КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про виправлення описки (арифметичної помилки) в судовому рішенні
23 квітня 2025 року Київ № 320/40181/23
Суддя Київського окружного адміністративного суду Парненко В.С., розглянувши матеріали справи у справі за позовом Приватного підприємства Будпостач до Тернопільської митниці про визнання протиправним та скасування рішення,
в с т а н о в и в:
02.11.2023 до Київського окружного адміністративного суду звернулося Приватне підприємство "Будпостач" із позовом до Тернопільської митниці, у якому просило суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення Тернопільської митниці від 17.10.2023 UA403070/2023/000196/1 про коригування митної вартості товарів;
- стягнути судові витрати по сплаті судового збору за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень Тернопільської митниці на користь ПП "Будпостач".
Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 09 січня 2024 року адміністративний позов Приватного підприємства Будпостач до Тернопільської митниці про визнання протиправним та скасування рішення, - задоволено.
Визнано протиправним та скасовано рішення Тернопільської митниці від 17.10.2023 за №UA403070/2023/000196/1 про коригування митної вартості товарів.
Стягнуто на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ВІТА-ТЕКС" (адреса: 02099, м. Київ, вул. Борисоглібська, буд. 9-Е, кімната 314; код ЄДРПОУ 24267110) за рахунок бюджетних асигнувань Тернопільської митниці (адреса: 46020, м. Тернопіль, вул. Текстильна, буд. 38; код ЄДРПОУ 43985576) суму сплаченого судового збору в розмірі 2684 (дві тисячі вісімсот чотири) гривні 00 копійок.
В резолютивній частині рішення суду помилково зазначено не вірне юридичне найменування позивача, а саме: «Товариство з обмеженою відповідальністю «ВІТА-ТЕКС», замість вірного «Приватне підприємство «Будпостач».
Суд зазначає, що вказане є опискою, а тому резолютивну частину рішення суду належить виправити шляхом постановлення ухвали.
Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань, зазначення дат та строків.
Не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його невірного сприйняття: неправильне розташування розділових знаків, невірні відмінки слів, застосування русизмів та діалектизмів тощо.
Отже, зазначення в резолютивній частині рішення вказаного має істотний характер та має бути виправлено судом.
Згідно з ч.1 ст. 253 КАС України суд, який постановив судове рішення, може з власної ініціативи або за заявою учасника справи чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.
Частиною 2 ст. 253 КАС України питання про внесення виправлень суд може вирішити в порядку письмового провадження.
Відповідно до п.11 ч. 5 ст. 243 КАС України окремим документом викладаються ухвали з питань: виправлення описок і очевидних арифметичних помилок.
З огляду на встановлену описку в рішенні суду, суд вважає за необхідне виправити шляхом винесення ухвали.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 241, 243, 248, 253 КАС України, суддя,
у х в а л и в:
Виправити описку в резолютивній частині рішення Київського окружного адміністративного суду від 09.01.2024 у справі №320/40181/23, зазначивши позивачем «Приватне підприємство «Будпостач», замість помилково зазначеного «Товариство з обмеженою відповідальністю «ВІТА-ТЕКС».
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.
СуддяПарненко В.С.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.04.2025 |
Оприлюднено | 28.04.2025 |
Номер документу | 126878838 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо митної справи (крім охорони прав на об’єкти інтелектуальної власності); зовнішньоекономічної діяльності; спеціальних заходів щодо демпінгового та іншого імпорту, у тому числі щодо визначення митної вартості товару |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Парненко В.С.
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Файдюк Віталій Васильович
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Файдюк Віталій Васильович
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Файдюк Віталій Васильович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні