Єдиний унікальний номер 341/100/25
Номер провадження 2-о/341/73/25
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 квітня 2025 року м.Галич
Галицький районний суд Івано-Франківської області, у складі:
головуючого судді Куценка М.О.
за участі секретаря судового засідання: Сегін І.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Галичі Івано-Франківської області, в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Галицька міська рада Івано-Франківської області, приватний нотаріус Івано-Франківського районного нотаріального округу Засєдко Н.І., про встановлення факту, що має юридичне значення,-
УСТАНОВИВ:
Заявник ОСОБА_1 звернувся до суду з вищевказаною заявою.
В обґрунтування заяви зазначено, що заявник є сином ОСОБА_2 . ІНФОРМАЦІЯ_1 остання померла. Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина. Спадкоємців, які б мали право на обов`язкову частку у спадщині немає. Заявник звернувся до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, про що заведено спадкову справу №177/2024. Проте йому було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину після померлої матері, оскільки він не зміг підтвердити факт родинних відносин із спадкодавцем, через розбіжність у документах. У свідоцтві про народження матері позивача її зазначено ОСОБА_3 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 . В подальшому вона одружилася з ОСОБА_4 та змінила прізвище на ОСОБА_5 . При внесенні даних у свідоцтво про одруження працівниками органу місцевого самоврядування було допущено помилку в імені матері, замість ОСОБА_6 написано ОСОБА_7 . Також через дану обставину відбулося помилкове написання імені матері у свідоцтві про народження позивача, де замість імені матері « ОСОБА_6 » зазначено « ОСОБА_7 ». У паспорті ім`я матері значиться ОСОБА_2 , на підставі якого вносились відомості у свідоцтві про смерть та у пенсійному посвідчені. У трудовій книжці померлої вона також помилково була записана як ОСОБА_7 , однак в подальшому відбулося виправлення імені на правильне ОСОБА_6 . Помилка в написанні імені матері заявника у його свідоцтві про народження впливає на встановлення між ними родинного зв`язку.
Встановлення даного юридичного факту необхідно заявнику для оформлення спадщини за законом тому заявник звернулася до суду.
Ухвалою судді Галицького районного суду від 22.01.2025 р. відкрито провадження по справі в порядку окремого провадження, та справа призначена до розгляду по суті (а.с.16).
У судове засідання учасники справи не з`явилась.
Заявник скерував на адресу суду заяву про розгляд справи без його участі, заяву підтримує та просить задовольнити (а.с.37).
Представник заінтересованої особи: Галицької міської ради О.Гречух скерувала на адресу суду заяву про розгляд справи без їхньої участі, не заперечує щодо задоволення заявлених вимог ОСОБА_1 (а.с.54,55).
Представник заінтересованої особи: приватний нотаріус Івано-Франківського районного нотаріального округу Засєдко Н.І. скерувала на адресу суду заяву, згідно якої просила проводити розгляд справи без її участі (а.с.21).
Представник заявника ОСОБА_8 в судовому засіданні, яке відбулося 12.03.2025 р. підтримала подану заяву, та посилаючись на вимоги та обґрунтування викладені в заяві, а також на матеріали справи просила її задовольнити.
Допитана у судовому засіданні, яке відбулося 12.03.2025 р., свідок ОСОБА_9 , пояснила що проживає за адресою: АДРЕСА_1 та добре знає заявника та його сім`ю, оскільки проживає по сусідству. Також добре знала матір заявника та його бабу. З померлою ОСОБА_6 спілкувалися дуже добре та знали один одного давно. Зазначила, що весь час померлу звали по імені ОСОБА_6 , вітали одна одну зі святом ОСОБА_10 ангела та Днем народження.
Допитана в судовому засіданні, яке відбулося 12.03.2025 р., ОСОБА_11 зазначила, що вона є дружиою заявника ОСОБА_1 . Зазначила, що її чоловік заявник ОСОБА_1 називав померлу матір як « ОСОБА_6 » так і « ОСОБА_7 ». Коли померла матір її чоловіка ОСОБА_2 , тоді рідні виявили розбіжність в написанні імені померлої.
Вислухавши пояснення учасників процесу, свідків, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку що подана заява підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 2ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
У відповідності до ст.ст.13,82 ЦПК України, суд розглядає справу не інакше, як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін чи інших осіб, які беруть участь у справі. Кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог, і докази подаються сторонами і іншими особами, які беруть участь у справі.
Так, судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_3 померла ОСОБА_2 , що стверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 03.06.2024 р. виданого Галицьким відділом державної реєстрації актів цивільного стану в Івано-Франківському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (а.с.7).
Однак в документах, що підтверджують родинний зв`язок заявника з ОСОБА_2 існують розбіжності, зокрема щодо написання імені: « ОСОБА_6 », « ОСОБА_7 ».
Згідно копії свідоцтва про народження померлої виданого Букачвським РАЙ Бюро ЗАГС Станіславської області ЯЭ 829376 від 05.10.1956 р. вона значилася ОСОБА_3 (а.с.6 зворот).
Відповідно до свідоцтва про одруження НОМЕР_2 від 26.08.1966 р. складеного с. Підмихайлівці Рогатинського р-ну Івано-Франківської області і м`я померлої значилося ОСОБА_12 (а.с.6 зворот).
Згідно копії трудової книжки ім`я матері позивача значилося « ОСОБА_7 » , однак виправлено на « ОСОБА_6 » (а.с.8).
Відповідно до довідки виданої Залуквянським старостиинським округом №7 Галицької міської ради від 14.11.2024 №1051 - ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_4 на день смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 була зареєстрована та проживала за адресою: АДРЕСА_2 та до дня смерті з нею за вищезазначеною адресою проживали: син ОСОБА_1 , невістка ОСОБА_11 , внук ОСОБА_13 (а.с.9).
Позивач звернувся до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини, що стверджується копією копією спадкової справи №63548728 від 13 лютого 2021 року (а.с.41-53).
Приватним нотаріусом Івано-Франківського районного нотаріального округу Засєдко Н.І. 02.12.2024 року відмовлено позивачу у видачі свідоцтва про право на спадщину у зв`язку з неможливістю встановити родинний зв`язок (а.с. 10).
Відповідно дост.76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.Ці дані встановлюються, зокрема таким засобом, як показаннями свідків.
Відповідно ст.315 ЦПК Українисуд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
Частиною 1статті 316Цивільного процесуальногокодексу України передбачено, що заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання.
Відповідно до п. 7Постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31.03.95 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення»суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки.
Таким чином з наданих суду письмових доказів та пояснень свідків вбачається, що заявник ОСОБА_1 є сином ОСОБА_2 .
За таких обставин, вимоги заявника є законними обґрунтованими та підлягають задоволенню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.13,76-81,293,294,315-319,354 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Галицька міська рада Івано-Франківської області, приватний нотаріус Івано-Франківського районного нотаріального округу Засєдко Н.І., про встановлення факту, що має юридичне значення задовольнити.
Встановити факт, що має юридичне значення - родинних відносин між фізичними особами, а саме: що ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 є матір`ю ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ,який зареєстрованийта проживаєза адресою: АДРЕСА_2 .
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Івано-Франківського апеляційного суду.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому відповідного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення суду складено 25.04.2025 року.
СуддяМихайло КУЦЕНКО
Суд | Галицький районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 22.04.2025 |
Оприлюднено | 28.04.2025 |
Номер документу | 126867197 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Галицький районний суд Івано-Франківської області
КУЦЕНКО М. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні