Справа № 368/1920/24
Провадження № 2/368/304/25
Рішення
Іменем України
(Заочне)
"04" квітня 2025 р. Кагарлицький районний суд Київської області в складі:
головуючого судді Іванюти Т.Є.
при секретарі Вареник О.Л.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Кагарлику справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Київська обласна енергопостачальна компанія» (м.Вишневе, вул. Київська, 8-В) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) про стягнення заборгованості з оплати електричної енергії, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач Товариство з обмеженою відповідальністю «Київська обласна енергопостачальна компанія» (далі - ТОВ «Київська обласна ЕК») в інтересах якого діє представник Кричевський В.В. звернулася до суду з вказаним позовом, в якому просить стягнути з ОСОБА_1 на користь ТОВ «Київська обласна енергопостачальна компанія» заборгованість за спожиту електричну енергію за Договором про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг № 401058080 у розмірі 12137,12 грн, а також понесені судові витрати.
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що ТОВ «Київська обласна ЕК» є електропостачальником та отримало ліцензію на право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу, що підтверджується постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.06.2018 № 429.
В силу п. 13 розділу ХVІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ринок електричної енергії» та п. 1.2.15 ПРРЕЕ, враховуючи фактичне споживання електричної енергії, між ТОВ «Київська обласна ЕК» та відповідачем було укладено Договір про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг № 401058080. Договір між позивачем та відповідачем укладено шляхом приєднання відповідача до умов договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг, опублікованого на веб-сайті позивача, шляхом фактичного споживання відповідачем електричної енергії та часткової оплати виставленого рахунку. За умовами Договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг постачальник продає електричну енергію споживачу для забезпечення потреб електроустановок споживача, а споживач оплачує постачальнику вартість використаної (купованої) електричної енергії та здійснює інші платежі, згідно з умовами цього Договору. Позивач свої зобов`язання за Договором виконує в повному обсязі та постачає (продає) відповідачу електричну енергію. Натомість, відповідач, всупереч п. 1 ч. 3 ст. 58 Закону України «Про ринок електричної енергії», п. 5.5.5. ПРРЕЕ, а також умовам укладеного між сторонами договору не виконує належним чином свої зобов`язання за договором, не оплачуючи спожиті послуги. Станом на момент звернення до суду у відповідача виникла заборгованість перед позивачем на загальну суму 12137,12 грн за спожиту енергію. У зв`язку із невиконанням відповідачем своїх зобов`язань за Договором були порушені законні права та інтереси позивача.
Представник позивача в судове засідання не з`явився, надіслав заяву в якій просить слухати справу у їхню відсутність, позов підтримують.
Відповідач в судове засідання не з`явився. Через офіційний портал «Судова влада України» веб сторінки Кагарлицького районного суду Київської області https://kg.ko.court.gov.ua/sud1014/ було розміщено оголошення про виклик відповідача в судове засідання., а тому на підставі ст. 280 ЦПК України та зі згоди представника позивача, суд вважає за можливе ухвалити заочне рішення.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов слід задоволити з наступних підстав.
Відповідно дост. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Так в судовому засіданні встановлено, що що взаємовідносини, які виникають під час купівлі-продажу електричної енергії між постачальником та споживачем, а також їх взаємовідносини з іншими учасниками роздрібного ринку електричної енергії, регулюються Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14 березня 2018 року за № 312.
Відповідно п. 7 Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14 березня 2018 року № 312 «Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії» договір про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг укладається шляхом приєднання до умов договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг, опублікованого в засобах масової інформації та на веб-сайті постачальника, шляхом оплати рахунка, отриманого від постачальника універсальної послуги, або фактичного споживання будь-яких обсягів електричної енергії (за умов надання рахунку постачальником універсальної послуги), або підписання заяви-приєднання до умов договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг.
Пунктом 1.2.15 Правил роздрібного ринку електричної енергії визначено, що укладення, внесення змін, продовження строку дії чи розірвання будь-якого із договорів, передбаченого цими Правилами, здійснюється відповідно до вимог законодавства та цих Правил. Для договорів, які укладаються шляхом приєднання до умов договору, укладення договору можливе шляхом підписання заяв-приєднань, оплати виставленого рахунку, споживання будь-якого обсягу електричної енергії (за умови відсутності направлених заперечень щодо договірних умов в цілому чи частково) через особистий кабінет в електронній формі (в установленому законодавством порядку).
На роздрібному ринку не допускається споживання (використання) електричної енергії споживачем без укладення відповідно до цих Правил договору з електропостачальником та інших договорів, передбачених цими Правилами.
Судом встановлено, що позивач ТОВ «Київська обласна ЕК» є енергопостачальником та має ліцензію на право проводження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу, що підтверджується постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14 червня 2018 року за № 429 .
Між ТОВ «Київська обласна ЕК» та відповідачем ОСОБА_1 було укладено Договір про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг № 401058080 від 01.01.2019 шляхом приєднання до умов публічного договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг. Об`єкт постачання електричної енергії - АДРЕСА_1 .
Абзацом п`ятим пункту 13 Розділу XVII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ринок електричної енергії» встановлено, що фактом приєднання споживача до умов договору постачання універсальних послуг (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, що засвідчують його бажання укласти договір, зокрема надання підписаної заяви про приєднання, оплата рахунка постачальника універсальної послуги та/або факт споживання електричної енергії.
Договір про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг - є публічним договором приєднання, який встановлює порядок та умови постачання електричної енергії виключно побутовим та малим непобутовим споживачам постачальником універсальних послуг та укладається сторонами з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України шляхом приєднання споживача до цього договору. Умови цього договору є обов`язковими для виконання усіма учасниками роздрібного ринку.
Договір укладений на умовах, які розроблені елекропостачальником та опубліковані на офіційному веб-сайті ТОВ «Київська обласна ЕК».
Враховуючи, що за адресою: АДРЕСА_1 , фактично спожито електричну енергію, тому договір про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг вважається укладеним на умовах типового договору та комерційної пропозиції, що розміщені на сайті.
Приєднавшись до Договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг № 401058080, відповідач взяв на себе договірні зобов`язання, зокрема здійснювати оплату вартості електричної енергії.
Відповідно п. 2.1 Договору Постачальник продає електричну енергію споживачу для забезпечення потреб електроустановок споживача, а споживач оплачує Постачальнику вартість використаної (купованої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього Договору.
Згідно п. 5.8 Договору, розрахунковим періодом за цим договором є календарний місяць.
За змістом п. 6.2 Договору, споживач зобов`язується, зокрема, забезпечувати своєчасну та повну оплату споживчої електричної енергії відповідно до умов цього Договору та пов`язаних з постачанням електричної енергії послуг згідно з умовами даного Договору.
У підпункті 2 п. 5.5.5. ПРРЕЕ вказано, що споживач електричної енергії зобов`язаний сплачувати за електричну енергію та надані йому послуги відповідно до укладених договорів.
Встановлено, що позивач свої зобов`язання за Договором про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг виконує в повному обсязі та постачає (продає) відповідачу електричну енергію, а відповідач всупереч умовам укладеного Договору не здійснює плату за електричну енергію.
У зв`язку із неналежним виконанням умов Договору в частині оплати вартості спожитої електричної енергії, за відповідачем станом на момент звернення до суду виникла заборгованість у сумі 12137,12 грн.
Правильність розрахунку суми заборгованості з оплати електричної енергії відповідачем не оспорюється.
Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України, - зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України, - якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ч. 1 ст. 590 Цивільного кодексу України, - зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Згідно статті 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Відповідно до ст. 625 Цивільного кодексу України, - Відповідач не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.
Відповідно до частини першої статті 76 ЦПК України доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно з частиною першою статті 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу свої вимог або заперечень, крім випадків встановлених цим Кодексом.
Дане встановлено на підставі: копії Довіреності №154 від 01.04.2024року; копії Свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю; копії Виписки з ЄДРПОУ щодо ТОВ «Київська обласна ЕК»; копії постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг№429 від 14.06.2018року; копії тексту публічного Договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг; завірена копія Комерційної пропозиції «ПОБУТ» (Додаток №3 до Договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг); копії Особової картки Споживача; копії звіряння розрахунків; копії Рахунків за електроенергію; копії Довідки Оператора системи розподілу №04/530/7673 від 25.10.2024 р.
З урахуванням викладено, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ТОВ «Київська обласна ЕК» до відповідача ОСОБА_1 є обгрунтованими, а тому підлягають до задоволення повністю. Відтак, слід стягнути з відповідача ОСОБА_1 на користь ТОВ «Київська обласна ЕК» заборгованість за спожиту електроенергію за Договором про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг у розмірі 12137,12 грн.
При поданні позову ТОВ «Київська обласна ЕК» сплачено судовий збір у розмірі 3028,00 грн. На підставі ч. 1 ст. 141 ЦПК України з відповідача ОСОБА_1 на користь ТОВ «Київська обласна ЕК» підлягає стягненню судовий збір у розмірі 3028,00 грн.
Керуючись ст.ст. 10, 89, 259, 263, 264, 265, 268 ЦПК України, ст. 509, 526 , 530, 590, 625, 626, 629, 633, 634, 714 ЦК України, суд, -
вирішив:
Позов задоволити.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ» заборгованість за спожиту електричну енергію за Договором № 401058080 від 01 січня 2019 року - 12 137,12 грн (дванадцять тисяч сто тридцять сім гривень, 12 копійок).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ» понесені судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 3 028, 00 грн (дві тисячі шістсот вісімдесят чотири гривні, 00 копійок).
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду.
Позивач має право оскаржити заочне рішення шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Повний текст рішення виготовлено 04.04.2025 року.
Суддя: Т.Є. Іванюта
Суд | Кагарлицький районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 04.04.2025 |
Оприлюднено | 29.04.2025 |
Номер документу | 126893692 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них |
Цивільне
Кагарлицький районний суд Київської області
Іванюта Т. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні