складеного комісією органу опіки та піклування Богородчанської селищної ради, зафіксовано, що у АДРЕСА_1 , проживають ОСОБА_2 разом з дітьми ОСОБА_6 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 та чоловіком ОСОБА_1 . Сім`я проживає в орендованій двохкімнатній квартирі п`ятиповерхового будинку. Житлово-побутові умови проживання сім`ї задовільні.
Відповідно до акту обстеження умов проживання, складеного комісією Служби у справах дітей Івано-Франківської районної державної адміністрації, встановлено, що у АДРЕСА_1 , житло, розміщене на 1 поверсі 5 поверхового будинку, складається з двох кімнат, коридору, кухні, ванної кімнати, туалету, 63 кв. метри. Житлово-побутові умови проживання сім`ї задовільні. Для виховання та розвитку дитини створено такі умови: є спальне місце, шафа для зберігання речей, стіл для виконання домашнього завдання, планшет. У сім`ї панують доброзичливі стосунки, разом провадять дозвілля, дотримуються християнських традицій.
Згідно ст. 217 СК України усиновлення дитини здійснюється за вільною згодою її батьків. Згода батьків на усиновлення може бути дана ними лише після досягнення дитиною двомісячного віку. Письмова згода батьків на усиновлення засвідчується нотаріусом. Мати, батько дитини мають право відкликати свою згоду на усиновлення до набрання чинності рішенням суду про усиновлення.
Відповідно до п. 8 вказаної постанови, за змістом ст. 217 СК України у випадках, коли дитина, стосовно якої розглядається питання про усиновлення, має батьків, обов`язковою умовою його позитивного вирішення є їхня вільна та безумовна згода. При цьому необхідно враховувати, що до набрання рішенням суду про усиновлення законної сили кожен із батьків може відкликати свою згоду незалежно від мотивів.
Згідно з ст. 224 СК України суд, постановляючи рішення про усиновлення дитини, враховує обставини, що мають істотне значення, зокрема: стан здоров`я та матеріальне становище особи, яка бажає усиновити дитину, її сімейний стан та умови проживання, ставлення до виховання дитини; мотиви, на підставі яких особа бажає усиновити дитину; мотиви того, чому другий із подружжя не бажає бути усиновлювачем, якщо лише один із подружжя подав заяву про усиновлення; взаємовідповідність особи, яка бажає усиновити дитину, та дитини, а також те, як довго ця особа опікується вже дитиною; особу дитини та стан її здоров`я; ставлення дитини до особи, яка бажає її усиновити.
Згідно висновку служби у справах дітей Івано-Франківської районної державної адміністрації Івано-Франківської області Івано-Франківська районна військова адміністрація, від 01 квітня 2025 року, усиновлення заявником дитини: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , відповідатиме інтересам дитини.
Таким чином, судом з`ясовано, що заявник здоровий, працездатний, не судимий, має житло, де постійно проживають сім`єю, матеріально забезпечений, мати дитини надала вільну та безумовну згоду на усиновлення, служба у справах дітей, вважає доцільним усиновлення дитини заявником.
Враховуючи викладене, виходячи з інтересів дитини та відсутності перешкод для проведення усиновлення, суд вважає за можливе задовольнити заяву ОСОБА_1 про усиновлення ним ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .
На підставі наведеного, керуючись ст. 19, 89, 229, 263-265, 293-294, 315-319 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи - служба у справах дітей Івано-Франківської районної державної адміністрації Івано-Франківської області Івано-Франківська районна військова адміністрація, ОСОБА_2 про усиновлення дитини - задовольнити.
Оголосити ОСОБА_1 усиновлювачем дитини ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Внести зміни до актового запису №20 від 10 жовтня 2011 року, вчиненого у Нивочинській сільській раді Богородчанського району Івано-Франківської області про народження ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , а саме: змінити прізвище дитини з " ОСОБА_6 " на " ІНФОРМАЦІЯ_8 ", по батькові з " ОСОБА_6 " на " ІНФОРМАЦІЯ_9 " та зазначити батьком: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , громадянина України, уродженця села Підгір`я Івано-Франківського району Івано-Франківської області.
Копію рішення суду після набрання ним законної сили направити до Богородчанського відділу державної реєстрації актів цивільного стану в Івано-Франківському районі Івано-Франківської області для внесення відповідних змін.
Відповідно до ч. 5 ст. 314 ЦПК України, якщо після ухвалення рішення про усиновлення, але до набрання ним законної сили батьки дитини відкликали свою згоду на її усиновлення, суд скасовує своє рішення і поновлює розгляд справи.
У разі відкликання заяви про усиновлення після ухвалення рішення про усиновлення, але до набрання ним законної сили, суд скасовує своє рішення і залишає заяву без розгляду (ч. 6 ст. 314 ЦПК України).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Повний текст рішення складено 25 квітня 2025 року.
Головуючий:
Присяжні:
Суд | Не вказано |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2025 |
Оприлюднено | 29.04.2025 |
Номер документу | 126860518 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України |
Цивільне
Богородчанський районний суд Івано-Франківської області
Куценко О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні