Ухвала
від 25.04.2025 по справі 306/708/25
СВАЛЯВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СВАЛЯВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 306/708/25

Провадження № 2/306/654/25

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 квітня 2025 року м. Свалява

Суддя Свалявського районного суду Закарпатської області Жиганська Н.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (мешканки АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податку НОМЕР_1 ) до Неліпинської сільської ради Закарпатської області (адреса с.Неліпино, вул.Головна, буд.157, Мукачівського району, Закарпатської області, код ЄДРПОУ 04053884, електронна пошта:sr.04321529@nelipynska-gromada.gov.ua), третя особа: Свалявська державна нотаріальна контора Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (адреса: вул. Духновича, буд.2, м.Свалява, Мукачівського району, Закарпатської області, код ЄДРПОУ 02883995) про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

В С Т А Н О В И В :

24 квітня 2025 року ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом до Неліпинської сільської ради Закарпатської області, третя особа: Свалявська ДНК ЗМУ МЮ про визначення ОСОБА_1 додаткового строку 3 (три) місяці для подання заяви про прийняття спадщини після смерті чоловіка ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Перевіривши матеріали позовної заяви перед вікриттям провадження, суд доходить висновку, що позовну заяву необхідно залишити без руху з таких підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України - кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до ст. 13 ЦПК України - суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи; ч.3 ст. 12, ч.1 ст.81 ЦПК України - сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог; ч.1 ст. 76 ЦПК України - доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи; ч. 1, 2 ст. 80 ЦПК України - достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.

За вимогами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати вимогам, викладеним у ст. 175 ЦПК України, а також вимогам ст. 177 ЦПК України.

Відповідно до ч.5 ст. 177 ЦПК України - позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

В порушення вимог, позивачем не зазначено та не додано доказів, які підтверджують факт прийняття або неприйняття спадщини іншими спадкоємцями.

Відповідно до п.1 ст.177 ЦПК України - позивач повинен додати до заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб.

Позов надійшов до суду через систему «Електронний суд». Позивачем не надано документального підтвердження направлення на адресу відповідача та третьої особи копії позовної заяви з копіями доданих до неї документів.

Позивач повинен усунути вищевказані недоліки позовної заяви, шляхом подачі позовної заяви в новій та виправленій редакції з копіями доданих до позову документів належно завіреними у встановленому порядку відповідно до кількості учасників судового розгляду або з доказами надсилання іншим учасникам справи поданих до суду документів, доданими доказами, які підтверджують факт прийняття або неприйняття спадщини іншими спадкоємцями для подальшого вирішення питання щодо відкриття провадження по справі

Залишення позову без руху з зазначених вище підстав не є по своїй суті обмеженням права на доступ до суду, оскільки відповідає вимогам закону та основним засадам цивільного судочинства, та є необхідним для справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду та вирішення справи.

Відповідно до вимог ч.2 ст. 185 ЦПК України - в ухвалі про залишення позовної заяви без руху суддя зазначає строк усунення недоліків позовної заяви, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Суддя враховує прецедентну практику Європейського суду з прав людини, яка виходить з того, що реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух. З цього приводу прецедентними є рішення Європейського суду з прав людини у справах "Осман проти Сполученого королівства" від 28.10.98 року та "Круз проти Польщі" від 19 червня 2001 року. У вказаних Рішеннях зазначено, що право на суд не є абсолютним. Воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави.

Керуючись ст.175, 176, 177, 185, 260, 261, 352, 353 ЦПК України, суддя

У Х В А Л И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (мешканки АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податку НОМЕР_1 ) до Неліпинської сільської ради Закарпатської області (адреса с.Неліпино, вул.Головна, буд.157, Мукачівського району, Закарпатської області, код ЄДРПОУ 04053884, електронна пошта:sr.04321529@nelipynska-gromada.gov.ua), третя особа: Свалявська державна нотаріальна контора Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (адреса: вул. Духновича, буд.2, м.Свалява, Мукачівського району, Закарпатської області, код ЄДРПОУ 02883995) про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання позивачем ухвали. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, зазначені в ухвалі, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усуне недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

СУДДЯ СВАЛЯВСЬКОГО

РАЙОННОГО СУДУ

ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ Н.М.Жиганська

СудСвалявський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення25.04.2025
Оприлюднено29.04.2025
Номер документу126867667
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Інші справи позовного провадження

Судовий реєстр по справі —306/708/25

Ухвала від 25.04.2025

Цивільне

Свалявський районний суд Закарпатської області

Жиганська Н. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні