Ухвала
від 24.04.2025 по справі 711/6713/23
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ПОЛТАВИ

КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ПОЛТАВИ

Справа № 711/6713/23

Провадження № 1-в/552/234/25

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24.04.25

Київський районний суд м. Полтави в складі:

головуючого судді - ОСОБА_1 ,

при секретарі - ОСОБА_2 ,

за участю прокурора - ОСОБА_3 (у режимі відеоконференції),

захисника - адвоката ОСОБА_4 ,

особи, щодо якої застосовуються примусові заходи медичного характеру ОСОБА_5 (у режимі відеоконференції),

лікаря-психіатра ОСОБА_6 (у режимі відеоконференції),

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві заяву лікаря-психіатра 14 відділення Комунального підприємства «Обласний заклад з надання психіатричної допомоги Полтавської обласної ради» ОСОБА_6 про зміну виду примусового заходу медичного характеру з лікування у закладі з надання психіатричної допомоги зі звичайним наглядом на надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку щодо:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Черкаси, Черкаської області, громадянина України, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , неодружений, має середню освіту, не працює, раніше судимий, який скоїв суспільно небезпечне діяння, передбачене ч.4 ст.185 КК України,

установив:

24.03.2025 року до суду надійшла заява лікаря-психіатра 14 відділення Комунального підприємства «Обласний заклад з надання психіатричної допомоги Полтавської обласної ради» ОСОБА_6 про зміну ОСОБА_5 виду примусового заходу медичного характеру з лікування у закладі з надання психіатричної допомоги зі звичайним наглядом на надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку. Заяву обґрунтовано тим, що у КП «Обласний заклад з надання психіатричної допомоги Полтавської обласної ради» на лікуванні у відділенні із звичайним наглядом ОСОБА_5 перебуває з 11.10.2024 року.

Примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до закладу з надання психіатричної допомоги із звичайним наглядом ОСОБА_5 призначені ухвалою Придніпровського районного суду м.Черкаси від 29.09.2023 року, у зв`язку зі скоєнням суспільно небезпечного діяння, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України.

ОСОБА_5 страждає на хронічне психічне захворювання у формі параноїдної шизофренії з епізодичним перебігом, галюцинаторно-маячними розладами і наростаючим психопатоподібним дефектом.

18.03.2025 року ОСОБА_5 обстежений комісією лікарів-психіатрів, яка дійшла висновку, що за своїм психічним станом на теперішній час не являє собою суспільної небезпеки та потребує зміни виду примусового заходу медичного характеру з лікування у закладі з надання психіатричної допомоги зі звичайним наглядом на надання амбулаторної допомоги в примусовому порядку.

Суд, заслухавши лікаря-психіатра ОСОБА_6 , особу стосовно якої застосовано примусові заходи медичного характеру ОСОБА_5 , які заяву підтримали, прокурора, захисника, які не заперечували проти зміни ОСОБА_5 виду примусового заходу медичного характеру з лікування у закладі з надання психіатричної допомоги зі звичайним наглядом на надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку, дійшов наступних висновків.

Примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до закладу з надання психіатричної допомоги із звичайним наглядом ОСОБА_5 призначені ухвалою Придніпровського районного суду м.Черкаси від 29.09.2023 року, у зв`язку зі скоєнням суспільно небезпечного діяння, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України (а.с.5-6).

Відповідно до висновку комісії лікарів-психіатрів №2817/06-11 від 18.03.2025 року ОСОБА_5 страждає на хронічне психічне захворювання у формі параноїдної шизофренії з епізодичним перебігом, галюцинаторно-маячними розладами і наростаючим психопатоподібним дефектом.

На даний час за своїм психічним станом ОСОБА_5 не являє собою суспільної небезпеки та потребує зміни виду примусового заходу медичного характеру з лікування у закладі з надання психіатричної допомоги зі звичайним наглядом на надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку (а.с. 2-4).

Згідно з ч. 1 ст. 95 КК України, продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за письмовою заявою представника психіатричного закладу (лікаря-психіатра), який надає особі таку психіатричну допомогу, до якої додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.

Згідно до ч.ч. 1, 3 ст. 514 КПК України продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється на підставі ухвали суду, в межах територіальної юрисдикції якого застосовується цей захід чи відбувається лікування. Розгляд питання про продовження, зміну чи припинення застосування судом примусових заходів медичного характеру здійснюється за письмовою заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), де тримається дана особа. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.

Враховуючи вищевикладене,суд вважаєза доцільнеписьмову заявулікаря-психіатра14відділення Комунальногопідприємства «Обласнийзаклад знадання психіатричноїдопомоги Полтавськоїобласної ради» ОСОБА_6 задовольнити тазмінити ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , вид примусового заходу медичного характеру з лікування у закладі з надання психіатричної допомоги зі звичайним наглядом на надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.

Керуючись ст. ст. 94, 95 КК України, ст. 19 Закону України «Про психіатричну допомогу», ст. 514 КПК України, суд,

ухвалив:

Заяву лікаря-психіатра 14 відділення Комунального підприємства «Обласний заклад з надання психіатричної допомоги Полтавської обласної ради» ОСОБА_6 про зміну виду примусового заходу медичного характеру з лікування у закладі з надання психіатричної допомоги зі звичайним наглядом на надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку стосовно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - задовольнити.

Змінити ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , вид примусового заходу медичного характеру з лікування у закладі з надання психіатричної допомоги зі звичайним наглядом на надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Полтавського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення через Київський районний суд м. Полтави.

Ухвала набираєзаконної силипісля закінченнястроку поданняапеляційноїскарги,якщо такускаргу небуло подано.У разіподання апеляційноїскарги ухвала,якщо їїне скасовано,набирає законноїсили післяухвалення рішеннясудом апеляційноїінстанції.

Суддя ОСОБА_1

СудКиївський районний суд м. Полтави
Дата ухвалення рішення24.04.2025
Оприлюднено28.04.2025
Номер документу126872143
СудочинствоКримінальне
КатегоріяСправи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях

Судовий реєстр по справі —711/6713/23

Ухвала від 24.04.2025

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Любчик В. М.

Ухвала від 25.03.2025

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Любчик В. М.

Ухвала від 05.11.2024

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Айдаєв Р. З.

Ухвала від 31.10.2024

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Айдаєв Р. З.

Ухвала від 03.10.2023

Кримінальне

Придніпровський районний суд м.Черкас

Михальченко Ю. В.

Ухвала від 29.09.2023

Кримінальне

Придніпровський районний суд м.Черкас

Михальченко Ю. В.

Ухвала від 25.09.2023

Кримінальне

Придніпровський районний суд м.Черкас

Михальченко Ю. В.

Ухвала від 20.09.2023

Кримінальне

Придніпровський районний суд м.Черкас

Михальченко Ю. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні