Вирок
від 24.04.2025 по справі 593/1326/24
БЕРЕЖАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 1-кп/593/34/2025

В И Р О К

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"24" квітня 2025 р. Бережанський районний суд Тернопільської області в складі:

Головуючого судді ОСОБА_1

при секретарі ОСОБА_2

з участю:

прокурора ОСОБА_3

обвинуваченого ОСОБА_4

його захисника адвоката ОСОБА_5

та представника потерпілого ОСОБА_6

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі Бережанського районного суду Тернопільської області угоду про визнання винуватості укладену між прокурором ОСОБА_3 та підозрюваним ОСОБА_4 з участю його захисника адвоката ОСОБА_5 від 30 вересня 2024 року та обвинувальний акт у кримінальному провадженні внесеному 16 серпня 2022 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022210000000188за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.240, ч.3 ст.246 КК України відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця с.Угринів Бережанського району Тернопільської області, проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , з середньою - спеціальною освітою, розлученого, не працюючого, не депутата, раніше не судимого,-

ВСТАНОВИВ:

На початку вересня 2022 року, точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено у ОСОБА_4 , який перебував по місцю свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , виник злочинний умисел, направлений на незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення - вапняку, придатного для виробництва каменю бутового, із родовища вапняків «Голиця», яке знаходиться на земельній ділянці, що розташована між селами Саранчуки та Божиків, на території Саранчуківської територіальної громади Тернопільського району Тернопільської області, з метою використання для власних потреб при виконанні будівельних робіт.

Реалізуючи свій злочинний намір, ОСОБА_4 06 вересня 2022 року близько 08 години, перебуваючи по місцю свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , попросив своїх знайомих ОСОБА_7 , у користуванні якого перебуває екскаватор-навантажувач марки «OSK ORENSTEIN S KOPPEL RH6» із реєстраційним номером НОМЕР_1 , та ОСОБА_8 , у користуванні якого перебуває автомобіль марки «Камаз» із реєстраційним номером НОМЕР_2 , допомогти у заготівлі каменю бутового для будівельних робіт в родовищі вапняків «Голиця», яке знаходиться на земельній ділянці, що розташована між селами Саранчуки та Божиків, на території Саранчуківської територіальної громади Тернопільського району Тернопільської області. Не будучи обізнаними із умислом ОСОБА_4 , на незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення, ОСОБА_9 та ОСОБА_8 , згодилися йому допомогти.

В подальшому, цього ж дня, близько 09 години 30 хвилин, ОСОБА_4 , на екскаваторі-навантажувачі марки «OSK ORENSTEIN S KOPPEL RH6» із реєстраційним номером НОМЕР_1 , під керуванням ОСОБА_10 , приїхали у родовище вапняків «Голиця».

Перебуваючи на вищевказаній земельній ділянці, ОСОБА_9 , який не був обізнаний про те, що ОСОБА_4 не має спеціального дозволу на роботу з видобутку корисних копалин, де ОСОБА_4 , в порушення правил охорони розробки надр, передбачених ст.16 Кодексу України про надра, яка встановлює загальні правила ліцензування діяльності стосовно використання надр, не маючи спеціального дозволу, всупереч ст. 19, 20 Кодексу України про надра, ст.ст. 57, 125, 126 Земельного кодексу України, які встановлюють порядок виникнення права використання земельної ділянки, а також порушивши вимоги ст. 56 Кодексу України про надра, які стосуються основних правил охорони надр, діючи умисно та переслідуючи корисливий мотив, за допомогою екскаватора-навантажувача марки «OSK ORENSTEIN S KOPPEL RH6» із реєстраційним номером НОМЕР_1 , під керуванням ОСОБА_10 , розпочали незаконно видобувати вапняк, придатний для виробництва каменю бутового.

Продовжуючи свої протиправні дії, 07 вересня 2022 року близько 08 години 15 хвилин, ОСОБА_4 , на екскаваторі-навантажувачі марки «OSK ORENSTEIN S KOPPEL RH6» із реєстраційним номером НОМЕР_1 , під керуванням ОСОБА_10 , знову приїхали у родовище вапняків «Голиця», куди також, за проханням ОСОБА_4 , на автомобілі марки «Камаз» із реєстраційним номером НОМЕР_2 , приїхав ОСОБА_8 , де ОСОБА_4 , за допомогою екскаватора-навантажувача марки «OSK ORENSTEIN S KOPPEL RH6» із реєстраційним номером НОМЕР_1 , під керуванням ОСОБА_10 продовжив незаконно видобувати вапняк, незаконно видобувши загалом 6,5 тон вапняку, придатного для виробництва каменю бутового, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 грудня 1994 року (в редакції від 28.12.2011 року №1370) «Про затвердження переліку корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення», та протоколу №5262 засідання колегії «Державної комісії по запасах корисних копалин при Державній службі геології та надр України» від 18 лютого 2021 року» відноситься до корисних копалин загальнодержавного значення, який погрузили на автомобіль марки «Камаз» із реєстраційним номером НОМЕР_2 та покинули місце вчинення кримінального правопорушення.

Внаслідок зазначеного вище протиправного діяння ОСОБА_4 незаконно видобув корисні копалини загальнодержавного значення, вартістю 1560 гривень.

Таким чином, ОСОБА_4 обгрунтовано обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.240 КК України, тобто - незаконному видобуванні корисних копалин загальнодержавного значення.

Також, 12 серпня 2024 року, близько 11 години, у ОСОБА_4 , який перебував по місцю свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , виник злочинний умисел, спрямований на незаконну порубку дерева у кварталі 45 виділі 1 лісових насаджень Підгаєцького лісництва філії «Бережанське лісомисливське господарство» Державного підприємства «Ліси України», що є заказником місцевого значення «Буда» та розташований між Угринівським та Литвинівським старостинськими округами Підгаєцької територіальної громади Тернопільського району Тернопільської області.

Реалізуючи свій злочинний умисел, 12 серпня 2024 року близько 11 години ОСОБА_4 попередньо взявши із собою ручну металеву пилу, направився у напрямку лісових угідь Підгаєцького лісництва філії «Бережанське лісомисливське господарство» Державного підприємства «Ліси України», які знаходяться між Угринівським та Литвинівським старостинськими округами Підгаєцької територіальної громади Тернопільського району Тернопільської області.

Прибувши близько 12 години 20 хвилин 12 серпня 2024 року у квартал 45 виділ 1 Підгаєцького лісництва філії «Бережанське лісомисливське господарство» Державного підприємства «Ліси України», у природно - заповідному фонді загальнозоологічного заказника місцевого значення «Буда», ОСОБА_4 в порушення ст.ст. 4, 24, 67, 68, 69 Лісового кодексу України від 21 січня 1994 року, ст. ст. 5, 12 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст. ст. 10, 26 Закону України «Про природно- заповідний фонд України», порушуючи встановлений порядок охорони, раціонального використання та відтворення лісу, незаконно без спеціального дозволу, який посвідчується відповідним документом (лісорубним квитком, ордером), виданим уповноваженим органом, діючи умисно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, за допомогою ручної металевої пили, яку приніс із собою, шляхом повного відокремлення стовбура від кореня, здійснив незаконну порубку одного дерева породи «Граб» діаметром пня у корені - 10,5 см.

Внаслідок зазначеного вище протиправного діяння, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №575 від 10 травня 2022 року «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд» ОСОБА_4 заподіяв навколишньому природному середовищу екологічний збиток (шкоду, завдану довкіллю) на загальну суму 4151,45 гривень.

Таким чином, ОСОБА_4 обґрунтовано обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.246 КК України, тобто - у незаконній порубці дерева на території природно-заповідного фонду.

В підготовчому судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 та його захисник адвокат ОСОБА_5 просять затвердити угоду про визнання винуватості від 30 вересня 2024 року. Обвинувачений зазначив, що він розуміє надані йому законом права, наслідки укладення та затвердження даної угоди, характер обвинувачення та вид покарання, наполягає на затвердженні угоди.

В підготовчому судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 вважає, що при укладенні угоди дотримані вимогиКПК УкраїнитаКК Україниі просить її затвердити.

В підготовчому судовому засіданні представник потерпілого Саранчуківської сільської ради ОСОБА_6 зазначила, що заподіяна шкода Саранчуківській сільській раді обвинуваченим ОСОБА_4 є відшкодована і претензій до нього не має.

В підготовче судове засідання представник потерпілого Підгаєцької міської ради ОСОБА_11 не з`явився, однак на адресу суду подав заяву, у якій просить затвердити угоду, також зазначив, що заподіяна шкода обвинуваченим ОСОБА_4 відшкодована.

Відповідно доугоди провизнання винуватості прокурорта обвинувачений зучастю захисникадійшли згодищодо формулюванняобвинувачення ОСОБА_4 за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 240 КК України - у виді позбавлення волі строком 2 (два) роки та за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 246 КК України - у виді позбавлення волі строком 3 (три) роки.

На підставі ч.1 ст. 70 КК України, за сукупністю злочинів, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, остаточно призначити обвинуваченому ОСОБА_4 , покарання у виді позбавлення волі строком 3 (три) роки.

На підставі ст.75 КК України звільнити від відбування призначеного покарання з випробуванням, встановивши йому іспитовий строк терміном 1 рік, із покладенням обов`язків передбачених ст.76 КК України.

Розглядаючи питання про можливість затвердження даної угоди про визнання винуватості, суд виходить з наступного.

Відповідно дост.ст.468,469ч.4 КПК Україниу кримінальномупровадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів може бути укладена угода про визнання винуватості.

Суд, перевіривши дану угоду встановив, що кваліфікація дій обвинуваченого за ч.2 ст.240КК України та за ч.3 ст.246 КК України є правильною. Відповідно до ст.12 КК Українидані злочини відноситься до не тяжких злочинів і відповідно до вимог ч.4ст.469 КПК Україниугода про визнання винуватості може бути укладена.

Судом встановлені обґрунтовані підстави вважати, що укладення угоди є добровільним, наслідки укладення та затвердження угоди обвинуваченому зрозумілі.

За такихобставин судвбачає наявністьфактичних підставдля доведеннявинуватості ОСОБА_4 у вчиненнікримінальних правопорушень,передбачених ч.2ст.240,ч.3ст.246ККУкраїни і затвердження укладеної угоди про визнання винуватості.

За вчинене кримінальне правопорушення обвинувачений підлягає покаранню, яке узгоджене сторонами в угоді про визнання винуватості.

Питання про речові докази вирішити відповідно до ст.100 КПК України.

Керуючись ст.ст.314, 373, 374, 475 КПК України, суд, -

ЗАСУДИВ:

Затвердити угоду про визнання винуватості, укладену 30вересня 2024 року між прокурором ОСОБА_3 та ОСОБА_4 з участю йогозахисника адвоката ОСОБА_5 у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022210000000188від16 серпня 2022 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.240, ч.3 ст.246 КК України.

ОСОБА_4 визнати винним у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч.2 ст.240, ч.3 ст.246 КК України та призначити йому покарання:

- за ч.2 ст.240 КК України - у виді позбавлення волі строком 2 (два) роки;

- за ч.3 ст.246 КК України - у виді позбавлення волі строком 3 (три) роки.

На підставі ч.1 ст. 70 КК України, за сукупністю злочинів, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, остаточно призначити обвинуваченому ОСОБА_4 , покарання у виді позбавлення волі строком 3 (три) роки.

На підставі ст.75 КК України звільнити ОСОБА_4 , від відбування призначеного покарання з випробуванням, встановивши йому іспитовий строк терміном 1 (один) рік.

Покласти наобвинуваченого ОСОБА_4 обов`язки передбачені ст.76 КК України, а саме:

- періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;

- повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання;

- не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.

Речові докази:

- металеву пилу із рукояткою чорного кольору, яка поміщена в сейф-пакет №KIV6114534 та зберігається в камері зберігання речових доказів ВП №1 (м. Бережани) Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області конфіскувати у дохід держави;

- стовбур дерева породи «Граб» довжиною 6.1 м., який знаходиться на

відповідальному зберіганні у майстра лісу Підгаєцького лісництва, філії «Бережанське лісомисливське господарство» Державного підприємства «Ліси України» ОСОБА_12 - конфіскувати у дохід держави.

Вирок може бути оскаржений обвинуваченим, прокурором виключно з підстав, передбаченихст.394КПК України до Тернопільського апеляційного суду через Бережанський районний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо апеляційну скаргу не подано, то вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя ОСОБА_1

СудБережанський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення24.04.2025
Оприлюднено28.04.2025
Номер документу126869657
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти довкілля Незаконна порубка лісу

Судовий реєстр по справі —593/1326/24

Вирок від 24.04.2025

Кримінальне

Бережанський районний суд Тернопільської області

Музика Я. М.

Ухвала від 02.10.2024

Кримінальне

Бережанський районний суд Тернопільської області

Музика Я. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні