Ухвала
від 25.04.2025 по справі 620/4547/25
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

25 квітня 2025 року м. Чернігів Справа № 620/4547/25

Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Клопот С.Л., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Державної казначейської служби України у Чернігівській області про визнання неправомірними дій та зобов`язання вчинити певні дії,

У С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Державної казначейської служби України у Чернігівській області та просить:

1. Визнати неправомірними дії Головного управління Державної казначейської служби України у Чернігівській області (код ЄДРПОУ 26295412, 14000, м. Чернігів, вул. Реміснича, 27) щодо повернення виконавчого листа від 07.04.2025 №620/7664/23.

2. Зобов`язати Головне управління Державної казначейської служби України у Чернігівській області (код ЄДРПОУ 26295412, 14000, м. Чернігів, вул. Реміснича, 27) прийняти до виконання виконавчий лист від 07.04.2025 у справі №620/7664/23 за позовом ОСОБА_1 до ТЕРИТОРІАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ СУДОВОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ у ЧЕРНІГІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (код ЄДРПОУ 26295412, 14000, м. Чернігів, вул. Княжа, 16) про стягнення на користь ОСОБА_1 з бюджетної програми 0501150 «Виконання рішень судів на користь суддів та працівників апаратів судів» у порядку, встановленому Законом України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» та постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.2011 №845 «Про затвердження Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників» щомісячної суддівської винагороди як судді Деснянського районного суду м. Чернігова, нараховану з 16.05.2023 по 12.09.2023 у розмірі 515 356,79 грн.

При цьому, як вбачається з переданих на розгляд судді матеріалів справи позовна заява в інтересах ОСОБА_1 подана та підписана представником, а саме: адвокатом Коверзневим Дмитром Вадимовичем.

Згідно із частиною першою статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

За приписами частини першої статті 57 Кодексу адміністративного судочинства України представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Згідно із частиною четвертою статті 59 Кодексу адміністративного судочинства України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність".

У свою чергу, частиною другою статті 26 вказаного Закону визначено, що ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 20 Закону під час здійснення адвокатської діяльності адвокат має право вчиняти будь-які дії, не заборонені законом, правилами адвокатської етики та договором про надання правової допомоги, необхідні для належного виконання договору про надання правничої допомоги, зокрема: представляти і захищати права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб у суді, органах державної влади та органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності, громадських об`єднаннях, перед громадянами, посадовими і службовими особами, до повноважень яких належить вирішення відповідних питань в Україні та за її межами.

Відповідно до пункту 4 Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 12 квітня 2019 року №41, ордер видається адвокатом, адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням та повинен містити обов`язкові реквізити, передбачені цим Положенням.

Підпунктом 12.9 пункту 12 Положення установлено, що ордер має містити дату видачі ордера.

Підпунктом 12.10 пункту 12 Положення установлено, що ордер має містити підпис адвоката (власноручний або електронний) який видав ордер, у разі здійснення ним індивідуальної діяльності (у графі «Адвокат»).

Системний аналіз наведених норм права дає підстави для висновку, що представництво адвокатом у суді має здійснюватися на підставі належним чином оформленого ордера.

На підтвердження повноважень для представництва в Чернігівському окружному адміністративному суді адвокатом надано ордер серії СВ №1058051.

Разом з тим, суд зазначає, що вказаний ордер не містить інформації щодо дати видачі ордера (відсутній рік видачі ордера). Також в наданому ордері серії СВ №1058051 відсутній підпис адвоката, який видав ордер у графі «Адвокат».

Враховуючи наведене, суд вважає, що наданий адвокатом ордер не є документом, що посвідчує повноваження Коверзнева Дмитра Вадимовича на представництво Коверзнева Вадима Олександровича в Чернігівському окружному адміністративному суді та, відповідно, на підписання позову.

Вказаний висновок щодо необхідності належного оформлення адвокатом ордеру для представництва інтересів особи в суді відповідає висновкам Великої Палати Верховного Суду, викладеної в постанові від 05 червня 2019 року у справі №9901/847/18.

Враховуючи викладене, позовну заяву підписано особою, повноваження якої не підтверджені відповідно до вимог статті 59 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до пункту 3 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що позовна заява повертається позивачеві, якщо позов подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

З урахуванням зазначеного, позовну заяву і додані до неї документи необхідно повернути позивачу.

Частиною восьмою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

На підставі викладеного та керуючись статтями 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Державної казначейської служби України у Чернігівській області про визнання неправомірними дій та зобов`язання вчинити певні дії повернути позивачу.

Копію ухвали про повернення позовної заяви невідкладно надіслати особі, яка її подала, разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.

Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту.

Повний текст ухвали складено 25.04.2025.

Суддя Сергій КЛОПОТ

СудЧернігівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення25.04.2025
Оприлюднено28.04.2025
Номер документу126882254
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи щодо примусового виконання судових рішень і рішень інших органів

Судовий реєстр по справі —620/4547/25

Ухвала від 25.04.2025

Адміністративне

Чернігівський окружний адміністративний суд

Сергій КЛОПОТ

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні