Справа №: 272/1294/24
Провадження № 2/272/182/25
УХВАЛА
25 квітня 2025 року
Андрушівський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді - Карповця В.В.,
з участю секретаря судового засідання - Степанчук Т.В.,
з участю в режимі відеоконференції: позивача - ОСОБА_1 , представника позивача - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в м.Андрушівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , Бердичівський відділдержавної реєстраціїактів цивільногостану уБердичівському районіЖитомирської областіЦентрального міжрегіональногоМіністерства юстиції(м.Київ),про виключення запису про позивача, як батька з актового запису про народження дитини, суд -
встановив:
У провадженні Андрушівського районного суду Житомирської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , Бердичівський відділдержавної реєстраціїактів цивільногостану уБердичівському районіЖитомирської областіЦентрального міжрегіональногоМіністерства юстиції(м.Київ),про виключення запису про позивача, як батька з актового запису про народження дитини.
30.01.2025 представник позивача подав до суду клопотання про призначення у справі судову молекулярно-генетичну експертизу. На вирішення експерта адвокат Чутченко С.О. просив постановити наступні питання: чи може бути біологічним батьком ОСОБА_1 неповнолітньої ОСОБА_4 ?; чи є біологічна спорідненість між ОСОБА_1 та неповнолітньою ОСОБА_4 ?. На час проведення експертизи просив зупинити провадження у справі. Оплату за проведення експертизи покласти на позивача.
У судовому засіданні позивача та його представник подане клопотання підтримали та просили його задовольнити.
Відповідачка ОСОБА_3 у судове засідання повторно не з`явилась, про причини неявки суд не повідомила, заяв, клопотань, відзиву до суду не подавала. про дату, час та місце розгляду справи повідомлена належним чином.
Представник Бердичівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Бердичівському районі Житомирської області Центрального міжрегіонального Міністерства юстиції (м. Київ) надіслала на адресу суду заяву про розгляд справи у її відсутність.
Вислухавши думку позивача, його представника, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до наступного висновку:
Згідно ч. 2ст. 197 ЦПК Україниу підготовчому засіданні суд, зокрема, вирішує питання про призначення експертизи.
Згідно п. 1 ч. 1ст. 103 ЦПК України, суд призначає експертизу у справі для з`ясування обставин, що мають значення для справи, якщо для цього необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо.
Суд вважає, що клопотання про призначення судової молекулярно-генетичної експертизи підлягає задоволенню, так як для повного і всебічного розгляду справи необхідно встановити чи є генетична спорідненість позивача і дитини. Для з`ясування цих обставини необхідні спеціальні знання в галузі медицини, в зв`язку з чим суд вважає за необхідне призначити по справі експертизу.
Вирішуючи які саме питання слід поставити на вирішення експерту, суд, виходячи з засад цивільного процесу, зокрема змагальності сторін та диспозитивності цивільного судочинства, вважає доцільним на вирішення експерту поставити питання чи є ОСОБА_1 біологічним батьком неповнолітньої ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , оскільки питання, які запропоновано поставити на вирішення експерту представником позивача, є взаємовиключними.
Відповідно до п. 5 ч. 1ст. 252 ЦПК Українисуд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.
Оскільки для проведення експертизи необхідний тривалий час, на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.
Керуючись ст. ст.19,103,104,187,188,189,193,252, ЦПК України, суд -
постановив:
Клопотання представника позивача задовольнити.
Призначити у цивільній справі № 272/1294/24 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , Бердичівський відділдержавної реєстраціїактів цивільногостану уБердичівському районіЖитомирської областіЦентрального міжрегіональногоМіністерства юстиції(м.Київ),про виключення запису про позивача, як батька з актового запису про народження дитини судову молекулярно-генетичну експертизу, проведення якої доручити експертам ТОВ "Мама Папа" (вул. Тарасівська, 2/21, м. Київ).
На вирішення експертів поставити наступне питання:
- чи є ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , біологічним батьком неповнолітньої ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ?
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст. ст.384,385 КК України.
Експертам направити копію ухвали суду для виконання.
Оплату за проведення експертизи покласти на позивача ОСОБА_1 .
Повідомити експертів про зареєстроване місце проживання сторін:
позивач - ОСОБА_1 , адреса проживання: АДРЕСА_1 , н.т. НОМЕР_1 .
відповідачка - ОСОБА_3 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 , н.т. НОМЕР_2 .
Позивача та відповідачку попередити про необхідність прибуття до експертної установи разом із дитиною для відбору експериментальних зразків у повідомлений експертом час.
Строк проведення експертизи не повинен перевищувати 3-х місяців, з дня надходження копії ухвали суду до виконання.
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Роз`яснити сторонам, що судова генетична експертиза спірного батьківства може бути проведена за наявності всіх учасників експертизи у визначений експертною установою час за наявності паспортів та свідоцтва про народження дитини.
Роз`яснити сторонам положенняст. 109 ЦПК Українипро наслідки ухилення від участі в експертизі, зокрема про те, що у разі ухилення учасника справи, від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також, яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала може бути оскаржена в частині зупинення провадження у справі.
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана безпосередньо до Житомирського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Учасник справи, якому ухвала не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали.
Суддя:В. В. Карповець
Суд | Андрушівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 25.04.2025 |
Оприлюднено | 29.04.2025 |
Номер документу | 126893057 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Андрушівський районний суд Житомирської області
Карповець В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні